Техпідтримка 24×7 | +380 44 583-5-583 | support@tucha.ua

Як налаштувати та користуватися ліцензіями Microsoft Remote Desktop Services (RDS): головне, що треба знати

  1. Головна
  2. Блог
  3. Інструкції
  4. Як налаштувати та користуватися ліцензіями Microsoft Remote Desktop Services (RDS): головне, що треба знати
Категорії

Microsoft RDS — зручний інструмент для роботи з термінальним сервером, але його налаштування вимагає уваги до деталей. Давайте розберемося, як працюють служби віддаленого робочого столу.

Що таке Microsoft Remote Desktop Services?

Microsoft Remote Desktop Services (RDS) — це окремий програмний продукт, який дозволяє забезпечувати одночасну роботу користувачів із термінальним сервером, а також спрощено використовувати локальні принтери та USB-пристрої, копіювати дані між комп’ютером і сервером, балансувати навантаження між декількома термінальними серверами, налаштовувати RemoteApp застосунки та виконувати інші додаткові функції.

Чи потрібне окреме ліцензування RDS?

Так, Remote Desktop Services розгортається окремо як додатковий компонент операційної системи Microsoft Windows Server і потребує окремого ліцензування. Ні, це не наша примха, а офіційна політика Microsoft.

Чи можна без RDS?

Без Remote Desktop Services операційна система Microsoft Windows Server дозволяє одночасне підключення лише двох користувачів. Якщо цього вам достатньо для роботи, можна обійтися без ліцензій.

Що станеться, якщо встановити RDS, але не ліцензувати?

Доволі часто буває так, що користувачі Microsoft Windows Server розгортають в ній Remote Desktop Services, а далі не зважають на той факт, що без ліцензії на використання цей продукт працюватиме лише 120 діб в режимі випробувального періоду. Через 120 діб сервер перетворюється на «гарбуза», і зайти в систему, підключившись до сервісу віддаленого доступу, вже ніхто не може.

Як діяти після завершення випробувального періоду?

Далі — один з чотирьох варіантів рішення:

  • або орендувати потрібну кількість ліцензій на використання Remote Desktop Services у нас за програмою Microsoft SPLA (ось прайс-лист); 
  • або купити потрібну кількість ліцензій на використання Remote Desktop Services деінде; 
  • або видаляти Remote Desktop Services, і тоді принаймні два користувачі матимуть можливість працювати одночасно на сервері; 
  • або скинути лічильник випробувального періоду, але ми категорично не радимо цього робити, оскільки це є грубим порушенням умов ліцензування (докладніше у статті).

Для впровадження будь-якого з цих варіантів слід зайти в систему через консоль, а для цього — увійти в панель керування хмарним ЦОД. Реквізити доступу до панелі керування ми завжди надсилаємо клієнтам під час замовлення сервера. Якщо ви втратили доступ, реквізити можна відновити. Для цього зверніться до нашої служби технічної підтримки.

Скільки ліцензій потрібно?

При оренді або придбанні ліцензій на використання Remote Desktop Services слід памʼятати, що у разі, якщо потрібно надати можливість підключатися, наприклад, трьом користувачам на трьох різних пристроях одночасно, замовляти слід не одну, а таки три ліцензії. Все тому, що два користувачі можуть працювати без Remote Desktop Services, а робота третього користувача потребує розгортання продукту Microsoft RDS, і його слід ліцензувати окремо саме за кількістю користувачів або пристроїв. Тому для роботи трьох користувачів знадобиться таки три ліцензії.

Де знайти більше інформації?

Докладно про всі особливості користування Microsoft RDS читайте в розгорнутій статті.

Тож оцініть потреби свого бізнесу, щоб вибрати оптимальний варіант ліцензування, а якщо виникне потреба — звертайтеся до нас.

Поділитися:
Статті по темі

Cлужби віддаленого робочого столу в Windows Server мають за замовчуванням пробний період 120 діб. Після завершення пробного періоду продукт припиняє свою роботу, а увійти на сервер можна тільки за допомогою аварійної консолі. Та є можливість власноруч скинути лічильник пробного періоду.
 

[UPD] Доповнили статтю інформацією з відповідями на часті запитання від клієнтів про типи ліцензій термінального доступу — «на пристрій» та «на користувача».

Винесення робочих даних у хмару та налаштування віддаленого доступу до них — задача з підвищеним попитом. Якщо замовнику потрібна машина на базі операційної системи Microsoft Windows Server і підключення до віддаленого робочого столу трьом і більше користувачам, значить, йому потрібен і спеціальний програмний продукт для цього — Microsoft Remote Desktop Services (RDS). У статті розповідаємо про головні особливості користування ліцензією: для чого вона потрібна, які можливості надає, як користуватися продуктом та скільки це коштує.

Підключення до віддаленого робочого столу — один з найбільш частих запитів під час організації дистанційної роботи. Покроково та наочно показуємо, як підключитися до віддаленого робочого столу за допомогою RDP-клієнта, що встановлений на всіх операційних системах Windows від версії XP і вище. 

Налаштування доступу до локального принтера по протоколу RDP

Сьогодні йтиметься про способи підключення до хмарних сервісів (наприклад, TuchaBit+ або TuchaFlex), які може вибрати системний адміністратор компанії-клієнта для організації доступу кінцевих користувачів до Tucha. Адже важливо, щоб користувачам було не тільки безпечно, а й зручно. Вибір у адміністратора наступний

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись