Техпідтримка 24×7 | +380 44 583-5-583 | support@tucha.ua

Як хмари допомагають посилити безпеку даних компанії: 7 аргументів

  1. Головна
  2. Блог
  3. Хмари для бізнесу
  4. Як хмари допомагають посилити безпеку даних компанії: 7 аргументів
Категорії

Ефективність роботи компаній значно залежить від того, наскільки надійно захищена її інформація. Традиційні методи зберігання даних, такі як локальні сервери, часто не можуть забезпечити високий рівень захисту, тому зростає потреба в більш безпечних рішеннях — хмарних технологіях. У статті ми докладно розглянемо, як саме хмари допомагають захистити важливі дані бізнесу.

Про виклики в безпеці та проблеми локальних серверів

Щороку обсяги інформації зростають, а разом з ними збільшується кількість загроз для безпеки даних. Це і хакерські атаки, і витоки конфіденційної інформації, і несанкціонований доступ до неї, і недостатня захищеність інфраструктури. Втрата даних внаслідок таких загроз нерідко призводить до зниження довіри клієнтів, фінансових витрат і навіть до юридичних проблем, адже порушуються вимоги щодо конфіденційності інформації.

Водночас локальні сервери вже не можуть забезпечити належний рівень захисту даних. Насамперед вони вразливі до технічних збоїв та фізичних ушкоджень: пожежі, затоплення, крадіжки можуть повністю знищити інформацію. Крім того, робота локальних серверів цілком залежить від наявності електропостачання та інтернет-з’єднання.

Тому захист даних стає дедалі важливішим. Один із надійних способів підвищити безпеку та зменшити ризик втрати інформації — розміщувати програми та дані у хмарах від Tucha.

Як хмари допомагають безпечніше зберігати дані

Робота у хмарах допомагає посилити захист даних від втрат, витоків і несанкціонованого доступу. Це можливо завдяки кільком важливим факторам:

Як хмари допомагають посилити безпеку даних компанії: 7 аргументів
1. Зберігання даних в надійних дата-центрах

Це один з ключових елементів безпеки. Відповідальні провайдери розміщують дані клієнтів у дата-центрах, які відповідають рівню захищеності Tier 3 і вище. Це забезпечує високий рівень захисту та відмовостійкості навіть у випадку технічних збоїв або планових робіт всередині ЦОД.

Також для стабільної роботи дата-центри повинні мати:

  • фізичний захист від сторонніх осіб та електронні системи захисту;
  • системи безперебійного живлення, кондиціонування та електроживлення;
  • продубльовані всі необхідні мережеві підключення, що дозволяє продовжувати роботу навіть у разі виходу з ладу одного з основних елементів.

Як це працює в Tucha. Дата-центри, де зберігаються дані клієнтів Tucha, відповідають рівню захищеності Tier 3 і вище, мають фізичний захист і всі необхідні резервні комунікації. Це забезпечує безпеку та доступність даних навіть у непередбачуваних ситуаціях.

Що почитати. Для того щоб допомогти вам зорієнтуватися в основних аспектах вибору хмарного провайдера, ми підготували докладний чек-лист з корисними рекомендаціями.

Як хмари допомагають посилити безпеку даних компанії: 7 аргументів
2. Передбачені повні знімки кожного диска сервера (snapshots)

Snapshots — це повні знімки кожного диска віртуальної машини, які створюються на регулярній основі. Інструмент дозволяє відновити диск сервера до того стану, в якому він був на момент створення знімка, наприклад, внаслідок технічних збоїв або помилок користувачів.

Як це працює в Tucha. До вартості більшості сервісів Tucha входить створення та зберігання двох повних знімків кожного диска. Це надає додатковий рівень захисту даних без потреби витрачати кошти на додаткові ресурси. Якщо потрібно більше snapshots, вони доступні за окрему плату.

Що почитати. Більше корисної інформації про те, як створюються знімки і чим ще вони можуть бути корисні бізнесу, можна знайти у нашій статті.

Як хмари допомагають посилити безпеку даних компанії: 7 аргументів
3. Можливість зберігання резервних копій

Окрім snapshots, важливо регулярно робити резервні копії всіх важливих файлів і зберігати їх окремо від основних даних, найкращий варіант — у хмарному сховищі. Це дозволяє мати доступ до резервних копій 24×7 та легко збільшувати кількість місця на диску у разі потреби.

Важливо розуміти, що знімки дисків і резервні копії виконують різні функції. Snapshots допоможуть повернути систему до попереднього стану, але вони менш ефективні для точкового відновлення окремих файлів. Для цього потрібні резервні копії. Тому найкраща стратегія — використовувати обидва інструменти для максимальної надійності.

 

Як це працює в Tucha. Сервіс TuchaBackup допомагає надійно розмістити резервні копії баз даних систем обліку, CRM- та ERP-систем, архівів відновлення сайтів, архівів електронної пошти, файлів тощо. Зберігання бекапів у хмарах забезпечує доступ до них 24×7 і дозволяє швидко відновити інформацію у разі втрати основних даних.

Що почитати. Якщо ви хочете дізнатися більше про надійне розміщення резервних копій, пропонуємо ознайомитися зі статтями про особливості сервісу TuchaBackup та вартість зберігання резервних копій у хмарах.

Як хмари допомагають посилити безпеку даних компанії: 7 аргументів
4. Додаткові інструменти захисту даних

Окрім snapshots і резервних копій, є ще низка інструментів, які допомагають посилити безпеку даних. Ці інструменти є особливо корисними для компаній, які працюють з конфіденційною інформацією, наприклад, фінансовими даними або персональними даними клієнтів.

 

Як це працює в Tucha. На вибір клієнтів доступні такі додаткові інструменти захисту даних, як можливість шифрування каналів зв’язку, спеціальні шаблони серверів з увімкненим шифруванням дисків, виділені IP-адресою з різною геолокацією тощо. Наші фахівці допоможуть визначитися з потрібними рішеннями відповідно до задач і побажань клієнта.

Що почитати. Ми підготували статтю, яка допоможе отримати більше інформації про можливість шифрування каналів зв’язку.

Як хмари допомагають посилити безпеку даних компанії: 7 аргументів
5. Моніторинг стану системи

Постійний моніторинг стану системи допомагає виявляти загрози та реагувати на них ще до того, як вони завдадуть шкоди. Інструменти аналізують систему в режимі реального часу, що дозволяє запобігати атакам та несанкціонованому доступу.

Як це працює в Tucha. Для захисту даних клієнтів ми використовуємо такі системи моніторингу, як Nagios, Prometheus і Munin. Вони не лише виявляють загрози, а й дозволяють контролювати використання ресурсів, щоб ефективно ними управляти.

Як хмари допомагають посилити безпеку даних компанії: 7 аргументів
6. Якісна технічна підтримка

Оперативна та кваліфікована технічна підтримка — важлива складова безпечної роботи у хмарах. Якісна техпідтримка допомагає впроваджувати додаткові інструменти захисту даних та швидко вирішувати питання, пов’язані з роботою у хмарах. Тому перш ніж вибрати хмарного провайдера, важливо дізнатися якомога більше про якість підтримки від нього. 

Як це працює в Tucha. Наша команда техпідтримки працює цілодобово та доступна за всіма гарантованими каналами зв’язку: телефон, електронна пошта, тікет-система. На вибір ми пропонуємо чотири види підтримки, серед яких кожен клієнт може обрати оптимальний варіант для своїх потреб.

Що почитати. Якщо ви хочете отримати більше інформації про кожен з видів технічної підтримки Tucha та різницю між ними, у пригоді стане докладна стаття.

Як хмари допомагають посилити безпеку даних компанії: 7 аргументів
7. Юридичні гарантії безпеки

Для того щоб клієнти були впевнені в тому, що їх дані знаходяться під надійним захистом, провайдер має надавати юридичні гарантії безпеки, чітко окреслювати зони відповідальності та обов'язки кожної зі сторін в межах офіційної угоди.

Як це працює в Tucha. Ми працюємо на основні Публічного договору (оферти), що регламентує аспекти захисту даних клієнтів та є єдиною для всіх клієнтів Tucha. Також серед важливих документів —  SLA (або Service Level Agreement, угода про рівень надання послуги), Політика захисту інтелектуальної власності, Політика конфіденційності.

Що почитати. Для того щоб ви були впевнені в надійності роботи з Tucha, перед початком співпраці пропонуємо ознайомитися з нашими юридичними документами.

Про роль користувачів у захисті даних

Не менш важливим аспектом захисту даних є дотримання користувачами правил безпечної роботи. Недбалість може призвести до витоку інформації або її втрати, навіть якщо дата-центр має найвищий рівень захисту або залучені всі можливості інструменти захисту даних. Рекомендуємо дотримуватися таких заходів:

  • навчатися правил кібербезпеки та навчати цього співробітників;
  • використовувати унікальні паролі до кожного облікового запису та регулярно змінювати їх;
  • контролювати, кому надаються доступи до програм і даних;
  • завантажувати програми тільки з перевірених джерел та використовувати ліцензійне ПЗ.

Як це працює в Tucha. Для того щоб наші клієнти працювали у хмарах не тільки зручно, а й безпечно, ми постійно готуємо корисні статті, інструкції та відео про основи захисту даних. Ці матеріали допоможуть уникнути поширених помилок і посилити безпеку інформації.

Що почитати. Для прикладу ділимося добіркою статей про безпечну роботу у хмарах, що може стати вам у пригоді:

Звертайтеся за надійними хмарними рішеннями до Tucha

Хмари стали важливим інструментом захисту даних. Вони допомагають посилити безпеку інформації від втрат, несанкціонованого доступу та кіберзагроз, а також знижують ризики, пов'язані з виходом з ладу локального обладнання.

Не відкладайте на потім — захистіть дані своєї компанії вже сьогодні за допомогою хмарних сервісів від Tucha. Залишайте запит на консультацію, і ми допоможемо підібрати оптимальне рішення для вашого бізнесу!

Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.
Поділитися:
Статті по темі

Я — Володимир Мельник, технічний директор Tucha. Хочу поділитися сучасним підходом до створення безпечної роботи онлайн-сервісів, а саме...

Мене звати Володимир Мельник, і я технічний директор Tucha. Хочу поділитися деякими спостереженнями та висновками, які я зробив впродовж цього...

Інтернет-торгівля швидко поширюється світом. Вже понад 70% покупців надають перевагу онлайн-магазинам. Чималою мірою успіх e-shop залежить від швидкості завантаження сайту...

Як хмари допомагають у посиленні захисту даних та чому наші партнери рекомендують використовувати їх в роботі своїм клієнтам? Щоб дізнатися відповіді на ці питання, скористалися нагодою поспілкуватися з партнеркою Мариною Бурдановою, керівницею відділу продажів компанії БВК-Софт. З пані Мариною ми активно співпрацюємо вже досить давно, і нещодавнє спілкування присвятили обговоренню теми посилення безпеки даних.

Швидке завантаження сайту, його безперебійна робота та здатність витримувати великі напливи відвідувачів важливі для будь-якого ресурсу, незалежно від того, на базі якої CMS він працює, — WordPress, Joomla, OpenCart, Drupal або будь-якій іншій. Досягти високих показників продуктивності, окрім іншого, допоможе якісний хмарний хостинг. Розповідаємо, скільки коштує розміщення сайту на базі популярних CMS у хмарі від Tucha , як перенести дані та які переваги у надійності та зручності ви гарантовано отримаєте. 

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись