Переваги хостингу бухгалтерії у хмарах. Досвід провідних експертів

  1. Головна
  2. Хмарні рішення
  3. Переваги хостингу бухгалтерії у хмарах. Досвід провідних експертів
Категорії

Вибору хостингу для бухгалтерських програм і даних слід приділяти підвищену увагу. Вони містять конфіденційну інформацію, а тому особливо потребують захисту від втрат, втручань і потраплянь до рук сторонніх осіб, і водночас — наявності безперебійного підключення для співробітників, яким надано доступ. Усім цим вимогам відповідає хостинг бухгалтерії на віртуальних серверах від Tucha.

Про переваги розміщення бухгалтерських програм і даних у хмарах ми неодноразово писали у нашому блозі (зокрема у цій статті, а ще ось тут і тут). Наразі ж пропонуємо поглянути на це питання іншим поглядом — з практики провідних експертів з автоматизації бізнесу. Наші партнери вже тривалий час впроваджують клієнтам програми для ведення бухгалтерії та розміщують їх на віртуальних серверах від Tucha, а тому з професійного досвіду розповіли про те, чому вибирають хмари самі та впевнено рекомендують їх своїм клієнтам.

А про те, які саме програми та дані можна виносити у хмари та які фахівці можуть працювати з ними віддалено, дізнавайтеся з попередньої статті.

Чому експерти з автоматизації бізнесу рекомендують хмари?

Євген Масенко, заступник керівника компанії Інтек-Інформ, на прикладі клієнтів поділився причинами переходу бізнесу у хмари: «Вперше про хмари пішла мова ще років 10 тому. Один з клієнтів не хотів замислюватися над питанням купівлі фізичного сервера, адже не було фахівця, який би обслуговував його локально». Інші клієнти Інтек-Інформ керувалися тим, що хотіли вберегти свої дані від втрати через можливі поломки фізичної ІТ-інфраструктури, на якій працювали.

З досвіду Олени Шаталіної, керівниці відділу продажів групи компаній Fort.Group, ще з початку пандемії у клієнтів був запит на мобільність і можливість оперативної віддаленої роботи. Зараз це також вкрай актуально — доступ до програм можливий з будь-якої точки світу та в будь-який час. Також хмари посилюють безпеку роботи і зберігання даних, підвищують захист інформації.

«Хмарний сервер — це передусім про зручність», — ділиться значенням хмар для роботи Сергій Оношенко, співзасновник компанії QWERTY Group. На початкових етапах впровадження дуже важливим є цілодобовий доступ до сервера, оскільки інколи доводиться переносити великі обсяги даних, які потребують цілодобового контролю. «Віртуальні сервери ж залишаються безперервно доступними навіть в умовах регулярних відключень електроенергії», — підсумовує експерт.

Чому хостинг на локальних фізичних серверах — рішення з минулого?

Партнер Tucha Олександр Бернацький, інтегратор та автоматизатор, зазначає, що локальні фізичні машини мають одразу декілька важливих недоліків:

  • Придбати якісний фізичний сервер для офісу — значно дорожче, ніж орендувати сервер у хмарах, тому для початку роботи слід зробити великий стартовий внесок у закупівлю обладнання.
  • Навіть якщо придбати потужну локальну машину, через певний час вона застаріє. Модернізація та заміна обладнання також потребує значних коштів.
  • Якщо знадобиться більша кількість ресурсів, фізичний сервер складно масштабується, а ще для цього теж необхідно купувати нові ресурси.
  • Локальній машині потрібне приміщення, де вона буде розміщуватись. Це часто незручно та небезпечно, якщо йдеться про офіси, адже сервер ніяк не захищений від вилучень, пожеж тощо. До того ж власникам бізнесу слід самостійно потурбуватися про наявність постійного живлення до машини, резервних джерел електропостачання та інтернет-з’єднання.

Саме тому для розміщення бухгалтерії Олександр Бернацький майже в усіх випадках рекомендує клієнтам вибирати віртуальні сервери.

Є дуже багато чинників, які впливають на стабільну роботу локальних машин: потреба у приміщеннях для роботи сервера, великі фінансові вкладення та ризик виходу заліза з ладу, потреба постійно обслуговувати та оновлювати ресурси, забезпечувати безперервне живлення. І цих аргументів вже достатньо, аби перейти у хмари

Олександр Бернацький, інтегратор та автоматизатор

Які переваги надає бізнесу розміщення бухгалтерії на VPS?

Експерти одноголосно підкреслюють: організація роботи у хмарах надає бізнесу низку переваг, у порівнянні з розміщенням програмного забезпечення на локальних фізичних серверах.

•    Безпека зберігання даних.

Одна з головних переваг — це безпека інформації. Віддалене розміщення програм і даних допомагає захистити інформацію від можливих втрат внаслідок виходу серверів з ладу, атак зловмисників або доступу сторонніх осіб. До того ж для посилення безпеки є спеціальні інструменти захисту даних — регулярні повні знімки кожного диска сервера (snapshots, які вже входять до більшості сервісів Tucha), резервні копії файлів (для їх зберігання рекомендуємо залучати сервіс TuchaBackup), механізм тривожної кнопки, можливість шифрування каналів зв’язку тощо.

На підвищеному рівні безпеки та захищеності хмар наголошує Олександр Бернацький: «До віртуального сервера під власним обліковим записом можуть підключатися лише ті співробітники, яким надано такі права. Також можливо посилити захищеність доступу додатковими інструментами для входу — токенами, ключами тощо. А в будь-який момент, у разі форс-мажорів, керівник може оперативно закрити доступ до робочого простору всім користувачам і таким чином убезпечити бізнес від витоку даних».

•    Зручне підключення до сервера.

Мобільність — важлива перевага, яку отримують фахівці при роботі у хмарах. Для того щоб працювати з бухгалтерією, співробітникам не потрібно бути фізично присутніми в офісі, де розміщується локальний сервер: програма, що зберігається на хмарному сервері, може бути запущена з будь-якого місця та будь-якого пристрою. «Ця перевага особливо актуальна, адже здебільшого фахівці працюють віддалено: спочатку через пандемію, зараз же багато хто виїхав з країни або надає перевагу роботі з дому», — ділиться досвідом Сергій Оношенко, QWERTY Group.

•    Зменшення витрат.

Ще однією перевагою є заощадження коштів на закупівлі, обслуговуванні та заміні фізичної інфраструктури, а також більш ефективне використання ресурсів. «Хмарний хостинг зменшує витрати на закупівлю, утримання та обслуговування фізичної ІТ-інфраструктури: моніторинг роботи, налаштування та підтримку серверів, а нерідко — й на купівлю ліцензій на програмне забезпечення. Немає потреби власними силами забезпечувати працездатність сервера та витрачати кошти на утримання в штаті команди системних адміністраторів, які будуть обслуговувати фізичні машини», — зазначає Сергій Оношенко, QWERTY Group. Також заощадження коштів на утриманні штатних ІТ-спеціалістів як перевагу виділяє наш партнер Євген Масенко, Інтек-Інформ

Іноді клієнти переймаються щодо безпеки та конфіденційності своїх даних у хмарах, але віртуальна мережа має високий рівень надійності та безпеки зберігання даних. Також деякі клієнти можуть вважати, що використовувати локальний сервер — це більш зручно або вигідно, ніж працювати у хмарах. Але придбання потужного сервера в наш час — недешеве задоволення, а в разі його поломки ціною використання фізичної машини може стати втрата даних. На віддалених серверах такі ризики мінімізовані

Сергій Оношенко, QWERTY Group

•    Швидкість і комфорт роботи.

«Вища швидкість завантаження і більший комфорт при спільній роботі фахівців з документами, що особливо відчутно при одночасному підключенні до сервера 10, 20 і більше співробітників», — таку перевагу роботи у хмарах з професійного досвіду виділяє Олександр Бернацький. Євген Масенко, Інтек-Інформ, також зазначає, що висока швидкість обробки даних є вагомою перевагою VPS.

•    Просте додавання ресурсів.

Олександр Бернацький звертає увагу на те, що для старту роботи можна орендувати віртуальну машину з невеликою конфігурацією, а надалі, зі зростанням масштабів компанії, легко додавати потрібну кількість ресурсів. Це допомагає контролювати витрати відповідно до поточних потреб бізнесу. 

«Хмарний хостинг дозволяє легко збільшувати обсяг ресурсів, як-то обсяг пам'яті та місця на диску для зберігання даних, зважаючи на задачі клієнта», — доповнює Сергій Оношенко, QWERTY Group

•    Якісна технічна підтримка.

Серед головних переваг, які отримують клієнти завдяки хостингу бухгалтерських програм і даних у хмарах від Tucha, Євген Масенко, Інтек-Інформ, виокремлює якісну технічну підтримку від фахівців хмарного провайдера, які надають допомогу в режимі 24×7.

Підсумовуючи, зазначу, що переваг хмарного хостингу для бухгалтерії в порівнянні з локальними серверами насправді багато. Та основними з них є такі: безпека зберігання даних і висока швидкість обробки даних; можливість зберігання бекапів даних, що дозволяє користувачу менше турбуватись про надійність інформації; економія коштів на утриманні штатних ІТ-спеціалістів і технічна підтримка сервісу з боку фахівців Tucha 24×7

Євген Масенко, Інтек-Інформ

А для того щоб отримати всі ці переваги завдяки хмарному хостингу, потрібно вибрати відповідального хмарного провайдера. Олена Шаталіна, Fort.Group, зазначає, що передусім слід перевіряти надійність постачальника послуг, а також звертати увагу на територіальне розташування дата-центрів, організацію фізичної безпеки серверів, рівень технічної підтримки клієнтів та юридичні фактори, що гарантують безпеку зберігання інформації.

Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, коли багато учасників бізнес-процесів перебувають у різних куточках світу, хмарні сервіси підходять усім фахівцям: це зручно та не дорого

Олена Шаталіна, Fort.Group

Підсумок

Хостинг бухгалтерії на віртуальних серверах — рішення, яке забезпечить бізнесу одразу низку переваг, пов’язаних з безпекою зберігання даних і зручністю роботи фахівців. Тому користь, яку отримує бізнес завдяки винесенню бухгалтерії у хмари, складно переоцінити.

Знайомтесь з досвідом експертів, які вже давно розміщують програми і дані клієнтів у хмарах від Tucha, та приймайте зважені рішення на користь своєму бізнесу. Допоможемо підібрати оптимальне рішення, тому розкажіть нам про свою задачу просто зараз.

Щиро дякуємо партнерам Tucha за співпрацю!

Поділитися:
Статті по темі

Винесення бухгалтерії на віртуальні сервери є одним з найчастіших запитів до команди Tucha. Та нерідко перед тим, як прийняти рішення про перенесення програм і даних у хмари, у клієнтів виникає низка питань:

Українські компанії, які відмовляються від користування російським софтом, шукають інші варіанти для роботи. Пропонуємо ознайомитися з продуктами для заміни 1С, BAS та подібних до них. І попри те, що, за досвідом користувачів, повнофункціональні аналоги цим програмам наразі в процесі доопрацювання, все ж існують рішення, які також допомагають систематизувати роботу бухгалтерії.

Коробка Бітрікс24 потребує надійного хостингу. Від нього суттєво залежить якість та стабільна робота CRM-системи, а значить — певною мірою і продуктивність команди. Для того щоб завжди бути впевненими у безперебійності роботи програмного продукту, довірте розміщення коробки нам — рекомендованому хостинг-партнеру Бітрікс24.

Винесення бухгалтерії у хмари — перевірений спосіб забезпечити надійну віддалену роботу з програмами і даними. А для того щоб процес організації не був задачею з кількома невідомими, ми зібрали в одній статті добірку корисних матеріалів з цієї теми: від вибору хмарного провайдера до етапу безпосередньої роботи з даними на сервері. Читайте, користуйтеся та мігруйте впевнено! 

Продовжуємо розбирати вирішення типових хмарних задач для клієнтів. На черзі — приклад вирішення ще однієї популярної задачі з перенесення коробкової версії CRM-системи Бітрікс24 у хмару, яку ми нещодавно реалізували для клієнта. 

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись