Хмарні сервіси – не такі вже й страшні (переклад статті)

  1. Головна
  2. Хмарні сервіси – не такі вже й страшні (переклад статті)
Категорії

Автор статті – Джо Маккендрік (Joe McKendrick)– відомий англійський дослідник новітніх ІТ-технологій та хмарних обчислень.

Зараз хмарні обчислення вже не такі страшні для компаній та їх ІТ-директорів, як це було раніше. Нові дослідження 785 компаній показують: тепер тільки мізерні 3% вважають хмари занадто ризикованими – у порівнянні з 11% в минулому році. Тільки 12% говорять, що хмарні рішення ще недосконалі та недозрілі, а рік тому це говорили 26%. А саме головне, вже 50% респондентів заявляють, що вони мають «повну впевненість» у хмарах – в порівнянні з 13% рік тому.
Звичайно, й 50% – це не зовсім гарний результат, але ми бачимо, що хмари та їх розуміння таки приходять у бізнес.

Ці висновки були зроблені в результаті нового дослідження, проведеного North Bridge Venture Partners. Це дослідження знайшло відклик в більшості напрямків індустрії та отримало підтвердження від 39 компаній, включаючи Amazon Web Services, Rackspace, Eucalyptus та Glasshouse. Наразі хмари якраз і вважаються нормальним шляхом реалізації програмних рішень.

Що ж ще можна додати про хмари?

У дослідженні йде мова ще й про дані. Хвилювання з приводу безпеки даних залишається основним «гальмом» прийняття рішення про перехід у хмари у 55% респондентів. Окрім цього, важливими є занепокоєння з приводу дотримання нормативних вимог (38%) та вибору постачальника (32%).
Цікавий той факт, що вартість хмарних рішень та витрати знаходяться в самому кінці цього списку.

Також трохи менше респондентів у цьому році вважають, що хмари допомагають знизити загальну вартість володіння системами: з 57% у минулому році проти 53% у цьому. Можливо, це пов’язано з тим, що треба ретельно порівнювати витрати, бо частину «класичних» витрат складають довгострокові та сукупні витрати й якщо розглядати окремо місячну орендну плату – здається, що не завжди оренда застосунків така вже й вигідна. Але однією з підстав переходу до хмари якраз і є намагання знизити сукупну вартість володіння інфраструктурою. Крім цього, не менш важливими є підвищення швидкості аналітичної обробки великих даних, більша гнучкість, швидкий вихід на ринок, краще обслуговування клієнтів та поліпшення бізнес-процесів, не кажучи вже про ІТ-цілі, такі як: більш повна інтеграція, розширюваність, підвищення безпеки «заліза» та доступність.

Одним з висновків також є зростання довіри до хмарних рішень для Великих Даних (модне зараз словосполучення «Big Data» - примітка перекладача) та аналітики. 80% респондентів визначає для розміщення Великих Даних як найбільш ймовірний вибір – саме хмари. Постачальники та продавці до розміщення Великих Даних додають ще можливість аналітики цих даних.
Як вже раніше згадувалось в Forbes, аналітика, зокрема прогнозний аналіз, – ідеальний варіант використовування хмари, оскільки для цього потрібні дуже ресурсоємні застосунки, а вартість розгортання структури для них не менша за хмарний аналог, а то й більша.

В цілому, хмари стають нескладними речами, коли ми починаємо щось «для них» робити. 84% всього нового програмного забезпечення вже розробляється на основі SaaS. Компанії почали використовувати в 6 разів більше програмних застосунків як послугу, в порівнянні зі звичайним програмним забезпеченням. Більшість респондентів погоджуються з тим, що важливі категорії: CRM, електронна комерція, бізнес-аналітика, мобільні, офісні інструменти, розробка застосунків та навіть ERP-системи будуть скоро пристосовані до використання онлайн.
Масштабованість залишається першочерговою причиною для прийняття хмар, 57% визначають це як найважливіший фактор для переходу в хмари. Гнучкість бізнесу займає друге місце (54%).

Тому ми й говоримо про те, що хмари скоро стануть простими речами. Ми вже досягли тієї точки, коли вважається, що хмари – це платформи для застосунків та служб. Можна очікувати, що скоро хмари будуть навіть нудними й рутинними. А тоді виробники та постачальники рішень зможуть створити щось нове з не менш цікавою назвою.

Оригінал статті англійською мовою можете побачити тут: http://www.forbes.com/sites/joemckendrick/2012/06/20/cloud-computing-simply-isnt-that-scary-anymore-survey/

Поділитися:
Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись