Хмарний сервер: який вибрати? Навігатор сервісами Tucha

 1. Головна
 2. Блог
 3. Хмарні сервіси
 4. Хмарний сервер: який вибрати? Навігатор сервісами Tucha
Категорії

Віддалені сервери — поняття не нове, але часом їх вибір може здатися непростою задачею. Віртуальні та фізичні, гнучкі конструктори і ті, що складаються зі збалансованих наборів ресурсів, з дата-центрами в Україні або за кордоном... Чим усі вони відрізняються та на чому зупинити вибір? Ділимося головною інформацією про сервіси Tucha, на базі яких доступна оренда віртуальних та фізичних серверів. Стаття допоможе краще зорієнтуватися та більш усвідомлено визначити, який саме із сервісів підійде для вирішення тієї чи іншої задачі.

Що можна розмістити у хмарі

Загалом за функціоналом та можливостями хмарний сервер нічим не відрізняється від локального сервера, розташованого в офісі. Тобто на ньому можна розмістити:

 • програми та дані для роботи всієї компанії;
 • програмне забезпечення для роботи окремих фахівців або відділів компанії;
 • системи керування проєктами;
 • програми і дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності;
 • CRM- та ERP-системи;
 • будь-які інші спеціалізовані додатки;
 • вебсайт компанії, інтернет-магазин;
 • поштовий сервер, базу даних, IP-телефонію;
 • архіви, документи, файли тощо.

Однак розміщення даних саме у хмарі, а не в офісі, надає ряд важливих переваг:

 • віддалене зберігання інформації, а з ним — і додатковий захист від втрат, посягань і доступу сторонніх осіб;
 • стабільний доступ до даних 24×7 з будь-яких пристроїв та куточків світу;
 • просте масштабування ресурсів сервера;
 • економія коштів на закупівлі та обслуговуванні ІТ-обладнання;
 • цілодобова технічна підтримка.

Більш детально про ці та інші переваги хмарних серверів ми писали в окремій статті

Як вибрати потрібний сервіс від Tucha
Як вибрати потрібний сервіс від Tucha

Для того, аби підібрати влучний сервіс для окремої задачі, потрібно враховувати декілька чинників:

 • що саме та в якому об’ємі потрібно розмістити у хмарі;
 • скільки користувачів будуть працювати з програмами і даними на сервері;
 • де територіально бажано зберігати дані;
 • чи є особливі потреби, наприклад, підвищені вимоги до швидкодії процесів;
 • наявний бюджет тощо.

Виходячи з цих умов, наші фахівці допомагають підібрати рішення для кожного клієнта. Також можна заздалегідь самостійно зорієнтуватися у сервісах, керуючись кількома питаннями.

Передусім зорієнтуйтеся, чи пов’язаний проєкт з по-справжньому високими навантаженнями у роботі. Чи потребує він у зв’язку з цим посилених обчислювальних ресурсів настільки, щоб відмовитися від численних переваг віртуальних серверів на користь фізичного

Віртуальні сервери

Для переважної більшості задач відповідь — ні, тож найімовірніше для роботи підійде віртуальний сервер на базі одного з наших сервісів: TuchaHost, TuchaBit, TuchaBit+ або TuchaFlex+. Ми рекомендуємо вибирати саме віртуальні сервери за рядом причин:

 • їх робота забезпечується потужною обчислювальною хмарою;
 • вони мають підвищений рівень захисту даних, що його забезпечують надійний дата-центр і відповідальний провайдер;
 • для більшості з них передбачено регулярне створення повних знімків кожного диска сервера (про які розповімо далі) та зберігання двох останніх з них, що входить у вартість;
 • віртуальні машини просто масштабуються — конфігурації можна змінювати хоч кілька разів на добу.

Ми пропонуємо декілька варіантів віртуальних серверів, серед яких кожен знайде для себе найбільш зручне рішення. Зорієнтуватися попередньо у виборі допоможуть декілька питань.

1.    Де бажано розміщувати дані?

Наші потужності розміщуються як у межах нашої країни, так і за кордоном, зокрема у Німеччині. Якщо розміщення даних саме в Україні або навпаки за її межами — критичне, є можливість підібрати рішення в обох випадках.

2.    Які вимоги до швидкодії під час роботи?

За відповідями на два цих питання попередньо можна зупинити вибір на таких сервісах:

Рішення на українських майданчиках для проєктів з підвищеними вимогами до швидкодії

TuchaBit+ — це віртуальні сервери, що працюють на базі сучасних процесорів Intel Xeon Gold 6248R з тактовою частотою не менш ніж 3.0 ГГц. Завдяки їм досягається виняткова швидкість при роботі з програмами і даними, що розміщуються на сервері. Гарантована доступність послуг — 99,9%. 

Сервери компонуються з віртуальних юнітів, тобто збалансованих наборів ресурсів — ядер процесора (CPU), оперативної пам’яті (RAM) та пам’яті жорсткого диска (SSD). 1 такий юніт — це 1 CPU, 2 ГБ RAM, 15 ГБ SSD. Також до кожного сервера за замовчуванням додається 1 IP-адреса. Відповідно до задачі, можна розгорнути віртуальну машину, що складається з будь-якої кількості юнітів (до 100 включно). У разі виникнення потреби у збільшенні потужності, необхідну кількість ресурсів можна легко додати до сервера.

У TuchaBit+ передбачено збільшений обсяг оперативної пам’яті — по 2 ГБ на 1 юніт, а також використання 10-гігабітної мережі та можливість підключення додаткового HDD-сховища.

Для посилення безпеки зберігання даних у вартість оренди кожного віртуального сервера на базі TuchaBit+ включено створення повних знімків кожного диска машини (snapshots) і зберігання двох останніх з них. Як це працює та коли знімки дисків можуть стати у пригоді, розповідаємо у цій статті. Також завжди є можливість додатково замовити хмарне сховище для зберігання резервних копій TuchaBackup, аби важливі дані точно не втратились.

Рішення на українських майданчиках для задач зі стандартними вимогами до продуктивності

TuchaBit — це віртуальні сервери збалансованих конфігурацій, що мають гарантовану доступність послуг на рівні 99,0%. Сервіс дозволяє розгортати машини на базі ОС Microsoft Windows та об’єднувати їх в ізольовані мережі, а також розміщувати вебпроєкти, що працюють на платформі «Bitrix: Управління сайтом».

Сервери на базі TuchaBit складаються з віртуальних юнітів, що містять у собі фіксовану кількість включених до них ресурсів. 1 юніт у TuchaBit — це 1 CPU, 1 ГБ RAM, 25 ГБ SSD. Також за замовчуванням до кожного сервера додається 1 IP-адреса. Сервіс легко масштабується додаванням потрібної кількості юнітів.

Важливою особливістю рішення є те, що у вартість кожного сервера входить ліцензія на використання Windows Server Datacenter. 

Як і у випадку з TuchaBit+, сервіс передбачає регулярне створення та зберігання знімків дисків сервера, а також дає можливість посилити безпеку розміщення даних завдяки бекапам та іншим інструментам: шифруванню каналів зв’язку, тривожній кнопці тощо.

Рішення на закордонних майданчиках для проєктів, яким потрібна швидка робота

TuchaFlex+ — це віртуальні сервери довільної конфігурації з дата-центрами за кордоном, переважно у Німеччині, що відповідають рівню захищеності Tier 3 і вище. Гарантована доступність послуг складає 99,9%.

TuchaFlex+ — це своєрідний конструктор, який можна збирати у довільній конфігурації та легко масштабувати додаванням потрібної кількості ресурсів: CPU, RAM, SSD, HDD, IP-адрес. Сервіс дозволяє розгортати віртуальні машини з ОС Windows, Linux, FreeBSD і т.д.

У вартість оренди кожної віртуальної машини на базі TuchaFlex+ також включено регулярне створення і зберігання двох останніх копій повних знімків дисків сервера.

Рішення на закордонних майданчиках для менш вимогливих до швидкодії задач

TuchaHost — це віртуальні сервери з великими HDD за бюджетною вартістю на базі захищених дата-центрів за кордоном, переважно у Німеччині. Гарантована доступність послуг складає 99,0% (в режимі гіпервізору) та 99,9% (в режимі кластеру віртуалізації).

Сервіс складається зі збалансованих наборів ресурсів та легко масштабується сотами. 1 сота — це 1 CPU, 2 ГБ RAM, 125 ГБ HDD.

TuchaHost підійде, наприклад, для хостингу поштового сервера, сервера баз даних тощо. 

 

Фізичні сервери

Якщо задача пов’язана з обґрунтовано підвищеними вимогами до обчислювальних ресурсів, імовірно для роботи слід розглянути фізичний сервер. Це може бути, наприклад, у разі розміщення інтернет-магазину з великою кількістю відвідувачів (десятки тисяч на добу), що постійно зростає, масштабної онлайн-гри тощо. Також високі навантаження на сервер генерують процеси розробки додатків та зберігання великих об’ємів даних.

Оренда фізичних серверів доступна на базі нашого сервісу TuchaMetal. Він передбачає розміщення серверів у дата-центрах як в Україні, так і за кордоном (здебільшого у Франції та Німеччині) та має показник гарантованої доступності послуг на рівні 99,9%. 

У вартість наших фізичних машин уже входить користування сховищем резервних копій TuchaBackup (в обсязі дисків орендованого сервера).

Наочне порівняння головних характеристик сервісів
  TuchaBit+ TuchaBit TuchaFlex+ TuchaHost TuchaMetal
Територіальне розміщення

Україна,

Словаччина (для великих конфігурацій)

Україна Німеччина Німеччина

Франція,

Німеччина,

Україна

Гарантована доступність послуг 99,9% 99,0% 99,9% 99,0% 99,9%
Принцип тарифікації та масштабування сервісу

Складається з набору ресурсів. 

1 юніт:

 • 1 CPU, 
 • 2 ГБ RAM, 
 • 15 ГБ SSD

Складається з набору ресурсів. 

1 юніт:

 • 1 CPU, 
 • 1 ГБ RAM, 
 • 25 ГБ SSD
Довільна конфігурація

Складається з набору ресурсів. 

1 сота:

 • 1 CPU, 
 • 2 ГБ RAM, 
 • 125 ГБ HDD
Вибір за наявності конфігурації
Частота процесорів, ГГц Не менше ніж 3,0 Не менше ніж 2,4 Не менше ніж 2,4 Не менше ніж 2,4 Залежить від вибраних ресурсів
Операційна система та програмне оточення на сервері Можливість орендувати ПЗ від Microsoft у нас (ми є партнером за програмою SPLA) або використовувати своє Ліцензію на використання Windows Server Datacenter включено в ціну, можливість орендувати прикладне ПЗ від Microsoft у нас (ми є партнером за програмою SPLA) або використовувати своє Можливість орендувати ПЗ від Microsoft у нас (ми є партнером за програмою SPLA) або використовувати своє Можливість орендувати ПЗ від Microsoft у нас (ми є партнером за програмою SPLA) або використовувати своє Можливість орендувати ПЗ від Microsoft у нас (ми є партнером за програмою SPLA) або використовувати своє
Створення та зберігання snapshots + + + - -
Можливість роботи з TuchaBackup Можна замовити додатково Включено у вартість
Тестовий період 7 днів Відсутній
Про технічну підтримку

Який би сервіс не вибрав клієнт, поруч завжди буде команда досвідчених ІТ-фахівців Tucha. Ми надаємо турботливу та професійну допомогу у вирішенні технічних питань в режимі 24×7. Усього на вибір доступно чотири варіанти підтримки:

 • базова;
 • постійне адміністрування сервера;
 • погодинне адміністрування сервера;
 • підтримка по гарантії.

Детально про кожен із видів технічної підтримки, їх особливості та вартість допоможе дізнатися спеціальна стаття

Корисні матеріали

При роботі на хмарних серверах у пригоді можуть стати наші наочні інструкції та технічні статті, наприклад, про те, як:

Ще більше корисних матеріалів шукайте у нашому блозі.

Підсумок

Розміщення програм і даних у хмарах — це не лише зручне, але і надійне рішення для роботи компанії. Серед сервісів Tucha кожен клієнт знайде саме те, що йому потрібно. А наші фахівці радо допоможуть підібрати найкраще рішення відповідно до наявних задач та бюджету. Пишіть нам на адресу sales@tucha.ua або телефонуйте за номером +380 44 583-5-583! Ми завжди на зв’язку.

Поділитися:
Статті по темі

Поки що не придумали нічого більш надійного для роботи сайтів, ніж розміщення їх у хмарах. Та як організувати хмарний хостинг і що для цього потрібно? З чого почати та на які важливі аспекти звернути увагу? Ми регулярно отримуємо такі запити від клієнтів і допомагаємо швидше зорієнтуватися у вирішенні цієї задачі за допомогою розгорнутих матеріалів у блозі Tucha. А наразі зібрали всі корисні статті в одній, аби під рукою завжди був покроковий гайд. Користуйтеся!

Вибір віддалених серверів стає все ширшим. Як серед усього різноманіття вибрати найбільш влучне рішення для своєї задачі? Пропонуємо разом розібратися у видах віддалених серверів, які ми пропонуємо до оренди своїм клієнтам, і з’ясувати, в яких випадках найбільш корисними будуть віртуальні машини з їх вагомими перевагами, а коли є сенс звернути увагу на фізичні сервери.

Наш партнер, веб-студія «Червоний хамелеон», підготував корисну статтю про те, на що варто звертати увагу при виборі хостингу для веб-сайтів на базі платформи «Бітрікс: Управління сайтом». У статті детально розібрані мінімальні та рекомендовані параметри сервера, представлені наші рекомендації як хостинг-провайдера і роздуми партнера як розробника сайтів. 

Чим же відрізняються між собою різні види хостингу, в чому їх переваги і недоліки і, нарешті, як вибрати краще рішення для конкретного завдання? Давайте розберемося...

Команди, які чітко та злагоджено працюють разом, досягають кращих результатів, генерують більше ідей та швидше реагують на зміни. А все це — підвищує ефективність роботи бізнесу.
Те, наскільки зручно, швидко та без затримок відбувається взаємодія в команді, чимало залежить від інструментів, які залучає команда для організації роботи. Та для того щоб отримати максимум користі, ми пропонуємо організувати роботу фахівців та потрібних їм інструментів (тобто програм, вебзастосунків, систем і даних) у хмарах від Tucha. Розповідаємо, як можна залучити хмари до роботи бізнесу та підвищити ефективність взаємодії між співробітниками.

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись