Як хмарні технології допомагають малому і середньому бізнесу економити
- Головна
- Блог
- Хмари для бізнесу
- Як хмарні технології допомагають малому і середньому бізнесу економити
Будь-який інструмент створюють, коли якийсь процес потрібно зробити зручніше, ефективніше, вигідніше. Хмари — такий інструмент. З ними бізнес трансформується, набуває нової форми і розвивається швидше.
Хмари забезпечують високу продуктивність за адекватні гроші. Бізнес, який вибрав хмари для вирішення задач, платить тільки за те, що використовує. На відміну від тих, хто ще працює по-старому.
Давайте розберемося по порядку.
Бізнес без хмарних технологій
Це класична схема. Так працюють багато компаній, які ще не зважилися використовувати хмари.
Уявіть невеликий бізнес: 10 співробітників, кожен з яких працює на своєму комп'ютері і виконує кожен свої задачі. Всі комп'ютери з'єднані мережевим кабелем в міні-мережу і можуть обмінюватися між собою інформацією.
Ще десь на стіні висить маршрутизатор, який відповідає за те, щоб у кожного співробітника був інтернет.
Кожному комп'ютеру в такій системі потрібна:
- Ліцензійна операційна система і додатки.
- Періодичний ремонт і обслуговування.
- Модернізація за необхідності.
Так кожен комп'ютер перетворюється в об'єкт, який регулярно вимагає вкладення грошей.
Ще потрібна людина, яка постійно буде в офісі компанії на випадок, якщо щось піде не так. Його функція — швидко прийти на допомогу і виправити косяки і поломки, які виникають в робочому процесі. Як правило, це штатний ІТ-фахівець, якому потрібно платити зарплату.
З ростом компанії з'являються нові робочі місця, обладнання, серверні кімнати. Загальний бюджет на утримання і обслуговування устаткування зростає.
Штат ІТ-фахівців теж росте. Так з'являється новий відділ, співробітникам якого теж потрібно платити зарплату.
Для малого та середнього бізнесу це недоцільно. І цього можна уникнути, якщо почати використовувати хмари. Чим раніше бізнес розуміє це і переносить роботу в хмари, тим більше виходить заощадити в підсумку.
При переході в хмару малий і середній бізнес економить, а зекономлені ресурси спрямовує на розвиток бізнесу.
Бізнес з хмарними технологіями
При хмарній організації ІТ-інфраструктури вся інформація зберігається на віртуальному сервері в хмарі, а вже до нього підключені всі комп'ютери.
Коли бізнес переходить в хмару, з'являються нові можливості:
- Використовувати старенькі системні блоки в якості терміналів доступу до хмари.
- Перестати купувати дорогі робочі станції і нове серверне обладнання.
- При виході старих системників з ладу купувати недорогі тонкі клієнти.
- Викреслити з бюджету витрати на утримання і модернізацію обладнання.
- Перестати витрачати гроші на спеціалізовані приміщення, електроенергію.
- Використовувати ресурс ІТ-фахівців для вирішення завдань розвитку компанії.
- Збільшувати і зменшувати ІТ-інфраструктуру в потрібний момент.
- Організувати мобільну роботу співробітників, заощадивши на офісі.
Деякі компанії бояться переходити в хмари, тільки тому, що для них це щось нове і невідоме. Але в Україні, як і в усьому світі, це вже норма. Як і переваги, що його супроводжують.
- Бізнес в хмарі платить тільки за те, що використовує. Якщо потрібно збільшити потужність, швидкість, продуктивність або інші характеристики, потрібно тільки сказати про це провайдеру. Він все зробить.
- Оновлювати або додавати потужності робочих станцій не буде потрібно, тому що тепер вся потужність береться з сервера. При необхідності її можна додати або прибрати без покупки додаткового устаткування.
- Якщо у компанії ще немає ІТ-фахівця, можна довірити адміністрування ІТ-інфраструктури в хмарі провайдеру. Це вигідніше, ніж наймати для цих задач окремого спеціаліста. Якщо фахівці в штаті вже є, їм можна доручити більш серйозні задачі, ніж чистити кулери від пилу і відновлювати з різним ступенем успішності випадково видалені кимось із співробітників дані.
- Хмари універсальні. Їх легко адаптувати під будь-які проекти зі своїм набором характеристик і програм.
- Є можливість резервного копіювання інформації та відновлення при необхідності.
- При використанні хмар з'являється можливість планувати витрати і уникнути спонтанних витрат, які виникають у зв'язку з раптовими несправностями обладнання в офісі.
- Компанії, які відмовляються від хмар і купують свої сервери в офіс, обладнають серверні кімнати, через 3-5 років змушені оновлювати, доповнювати або зовсім змінювати сервери на нові. Це завжди дорого. З хмарами цього робити не потрібно. При необхідності можна додати потужності за невелику плату, але купувати сервер немає необхідності.
- Часто при розміщенні свого сервера в офісі є ризик, що інформація про ваш бізнес опиниться під загрозою. Фізичні сервери можуть вилучити або вкрасти і отримати доступ до даних. З хмарної інфраструктурою, особливо якщо хмара розташована в зарубіжних дата-центрах, цей ризик зведений до мінімуму. Навіть якщо хтось отримає фізичний доступ до комп'ютерів в офісі, не знаючи реквізитів доступу до хмари, доступ до інформації отримати не вийде. На комп'ютері її просто не буде. Все залишиться на сервері.
У хмарних технологій багато переваг. Для кожного бізнесу є свої плюси. Тому компанії все частіше відмовляються від класичної моделі інфраструктури в компанії і переходять в хмари.
Як легко перейти в хмару
Щоб компанії переконалися в вигодах і відчули переваги використання хмар, ми надає тестовий безкоштовний період на 7 днів.
Це хороша можливість спробувати всі функції і приміряти рішення на свій бізнес.
При цьому зовсім не обов'язково відразу переводити в хмару всю компанію. Можна спробувати на філії, відділі або декількох співробітників.
Замовте тестову середу або, якщо у вас виникли якісь запитання, задавайте їх нашій службі підтримки. Ми працюємо для вас 24×7.