5 видів хостингу: кожному завданню — своє рішення
- Головна
- Блог
- Хмарні сервіси
- 5 видів хостингу: кожному завданню — своє рішення
Безумовно, всі чули слово «хостинг» і багато хто знає, для чого він використовується. Якщо вам потрібно розмістити інформацію в інтернеті, обов'язково доведеться використовувати послуги хостингу. Але сьогодні провайдери пропонують таку різноманітність варіантів, що без підготовки в них дуже легко заплутатися. Так чим же відрізняються між собою різні види хостингу, в чому їх переваги і недоліки і, нарешті, як вибрати краще рішення для конкретного завдання? Давайте розберемося.
Хостинг-послуги можуть бути платними і безкоштовними. Але безкоштовний хостинг завжди має велику кількість обмежень по функціональності, які виділяються ресурсам і моделі використання, тому його можна всерйоз розглядати тільки для невеликих некомерційних проектів. За більш серйозні рішення доведеться заплатити, причому вартість залежить як від типу хостингу, так і від інших факторів — розмірів сховища, продуктивності, підтримки різних служб, рівня захисту інформації і т.д.
Всього прийнято виділяти 5 основних типів хостингу:
Віртуальний (англ. shared hosting) — найпростіший і найдоступніший. Ресурси одного сервера (найчастіше віртуального), такі як процесорний час, пам'ять, сховище, бази даних і т.д., поділяються між клієнтами і використовуються паралельно. Незважаючи на те, що ресурси сервера розділені, вплив одних клієнтів на інших може бути значним, і навантажений проект може гальмувати всі інші, що може бути особливо помітно в пікові періоди. Тому віртуальний хостинг добре підходить для невеликих проектів з невисокою відвідуваністю. Якщо ж проект планується розширювати, є сенс придивитися до віртуального виділеного сервера або хмарного хостингу.
Віртуальний виділений сервер (VPS/VDS) — в рамках одного потужного фізичного сервера створюється кілька віртуальних, з незалежними один від одного ресурсами, окремими операційними системами і т.д. Клієнту надається доступ до такого «серверу всередині сервера», і він може використовувати його на свій розсуд - змінювати операційну систему, створювати користувачів, виділяти їм окремі ресурси в рамках свого пулу ресурсів. На відміну від віртуального хостингу, тут процесорна потужність і кількість оперативної пам'яті фіксовані, надаються в гарантованому обсязі і не залежать від поточного навантаження на сервер. Це істотно підвищує стабільність роботи. Дане рішення трохи дорожче і підходить для більших і навантажених проектів.
Виділений сервер — провайдер надає клієнту окремий фізичний сервер в дата-центрі. У цьому варіанті хостингу можна використовувати ресурс устаткування на свій розсуд - встановлювати будь-які операційні системи і супутнє ПО, розподіляти потужності під проекти, балансувати навантаження. Виділений сервер по-справжньому потрібен тільки провайдерам і дуже великих проектів, в яких задіяні десятки і сотні серверів. З більшістю бізнес-задач на сьогоднішній день відмінно справляються віртуальні рішення. З істотних недоліків виділених серверів — низька надійність (обладнання може просто вийти з ладу в будь-який момент) і складність апгрейда, адже при розширенні доведеться переїжджати на новий сервер.
Collocation — багато в чому повторює виділений сервер, з тією лише різницею, що сервер не надається провайдером, а використовується клієнтський. Постачальник послуг виділяє тільки місце для його розміщення і інтернет-канал для підключення. Переваги і недоліки аналогічні виділеного сервера. Додатково на клієнта лягають витрати на обладнання і обов'язки по його обслуговуванню.
Хмарний — найсучасніший і просунутий варіант хостингу. Використовуючи дане рішення, ви отримуєте ресурси в надійному і захищеному від збоїв хмарі. Хмарний хостинг підходить для будь-яких проектів, від невеликих, але вимогливих до стабільності проектів до дуже великих і динамічних, адже він може масштабироваться в широкому діапазоні автоматично або за заявкою за лічені хвилини. Таким чином, можна уникнути проблем з доступом навіть в години пікових навантажень. Цей тип хостингу також і найвигідніший — ви платите тільки за ті послуги, які потрібні на даний момент. Також доступний вибір опцій і супутніх послуг — оренда ПО, знімки системи, автоматичні бекапи в хмару, динамічний розподіл навантаження і т.д.
Звертайтеся до нас за більш детальною консультацією по вибору хостингу для вирішення вашої конкретної задачі. Пишіть нам на sales@tucha.ua або телефонуйте за номером +380 44 583-5-583. Будьте впевнені — ми підберемо саме той варіант хостингу, який буде максимально відповідати поставленим цілям і бюджету. А на нашу турботу і підтримку ви можете розраховувати незалежно від обраного рішення.