Пінгвіни у хмарах: оточення робочого столу для Linux у хмарі
- Головна
- Блог
- Техпідтримка
- Пінгвіни у хмарах: оточення робочого столу для Linux у хмарі
Людину зустрічають по одягу, а операційну систему — по робочому столу. І не тільки зустрічають, але й ґрунтовно оцінюють. У цій статті розглянемо основні характеристики найпопулярніших оточень робочого столу для Linux, їх сильні і слабкі сторони.
MATE
Легковаге оточення робочого столу, яке потішить своєю спритністю та продуктивністю володарів навіть не найпотужніших машин. Спочатку створювалося як альтернатива Gnome 3, розчарувавши частину своїх користувачів оновленим інтерфейсом. Є середовищем робочого столу за замовчуванням в дистрибутиві LinuxMint.
Основні додатки:
- Caja — файловий менеджер;
- Pluma — текстовий редактор;
- Atril — перегляд файлів формату PDF, DJVU, DVI, XPS;
- MATE Terminal — емулятор терміналу;
- EyeofMate — перегляд зображень.
Сайт: http://mate-desktop.org.
Unity
Інтуїтивно зрозуміле оточення робочого столу з приємним інтерфейсом. За замовчуванням встановлюється в дистрибутиві LinuxUbuntu, для інших дистрибутивів майже недоступно. Серед мінусів — недостатньо гнучке налаштування.
KDE
Відмінно підійде новачкам Linux як «пробник» всього функціоналу ОС, а освоївшись, можна перейти і на більш заточене під себе оточення. KDE використовується за замовчуванням в OpenSUSE та Mageia, а також включено в стандартний дистрибутив LinuxMint, Fedora, ManjaroLinux.
- Dolphin — файловий менеджер;
- Amarok — програвач аудіофайлів;
- Ark — архіватор;
- digiKam — робота з фото;
- Kontact — електронний секретар;
- Gwenview — перегляд зображень;
- K3b — запис CD, DVD та BluRay дисків;
- Konsole — емулятор термінала.
Сайт: https://www.kde.org.
Gnome
Одне з найпопулярніших оточень робочого столу Linux, яке, однак, з виходом версії Gnome 3 втратило частину своїх користувачів. Серед мінусів — споживає багато пам'яті через важкий графічний інтерфейс.
- Nautilus — файловий менеджер;
- GNOME Terminal — емулятор термінала;
- gedit — текстовий редактор;
- Web — веб-браузер;
- Evolution — керування електронною поштою;
- Totem — відтворення аудіо та відео;
- Brasero — запис CD та DVD.
Сайт: https://www.gnome.org.
Pantheon
Середовище Pantheon розроблялося командою дизайнерів з метою зробити Linux красивою. Тому всіх естетів ласкаво просимо. :) Середовище за замовчуванням для дистрибутива elementaryOS.
Сайт: https://elementary.io.
Cinnamon
Підійде для любителів налаштовувати кожну дрібницю під себе — налаштувати тут можна все, ну, або майже все. До речі, зовні оточення дуже схоже на Windows. Плюс це чи мінус — вирішувати вам. :) Є середовищем робочого столу за замовчуванням в дистрибутиві LinuxMint.
Сайт: https://cinnamon-spices.linuxmint.com.
Яке оточення найкраще серед всіх? Мабуть, нехай кожен визначиться сам. Особисто ми поки що тільки вибираємо переможця, якого будемо рекомендувати до використання у нашій хмарі.
На цьому поки все. Сподіваємося, матеріал був вам корисний, а якщо у вас з'явилися інші хмарні питання, звертайтеся до нас за грамотною консультацією 24×7.