Ліцензії Microsoft Remote Desktop Services: головні особливості використання

 1. Головна
 2. Блог
 3. Техпідтримка
 4. Ліцензії Microsoft Remote Desktop Services: головні особливості використання
Категорії

Винесення робочих даних у хмару та налаштування віддаленого доступу до них — задача з підвищеним попитом. Якщо замовнику потрібна машина на базі операційної системи Microsoft Windows Server і можливість підключення до віддаленого робочого столу понад двох користувачів, значить, йому потрібен і спеціальний програмний продукт для цього — Microsoft Remote Desktop Services. У статті розповідаємо про головні особливості користування ліцензією: для чого вона потрібна, які можливості надає, як користуватися продуктом та скільки це коштує.

Про сервіси Tucha та ліцензії Microsoft Windows Server

Ми пропонуємо ряд сервісів, на базі яких доступні віртуальні та фізичні сервери в оренду. Деякі з них вже мають встановлену ліцензію Microsoft Windows Server за замовчуванням. Зокрема це сервіс TuchaBit — віртуальні сервери (VPS), які складаються зі збалансованого набору ресурсів (юнітів): ядер процесора (CPU), оперативної пам’яті (RAM) та пам’яті жорсткого диска (SSD). Майданчики сервісу розміщуються в Україні, а гарантована доступність послуг складає 99,0%.

Для роботи з іншими сервісами можна як використовувати свої ліцензії, так і замовити їх у нас, адже Tucha від самого початку своєї діяльності надає клієнтам відповідні послуги на основі програми Services Provider License Agreement (SPLA). Зокрема це стосується серверів, що доступні завдяки таким сервісам:

 • TuchaBit+ — VPS, що працюють на основі сучасних процесорів і відповідають усім вимогам до швидкодії процесів. Потужності сервісу розташовуються як в Україні, так і за кордоном (у Словаччині). TuchaBit+ також складається з юнітів. Гарантована доступність послуг — 99,9%.
 • TuchaFlex+ — віртуальні машини з довільним набором ресурсів, що дозволяє розгорнути сервер у будь-якій потрібній конфігурації. Майданчики сервісу знаходяться у Німеччині, а гарантована доступність послуг складає 99,9%.
 • TuchaHost — віртуальні сервери з великими HDD на базі закордонних майданчиків (переважно у Німеччині). Сервіс складається зі збалансованих наборів ресурсів — сот. Гарантована доступність послуг — 99,0% (в режимі гіпервізору) та 99,9% (в режимі кластеру віртуалізації).
 • TuchaMetal — фізичні сервери, розміщені як у дата-центрах в Україні, так і за кордоном (здебільшого у Франції та Німеччині). Гарантована доступність послуг складає 99,9%.

Інколи клієнти не мають ліцензії Microsoft Windows Server і роками використовують цю операційну систему в режимі ознайомлення. Такі дії ми не схвалюємо, але і запобігти їм не можемо, оскільки клієнт має право робити всередині орендованої машини будь-що, та за всі можливі наслідки тих чи інших порушень відповідає лише він сам. Ми не маємо доступу до того, що є всередині клієнтських машин, і не маємо права такий доступ отримувати.

Також зауважимо, що навіть якщо у замовника є ліцензія на роботу з Microsoft Windows Server, вона передбачає можливість користування іншими програмними продуктами від Microsoft лише у тому разі, якщо клієнт має відповідні ліцензії на них (скажімо, Microsoft Office, Microsoft SQL Server тощо).

Про підключення до віддаленого робочого столу та ліцензії Microsoft Remote Desktop Services

Безпосередньо операційна система Microsoft Windows Server надає можливість підключатися до віддаленого робочого столу не більше ніж двом користувачам одночасно.

Якщо є потреба у підключенні трьом і більше користувачам, вже необхідно розгортати набір програмного забезпечення під назвою Remote Desktop Services. Він дозволяє безпечно користуватися функціями служб віддалених робочих столів. Оскільки Microsoft Remote Desktop Services — це окремий програмний продукт (як, наприклад, Microsoft Office або Microsoft SQL Server), на нього також потрібна окрема ліцензія.

Про типи ліцензій Microsoft Remote Desktop Services (RDS):

Існують два типи ліцензій термінального доступу:

 1. «На пристрій», яка дозволяє одночасно підключатися необмеженій кількості користувачів з N пристроїв (де N — кількість ліцензій типу «на пристрій»). 
 2. «На користувача», яка передбачає надання N користувачам можливості підключатися з необмеженої кількості пристроїв. У цьому разі N — це кількість ліцензій типу «на користувача».

Як і у випадку з іншими програмними продуктами, ліцензію на підключення до віддалених робочих столів можна встановити свою або замовити у нас на потрібний період. Вартість оренди RDS будь-якого типу у нас складає 10,20 євро/місяць за 1 ліцензію.

Найбільшою популярністю користуються ліцензії типу «на користувача», хоча в деяких випадках використання ліцензій типу «на пристрій» може бути більш вигідним. Усе залежить від умов і потреб конкретного клієнта.

Про важливі особливості використання

Ліцензією Microsoft Remote Desktop Services можна користуватися безкоштовно впродовж пробного періоду, що складає 120 діб. Важливо пам’ятати, що після того, як 120 діб сплинуть, продукт припиняє свою роботу, а увійти на сервер можна тільки за допомогою аварійної консолі.

Саме тому ще до закінчення пробного періоду необхідно прийняти рішення:

 • або замовити ліцензії термінального доступу у потрібній кількості (будь-якого типу — «на пристрій» чи «на користувача»);
 • або видалити службу Remote Desktop Services і працювати надалі, користуючись можливостями штатних засобів операційної системи Microsoft Windows Server. Нагадаємо, що в такому разі одночасно підключатися до сервера можуть не більше двох користувачів.

Ще одна примітка: ми рекомендуємо розгортати ліцензії Microsoft Remote Desktop Services лише у тому разі, якщо дійсно є потреба у їх використанні. Ось чому: якщо налаштувати віддалені доступи для користувачів, розпочати роботу з продуктом, а після завершення 120 діб забути про необхідність подальшого придбання ліцензій, віддалений сервер разом з усіма даними на ньому перетвориться на гарбуза. І доступ до нього, як уже зазначалося, буде можливий тільки через аварійну консоль.

Тому якщо віддалене підключення потрібне для одного або двох користувачів, краще користуватися можливостями безпосередньо операційної системи. Якщо надалі виникне потреба орендувати ліцензії термінального доступу до сервера для більшої кількості користувачів, ми радо їх надамо.

Якщо щось пішло не так

Якщо все ж таки трапилось так, що система стала недоступною і доступу до сервера у клієнта немає, вихід є — власноруч увійти до панелі керування хмарним ЦОД, підключитися через аварійну консоль і видалити службу Microsoft Remote Desktop Services. Або можна звернутися по допомогу у вирішенні цієї задачі до фахівців Tucha. Для цього потрібно, аби замовник:

 1. надав нам права адміністративного доступу до системи;
 2. оплатив послугу погодинного адміністрування сервера вартістю 20,00 євро/годину. 

Та аби робота зі службою Microsoft Remote Desktop Services не дійшла до цих рятувальних дій, найкращим рішенням є своєчасне ліцензування продукту ще до завершення пробного періоду в 120 діб.

Tucha — за чесне користування

Ми наполегливо рекомендуємо працювати виключно з ліцензійним програмним забезпеченням, що придбане в офіційних постачальників. На жаль, в мережі Інтернет є чимало інформації про те, як можна обійти такі кроки. Однак це є серйозним порушенням угоди користувача. Ми категорично не схвалюємо неліцензоване використання програмних продуктів попри те, що запобігти цьому не можемо, оскільки не маємо доступу до розміщених клієнтом даних на сервері.

Висновок

Якщо ви працюєте з віддаленими серверами на базі ОС Windows та маєте потребу організувати дистанційну роботу для трьох і більше користувачів, у пригоді стане спеціальний продукт — Microsoft Remote Desktop Services. Ліцензії на його використання можна встановити свої або ж звернутися до фахівців Tucha, і ми радо надамо потрібне програмне забезпечення в оренду. Головне — пам’ятайте про те, що безкоштовний пробний період складає 120 діб, впродовж яких необхідно подбати про подальший перехід на ліцензійні програмні продукти від Microsoft.

Якщо у вас виникли питання, пишіть нам на електронну адресу sales@tucha.ua або телефонуйте за номером +380 44 583-5-83. Tucha на зв’язку цілодобово.

Поділитися:
Статті по темі

Налаштування доступу до локального принтера по протоколу RDP

Підключення до віддаленого робочого столу — один з найбільш частих запитів під час організації дистанційної роботи. Покроково та наочно показуємо, як підключитися до віддаленого робочого столу за допомогою RDP-клієнта, що встановлений на всіх операційних системах Windows від версії XP і вище. 

Вибір між віртуальними та фізичними серверами постає чи не перед кожною компанією. На рішення, зазвичай, впливає декілька чинників, серед яких: особистий досвід у минулому; поради колег або знайомих; відгуки користувачів в інтернеті та інше. Як все ж таки зробити розумний вибір? Думками, що сформувалися на основі особистого досвіду та досвіду своїх клієнтів, діляться наші експерти, знані фахівці в ІТ-галузі — Спартак Поліщук, засновник Rubicon, та Роман Герштун, засновник ProCRM.
 

Так чи варто боятися зберігати дані в хмарі?

При роботі користувачів на віртуальних серверах важливим аспектом є правильне завершення робочого сеансу. Від цього значно залежить безпека і цілісність даних, а також продуктивність роботи самого сервера. У статті розглянемо докладніше, що слід зробити перед виходом з сервера, як коректно завершити сеанс та яких ризиків це допоможе уникнути надалі. 

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись