Не спонсуйте ворога! Чим замінити російські CRM-системи

  1. Головна
  2. Хмарні рішення
  3. Не спонсуйте ворога! Чим замінити російські CRM-системи
Категорії

Якщо наразі ви шукаєте, чим замінити російські Бітрікс24, amoCRM, RetailCRM та інші CRM-системи, пропонуємо огляд альтернативного програмного забезпечення, яке допоможе у веденні бізнесу. У статті ми зібрали як українські, так і закордонні продукти, а вибір, як завжди, за вами.

Не спонсуйте ворога
Чому пошук альтернатив — це нагальна потреба

До початку активної фази повномасштабної війни росії проти України багато українських компаній користувалися Бітрікс24. «У розробника цього продукту була стратегія тотального охоплення найближчих ринків та інтеграторів, аби швидко і суттєво поглинати попит, що стрімко зростає, та заробляти. Вони пропонували унікальну ціну та умови партнерства», — пояснює Роман Іванов, керівник відділу впровадження CRM-систем компанії Regis Team. Водночас партнери-інтегратори додають, що деякі технічні та організаційні питання до роботи з продуктом, а також до партнерської програми були вже на той час. «Через це ми і раніше розглядали можливості спробувати інший продукт для впровадження, але не бачили суттєвих альтернатив», — розповідає Олександр Возний, виконавчий директор компанії DevLab.

Зрозуміло, що чимало інструментів, з якими компанії працювали тривалий час, стали звичними, тим паче, якщо процеси були давно налаштовані. Однак купувати або продовжувати користуватися рфськими продуктами означає передусім фінансувати економіку ворога та підтримувати його дії проти України. Логічно, що це кличе за собою зокрема і репутаційні ризики серед клієнтів, потенційних клієнтів та партнерів, адже більшість компаній свідомо та масово відмовляються від усього російського. Окрім таких очевидних причин, є ще деякі:

  • Принаймні будь-яка перспектива подальшої роботи з продуктами чи послугами рф — під загрозою і неминуче завершиться. Тож є ризик залишитися без доступу до програм, а з ними — і до своїх даних.
  • Якщо компанія користується коробковою версією CRM, є висока ймовірність залишитися без оновлень продукту. Користування хмарною версією ще більш небезпечне, адже зазвичай дані зберігаються на серверах ворожої країни — отже, фактично в руках окупанта.

Саме тому зараз компанії активно шукають заміну ворожим продуктам. Йдеться як про споживачів програмного забезпечення, так і інтеграторів CRM-систем, серед яких зокрема — і партнери Tucha.

Огляд аналогів

Отже, за прикладом наших партнерів розглянемо деякі альтернативні варіанти систем, що доступні для українського ринку.

Українські CRM

  • Creatio — low-code платформа від компанії-розробника Terrasoft, яка об’єднує можливості CRM- і BPM-системи (для управління бізнес-процесами). Містить у собі декілька продуктів для роботи окремих відділів: маркетингу, продажів, сервісу.

Версії продукту: хмарна, коробкова.

Типи ліцензій: щомісячна, разова оплата.

Інтеграції: доступні інтеграції з будь-якими потрібними клієнту сервісами. Також є окремий маркетплейс готових для використання шаблонів і розширень.

Для кого підійде: якнайкраще підходить для середнього та великого бізнесу різних напрямів діяльності, зокрема торгівлі, банківської сфери, державних закладів.

Можливості персоналізації: є.

Додаткові особливості системи: розробники дарують знижку 50% для 50 перших користувачів Creatio кожній українській компанії (на два роки користування).

  • Perfectum CRM+ERP — рішення для автоматизації бізнес-процесів, що поєднує у собі функції CRM- та ERP-систем. 

Версії продукту: хмарна (зокрема є безкоштовна), коробкова. 

Типи ліцензій: щомісячна, щорічна, разова оплата.

Інтеграції: містить як готові інтеграції з українськими маркетплейсами, соціальними мережами та месенджерами, банками, службами доставки тощо, так і дозволяє налагодити інтеграцію з будь-яким потрібним клієнту сервісом.

Можливості персоналізації: є.

Для кого підійде: для малого, середнього та великого бізнесу практично будь-яких напрямів діяльності, наприклад, роздрібна торгівля, фінансові компанії, підприємства сфери послуг, освітні заклади.

Додаткові особливості системи: доступно декілька версій продукту: CRM-, Project-, Retail-, ERP- версії. Також розробник пропонує обміняти російський продукт на Perfectum CRM+ERP та отримати знижку, що дорівнює платежу за користування системою окупантів.

  • Keepin CRM — система для організації роботи інтернет-магазинів з клієнтами, угодами та задачами. Містить багато необхідних інструментів, зокрема для роботи з лідами та клієнтами, контролю над складом і фінансами, ведення документації.

Версії продукту: хмарна. 

Типи ліцензій: на 3, 6, 9 і 12 місяців.

Інтеграції: має інтеграції з такими службами доставки, як Нова пошта, Укрпошта тощо, IP-телефонією, маркетплейсами, банками та іншими необхідними українським підприємцям сервісами.

Можливості персоналізації: є.

Для кого підійде: для малого та середнього бізнесу — як у сфері послуг, так і товарного бізнесу.

Додаткові особливості системи: дозволяє налаштовувати власні воронки продажів, автоматично отримувати запити з чатів і соціальних мереж, створювати SMS-розсилки, генерувати документи та формувати ТТН. У період війни діє знижка 50% на оплату. 

  • OneBox CRM — інструмент, що поєднує в собі три компоненти: CRM-систему для управління відносинами з клієнтами, ERP-систему для планування ресурсів компанії та BPM-систему, що допомагає у веденні бізнес-процесів. 

Версії продукту: хмарна (зокрема є безкоштовна), коробкова. 

Типи ліцензій: щомісячна, щорічна, разова оплата. 

Інтеграції: з маркетплейсами, каналами лідогенерації та чат-ботами, IP-телефонією та іншими сервісами.

Для кого підійде: малий, середній та великий товарний бізнес у різних галузях — роздрібна торгівля, будівництво, рекламна сфера тощо.

Можливості персоналізації: є.

Додаткові особливості системи: доступні можливості налаштування бізнес-процесів, оцінки KPI, автоматизації процесів найму та звільнення персоналу.