Хмарні обчислення змінюють ринок праці (переклад статті)

  1. Головна
  2. Хмарні обчислення змінюють ринок праці (переклад статті)
Категорії

Автор статті - Джо Маккендрік (Joe McKendrick).

Може здатися, що для багатьох компаній хмарні обчислення – це лише гра у зміни. Насправді ж хмарні обчислення змінюють самі підвалини роботи. І не тільки у відділах інформаційних технологій.

Найочевиднішою стратегічна роль хмарних обчислень є для керівників вищої ланки, особливо керівників інформаційних служб, оскільки зміни стосуються подальших напрямів розвитку бізнесу. Ці зміни надають власне бізнесовим процесам більш надійні та передбачувані технології.

«Доволі довгий проміжок часу ІТ існували як на Дикому Заході», - казав Грег Шилдс, партнер і головний технолог з концентрованих технологій Microsoft, Джейсону Хельміку з тренінгового центру Interface, - Ми вигадували правила на ходу». Але ІТ-керівники компаній визнають, що найкращі та найефектиніші рішення - це ті, що десь вже були розроблені та випробувані. «Ви ж сьогодні не вирощуєте овочі та фрукти для себе. І не тримаєте корів, щоб попоїсти м'яса. Ви прямуєте в магазин за продуктами, бо хтось зрозумів, що він може це робити краще за вас, до того ж зі значно меншими витратами як часу, так і коштів».

Здатність виявити та скористатись ресурсами, знайденими/вивільненими завдяки чи то хмарним обчисленням, чи то спроможностям власного центру обробки даних, - стає однією з ключових вимог до ІТ-керівників. Здатність впровадити та розвинути корисні досягнення хмарних обчислень, що може стати квитком у кутовий офіс (прим. перекладача: кутовий офіс – просторий офіс з великими вікнами, що є приналежністю керівника вищої ланки - мрія усіх керівників середньої ланки) – одна з тем дослідження, нещодавно проведеного компанією CATechnologies.

Більшість з 685 опитаних ІТ-директорів – 54 відсотка – вважають, що завдяки використанню хмарних обчислень, вони здобули більше часу на бізнес-стратегії та інновації. Близько 71 відсотка опитаних, що прихильно ставляться до хмарних обчислень, убачають в них життєздатний спосіб вивільнення часу для виконання інших управлінських задач, у порівнянні з 44 відсотками опитаних ІТ-директорів, які не приймають хмарні обчислення як перспективний метод оптимізації робочого процесу.

Але сьогодні ще існує проблема здобуття навичок для повноцінної роботи з хмарними обчисленнями. Чак Холліс, віце-президент з глобального маркетингу та розвитку корпорації EMC, написав у своєму блозі: «Якщо ви обіймаєте посаду IT-керівника, то перед вами стоїть цікава задача. І ви, скоріш за все, ще не маєте цілісного портфеля остаточно сформованих ролей, навичок і процесів. До того ж вам, імовірно, бракує людей, які б були здатні здійснити необхідні зміни».

Внаслідок переходу до хмарних обчислень зростає попит на фахівців і менеджерів, що більшою мірою зосереджені на стратегічному, аніж на прикладному розвиткові бізнесу. З’являється більше можливостей для «архітекторів», що вміють «вибудовувати» корпорації, а також для інших фахівців у галузі хмарних обчислень: розробників, проектувальників, консультантів, технічного персоналу. Не завжди у назвах новоутворених вакансій буде написано «хмарні обчислення», але цей термін, безсумнівно, міститиметься у списку вимог та посадових обов’язків.

[…]

Вочевидь розробники програмного забезпечення дуже непогано себе почувають через зростання хмарних обчислень. Про це свідчить хоча б той факт, що 2011 року CareerCast (прим. перекладача: CareerCast - провідний сайт із працевлаштування) визначив фах інженера програмного забезпечення як найбільш затребуваний у сучасній економіці, завдяки, зокрема, й розвитку галузі хмарних обчислень: «Зростання кількості компаній, що виробляють програмні додатки для смартфонів і планшетів, і водночас поштовх до розробки пристосованих до Інтернету програм для хмарних обчислень розширили та урізноманітнили ринок праці для розробників програмного забезпечення».

Згадані вакансії свідчать про зростання найближчими роками потреби у новій плеяді ІТ-фахівців та ІТ-менеджерів. Ось, наприклад, кілька описів вакансій, розміщених на сайтах з працевлаштування. Зверніть увагу, наскільки тісно більшість з них пов’язані безпосередньо з бізнесом:

 

Оригінал статті англійською мовою: http://www.forbes.com/sites/joemckendrick/2011/12/26/cloud-computing-is-changing-many-job-descriptions/.

 

  1. Фахівець із хмарних обчислень (Cloud Specialist)

    «Посада передбачає експертизу, проектування, інжиніринг, пошук та виправлення помилок у хмарному середовищі спільно з керівниками проектів та інженерами для забезпечення впровадження та функціонування найкращих практик хмарних обчислень».
  2. Архітектор хмарних обчислень (Cloud Computing Architect)

    «Відіграє важливу роль в управлінні розробкою/дизайном та впровадженням [наших] хмарних обчислень. Керує розробкою та процесом інтеграції [нашого продукту] в PaaS та SaaS хмарних обчислень. Ефективно взаємодіє з технічним директором, продакт-менеджером та інженерами з метою оптимального управління рішеннями в умовах існуючих обмежень. Навчає та спрямовує команду для забезпечення застосування передового досвіду, адаптації та якісного розвитку процесів хмарних обчислень. Впроваджує інноваційні ідеї та розвиває продукт».
  3. Системний інженер із хмарних обчислень (Systems Engineer - Cloud Computing)

    «Ця особа стане членом команди системних інженерів і відповідатиме за перенесення послуг [федеральної агенції] в середовище хмарних обчислень. Робота включатиме розробку стратегії та оцінку придатності хмарних обчислень компанії, складання 3-5-тирічного плану для середовища, що складається з програм, для яких питання безпеки є критичним (високий рівень RMA, безпеки та продуктивності) (прим. перекладача: RMA - Reliability, Maintainability and Availability - Надійність, ремонтопридатність і доступність), а також управління хмарними обчисленнями. Успішний кандидат на посаду повинен мати відмінні усні та письмові комунікативні навички. Це має бути цілеспрямована особа, що прагне знаходити та вирішувати питання, вкрай важливі для громадськості».
  4. Провідний розробник програмного забезпечення для хмарних обчислень (Lead Software Developer – Cloud Computing Focused)

    «Ця посада є прекрасною можливістю для тих, кому до вподоби створювати високопродуктивні бізнес-додатки до програм та у складі невеличкої команди безпосередньо впливати на зростання компанії. Ви маєте застосувати свої навички роботи з хмарними технологіями у проектуванні та розробці наступного покоління програмного забезпечення. Ви модернізуватимете такі платформи хмарних обчислень, як SalesForce.com, Azure, Google та Amazon».
  5. Архітектор хмарної інфраструктури (Cloud Architect – Infrastructure)

    «Це працівник технічної служби, завданням якого є спілкування з ключовими й потенціальними клієнтами, допомога їм у формуванні індивідуальних хмарних обчислень: проектування та вироблення інноваційних і практичних рішень для хмарної інфраструктури; визначення шляхів та розробка рекомендацій щодо впровадження хмарних обчислень; взаємодія з ІТ-командою, комерційним та технічним директорами клієнта».
  6. Менеджер партнерської мережі (Cloud Alliance Manager)

    «Фокусується на всеохоплюючій, безперервній роботі партнерів провайдера хмарних обчислень. Здійснює це шляхом розробки та реалізації успішних маркетингових програм, унікальних для конкретної категорії хмарних обчислень, бізнес-одиниць або центрів продажу, за підтримки розвитку конкурентних стратегій відносно постачальників, ціноутворення, асортименту та бізнес-рішень».
  7. Експерт з віртуалізації та хмарних обчислень (Virtualization & Cloud Computing Subject Matter Expert)

    «Здійснює стратегії хмарних обчислень і плани розвитку, починаючи від місії та технічних перспектив, в тому числі виявлення потенційних перешкод та способів їх подолання, - до використання хмарних обчислень у клієнтському середовищі».
Поділитися:
Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись