Все, що ви запитуєте про хостинг бухгалтерії у хмарах. Відповідають провідні експерти
- Головна
- Хмарні рішення
- Все, що ви запитуєте про хостинг бухгалтерії у хмарах. Відповідають провідні експерти
Винесення бухгалтерії на віртуальні сервери є одним з найчастіших запитів до команди Tucha. Та нерідко перед тим, як прийняти рішення про перенесення програм і даних у хмари, у клієнтів виникає низка питань:
- «Чи підійдуть віртуальні машини для мого бізнесу?»
- «Чи можна розмістити у хмарах ті програми, з якими зараз бухгалтери працюють в офісі?»
- «Які фахівці зможуть працювати на віртуальних серверах?»
Якщо наразі ви плануєте розмістити бухгалтерію у хмарах і шукаєте відповіді на подібні питання, ця стаття — саме для вас. У ній ми зібрали як власний досвід з щоденного підбору рішень для клієнтів та перенесення програм і даних у хмари, так і коментарі партнерів Tucha — провідних експертів з автоматизації бізнесу, які вже багато років впроваджують компаніям програми для ведення бухгалтерії та розміщують їх у хмарах від Tucha. Отже, відповідаємо на всі питання крок за кроком.
На виділених віртуальних серверах (VPS) можна розмістити всі ті ж бухгалтерські програми, вебзастосунки та дані, що і на локальних фізичних машинах, які працюють в офісі. Наприклад, це можуть бути:
- програми для ведення бухгалтерського, податкового, кадрового, управлінського обліків;
- програмне забезпечення для формування звітності та ведення електронного документообігу;
- системи для управління відносинами з клієнтами і планування ресурсів підприємства;
- застосунки типу «клієнт-банк»;
- CRM- та ERP-системи, IP-телефонія;
- корпоративна пошта;
- бази знань компанії, архіви, документи, файли будь-яких форматів тощо.
Тобто за призначенням і можливостями для розміщення програм віртуальні сервери не відрізняються від локальних фізичних серверів в офісі. Однак вони куди більш надійні, захищені, зручні та мають ще низку інших важливих переваг, якими експерти поділяться в окремій статті.
Віртуальні сервери допоможуть підвищити захист комерційних даних і спростити доступ співробітникам до робочого простору компаніям різних напрямів діяльності та масштабів. Це можуть бути як невеликі приватні підприємства з одним-двома бухгалтерами на аутсорсі, так і великі корпорації з командою бухгалтерів у штаті.
«Спеціально розроблені програми полегшують ведення бухгалтерського та фінансового обліків у будь-якій сфері діяльності», — стверджує Олена Шаталіна, керівниця відділу продажів групи компаній Fort.Group. З власного досвіду роботи експертка переконана в тому, що хмарні сервіси так само підходять для всіх учасників бізнес-процесів будь-якої підприємницької діяльності: «На віртуальних серверах можна зручно вести звітність оподаткування, оперативно відстежувати розрахунки, готувати та здавати електронну й паперову звітності, взаємодіяти з клієнт-банком і керувати своїм електронним підписом».
Fort.Group працює з підприємствами та установами України уже понад 20 років, і головною метою компанії залишається створення програмного забезпечення для автоматизації підприємств, якісний супровід клієнтів і впровадження систем автоматизації бізнесу. «Нашими замовниками є різні представники бізнесу на будь-якому рівні», — доповнює Олена Шаталіна.
Сергій Оношенко, співзасновник компанії QWERTY Group, також зазначає, що їх клієнти займаються різними видами діяльності, та здебільшого це роздрібна торгівля, виробничі підприємства, фінансові установи й інші організації, які потребують обліку своєї діяльності та проведення фінансових операцій. Компанія QWERTY Group спеціалізується на автоматизації бізнес-процесів за допомогою програмного забезпечення — від підбору та продажу до впровадження його на підприємстві і подальшого інформаційного супроводу. Таким чином, партнери допомагають компаніям вести правильну та точну фінансову звітність і вчасну їх підготовку, оптимізувати податкове навантаження, контролювати витрати та планувати бюджет, а також забезпечують надійний хостинг бухгалтерським програмам завдяки розміщенню їх у хмарах від Tucha.
На різних напрямах діяльності спеціалізуються також клієнти компанії Інтек-Інформ, яка працює з 2009-го року та надає комплексні послуги у сфері інформаційних технологій, а саме — продаж та супровід програмного забезпечення бухгалтерського напрямку. Євген Масенко, заступник керівника Інтек-Інформ, зазначає: «У нас є досвід впровадження та обслуговування різних сфер діяльності: торгівля, склади, роздрібні магазини, аптеки, заклади громадського харчування, б'юті-індустрія та сільське господарство. Але здебільшого ми все ж орієнтуємося на агропромисловість: там нас знають найбільше і сарафанне радіо спрацьовує частіше в цьому напрямі».
Водночас Євген Масенко звертає увагу на те, що аграрії нерідко з недовірою ставляться до всього нового та неохоче сприймають нововведення, проте багато чого залежить від керівництва. «З досвіду, керівників більше цікавить новий трактор чи комбайн, аніж новий комп’ютер або віддалений сервер. В таких випадках, для того щоб переконати клієнтів у перевагах хмар, розповідаємо їм про зручність та мобільність, безпеку даних, яку вони отримують. Скажімо, власники бізнесу полюбляють продивлятися фінансові звіти у відрядженні або відпустці. А підключитися до хмари можна з будь-якої точки планети, що дуже зручно», — ділиться спостереженнями партнер. До того ж фахівці компанії Інтек-Інформ мають свою лінію консультацій, що допомагає клієнтам вирішити будь-яку задачу, пов’язану з веденням бухгалтерського, податкового, кадрового, управлінського обліку.
Організувати роботу на сервері можна для будь-яких фахівців, що працюють з бухгалтерськими програмами та даними і яким потрібен зручний віддалений доступ до них у будь-який час:
Бухгалтерам — як у штаті, так і на аутсорсі.
У хмарах фахівці можуть зручно вести бухгалтерський облік, створювати рахунки-фактури, вести контроль заборгованості, виконувати операції з оплатою рахунків і ведення заробітної плати, виконувати інші фінансові транзакції. Також хмарні сервіси корисні бухгалтерам для проведення фінансового аналізу, створення звітів і прогнозів, автоматизації багатьох інших задач, як-то автоматичного формування звітності, інтеграції з банківськими системами для отримання транзакційних даних, автоматичного розрахунку податків тощо — словом, усіх процесів, які зазвичай виконує бухгалтер щодня.
Завдяки розміщенню інформації на віртуальних серверах фахівці можуть підключатися до робочого простору з будь-якого куточка світу, оперативно оновлювати інформацію в програмах і документах, працювати в єдиному просторі з колегами та легко обмінюватися даними з клієнтами.
Таким чином, фахівцям бухгалтерського відділу хмарні сервіси спрощують роботу, допомагають більш ефективно використовувати робочий час і покращують точність роботи.
Керівникам і власникам компанії.
Розміщення бухгалтерських програм і даних у хмарах дозволяє керівникам і власникам бізнесу переглядати дані та контролювати роботу з ними у будь-який час, відстежувати фінансові показники, затверджувати розрахунки, підписувати документи, а також вносити зміни та доповнення до них у будь-який час і з будь-якого пристрою. А ще хмари сприяють зручній взаємодії між бухгалтерами, керівниками та іншими співробітниками, яким наданий доступ до робочого простору. Усі зміни та оновлення відображаються в реальному часі, що значно полегшує обмін інформацією та спільну роботу над задачами.
Тому хмарні технології є потужним інструментом для керівників і власників бізнесу: завдяки зручному доступу до бухгалтерських даних звідусіль вони допомагають швидше приймати рішення, більш ефективно управляти фінансами та ресурсами свого підприємства.
Хмари — це корисне рішення для компаній будь-яких напрямів діяльності та масштабів. Завдяки тому, що на віртуальні сервери можна виносити як всі програми та дані для ведення бухгалтерії, так і окремі з них, кожна компанія зможе залучити хмари до роботи та отримати всі переваги, про які ми спільно з експертами з автоматизації бізнесу розповімо більш докладно вже у наступній статті.
А якщо залишились питання або маєте задачу для нас, не гайте часу далі: пишіть або телефонуйте нам та отримуйте консультацію з підбору персонального рішення.