Чек-лист: Як вибрати хмарного провайдера

  1. Головна
  2. Блог
  3. Хмарні сервіси
  4. Чек-лист: Як вибрати хмарного провайдера
Категорії

Отже, ви вирішили, що без хмарних сервісів не обійтися. Наступний крок — знайти надійного провайдера. Вбиваєте в пошукову систему запит «хмарний провайдер» і ... очі розбіглися. Пропозицій багато, а всі постачальники здаються вам на одну особу: «якісний сервіс», «доступна ціна», «індивідуальний підхід» тощо. Як не загубитися серед такої кількості однакових на вигляд пропозицій?

hek_list_kak vybrat_oblachnogo_provajdera_2
Ділимося з вами практичними порадами

Ділимося з вами практичними порадами і корисним інструментом у вигляді таблиці. Для зручності використання можна скачати чек-лист. Обов'язково задавайте питання з переліку нижче потенційним постачальникам, відзначайте відповіді в таблиці і вибирайте найкращий варіант по найважливішим для вас критеріям.

З'ясуйте надійність дата-центрів, де будуть зберігатися ваші дані

Це один з головних критеріїв вибору. Надійність дата-центрів складається з декількох чинників: географічного розташування, ступеня захищеності, фізичної безпеки, наявності необхідних джерел комунікації (безперебійного електроживлення, кондиціонування і т.д.). Розглянемо все по порядку.

 

  • Розташування дата-центрів. ЦОД розміщуються як в Україні, так і за її межами. У кожного з варіантів є свої особливості. В основному, дата-центри за межами України можуть похвалитися більш високим рівнем доступності. Перевага українських ЦОД — бюджетна вартість сервісів.

Ми пропонуємо два варіанти віртуальних серверів з різними місцем розташування дата-центрів: TuchaBit і TuchaFlex + з дата-центрами в Україні і Німеччині (переважно) відповідно.

 

  • Фізична безпека та захищеність дата-центрів. Включає в себе захист від сторонніх осіб на території дата-центрів, наявність електронних систем захисту, централізовані системи безперебійного живлення, кондиціонування і електроживлення, дублювання основних систем забезпечення працездатності дата-центру. Надійний дата-центр повинен бути сертифікований.

Має сенс довіряти тільки тим провайдерам, які розміщують обладнання в дата-центрах рівнів Tier ІІІ і IV. Чому? У разі помилок і відмов системи в дата-центрах зі ступенем захищеності Tier I і II робота може бути повністю паралізована. Tier III і IV забезпечують працездатність систем навіть під час збоїв у роботі ЦОД, ремонтних і профілактичних робіт.

Наприклад, ми працюємо тільки з дата-центрами з рівнями Tier ІІІ і вище. Це гарантує високі показники відмовостійкості і збереження даних в хмарах, а також стабільну роботу навіть при збоях в подачі електроенергії.

Всі важливі комунікації (джерела електроживлення, інтернет, лінії енерговвода, резервні канали, системи охолодження і т.д.) в наших дата-центрах продубльовані. Завдяки цьому відновні процеси проводяться без зупинки роботи обладнання.

Переконайтеся, що провайдер надає послугу зняття знімків (снапшотов)

Перед тим, як довірити провайдеру свої важливі дані, вкрай важливо переконатися, що компанія надає послугу зняття знімків. Снапшоти — гарантія надійності і безпеки зберігання ваших даних в хмарах. А ще показник відповідальності провайдера.

На жаль, далеко не всі компанії надають таку послугу, оскільки це вимагає додаткових вкладень в обладнання. Але ми подбали про це, щоб забезпечити повне збереження ваших даних. В сервіси TuchaBit і TuchaFlex + вже включена вартість створення і зберігання двох останніх знімків. А якщо вам потрібно більше снапшотов, в разі потреби можна замовити додаткові знімки.

Снапшот (знімок) — образ диска віртуальної машини, тобто всієї системи з програмним забезпеченням і даними, які збережені на ньому, на певний момент часу. Снапшот допомагає повернути систему в початковий робочий стан після будь-яких критичних змін. Наприклад, після атаки вірусами використовуйте знімок для відновлення диска машини в тому стані, в якому він був на момент його створення. Знімки зазвичай створюються вночі (з 20:00 до 6:00), але ви завжди можете змінити часовий проміжок.

Не варто плутати снапшоти і бекапи (резервне копіювання даних). Робити виключно бекапи недостатньо, оскільки вони створюють копії лише окремих файлів. Копії допоможуть відновити певні файли, а ось відновити стан системи під силу тільки снапшотов. Тому краще всього використовувати ці інструменти разом.

Детальніше про снапшотов, про їхню роботу і користь читайте в нашій статті.

Визначте якість роботи техпідтримки: доступність, швидкість і ефективність реагування

Саме по собі наявність техпідтримки ще не гарантує вам швидку реакцію на звернення та якісну допомогу. Дізнайтеся більше про службу техпідтримки вашого провайдера: графік роботи (для вашої зручності він повинен бути 24/7), швидкість відповідей, зацікавленість в задачах клієнта. Щоб перевірити доступність техпідтримки на практиці, зв'яжіться з нею по різних каналах комунікації.

Добре, коли є кілька способів достукатися до техпідтримки: телефон, пошта, тікет-система. У техпідтримки Tucha діють все з перерахованих каналів. І у вас завжди є можливість переконатися в нашій доступності.

Ознайомтеся з рівнями технічної підтримки, можливостями по адмініструванню серверів

Щоб не залишитися в потрібний момент без допомоги, заздалегідь ознайомтеся з видами підтримки у провайдера.

Яку підтримку надає провайдер? Розглянемо на прикладі роботи нашої компанії. Ми надаємо 4 види підтримки:
 

Безкоштовна базова підтримка. Співробітники нашої служби підтримують працездатність нашої інфраструктури, забезпечують її стабільність і доступність. Доступу до операційної системи на вашому сервері у нас немає, тому ми не втручаємося в його роботу, обмежуючись професійними консультаціями.

Адміністрування серверів постійне. Ми отримуємо доступ до всієї системи і можемо не тільки консультувати вас, але і вирішувати виникаючі завдання, пов'язані з операційною системою і програмним забезпеченням, встановленому на сервері. Вартість послуги — 50% від вартості сервера, але не менше 30 євро / місяць.

Адміністрування серверів погодинне. Права адміністратора видаються нам тільки на період проведення разових робіт по усуненню помилок на стороні ОС і ПО. Вартість послуги — 500 грн / год.

Підтримка по гарантії. По суті, те саме, що і адміністрування серверів, але безкоштовно. Важлива умова - нова віртуальна машина і наявність прав адміністратора тільки у співробітників нашої служби. Працює тільки для хостингу веб-сайтів, електронної пошти, доменних зон і файлів.
Як бачите, є де розгулятися. :)

Перед початком співпраці уточніть наявність і умови підтримки у провайдера.

Запитайте, чи забезпечує провайдер міграцію в хмару, чи допомагає «подружитися» з хмарними технологіями

Часто при переході в хмари користувачам необхідно перенести дані (сайти, пошту і т.д.).

Tucha — провайдер, який з розумінням ставиться до такого роду запитам клієнтів. Для цього є послуга міграції. Ми не тільки швидко перенесемо ваші робочі місця, сайти, пошту або інші дані в хмару, а й відповімо на ваші запитання про міграцію і не тільки.
 

З'ясуйте рівень гарантованої доступності сервісів

Якщо вам важливий безперебійний доступ до хмари (а ми точно знаємо, він важливий :)), уточніть показники гарантованої доступності сервісів. Доступність сервісів — це гарантія їх відмовостійкості в конкретних цифрах. Наприклад, у сервісу TuchaFlex + (Європа) доступність 99,9%. Це означає, що перерви в наданні сервісу можуть займати не більше 7 годин на рік. Доступність TuchaBit (Україна) — 99,0%.

Поцікавтеся, чи піклується провайдер про юридичну безпеку послуг?

Важливо, щоб компанія надавала грамотне угоду з чітким розподілом зон відповідальності сторін. Крім того, уточніть, як провайдер реагує на запити про вилучення даних клієнта або обладнання.

Ми працюємо на підставі детальної публічної оферти, єдиної для всіх клієнтів.

Дізнайтеся про можливості шифрування інформації і каналів зв'язку, наявності додаткових послуг для захисту даних

Звертайте увагу на можливість шифрування даних і каналів. Передбачив чи провайдер спеціальні шаблони віртуальних машин з активованим шифруванням дисків? Легкодоступна функція шифрування каналів зв'язку?

Також добре, коли у провайдера є додаткові послуги для забезпечення безпеки. У нас, це, наприклад, «Анонімність на вимогу». Послуга дозволяє анонімно відвідувати сайти і працювати з додатками, які використовують протоколи TCP.

Всілякі рішення і функції для захисту інформації - вигода для вас і плюс в карму вашого провайдера. :)

Дізнайтеся, чи надає провайдер комплекс послуг

Зручно, коли у одного постачальника є все, що необхідно вам для роботи і особистого користування! Наприклад, не тільки віртуальні машини, але і відразу до них же сервіс зберігання бекапів.

У Tucha, крім надання віртуального середовища для виносу робочих місць і окремих додатків (TuchaBit / TuchaFlex +), є ціла лінійка сервісів, які, як правило, закривають основну потребу компанії в хмарних сервісах.

Сервіс TuchaBackup — це безпечне сховище резервних копій ваших даних на віддалених серверах за межами України. Розміщення копій в хмарі забезпечує фізичну безпеку даних, їх захист від втрати і доступу сторонніх осіб. Ви можете вибрати будь-яку конфігурацію сервісу, а крок масштабування дорівнює 10 ГБ.

Сервіс TuchaHosting дозволяє вам безпечно розміщувати сайти і пошту в хмарі на віртуальних серверах в Європі (переважно — Німеччина). Трафік, бази даних, поштові ящики, FTP-акаунти не тарифікуються і не обмежуються. Доступні конфігурації в 2, 10, 25 і 50 ГБ і вище. А ще ми допоможемо з перенесенням сайтів і пошти.

З хмарним сховищем для синхронізації і обміну файлами TuchaSync ви можете завантажувати, зберігати і редагувати файли на будь-якому пристрої. Інформація зберігається в надійних дата-центрах за межами України, а отримати доступ до неї можна в будь-який час. Якщо, звичайно, ви авторизований користувач. Все, що потрібно для роботи, - інтернет-підключення.

Ми завжди з радістю допоможемо вам у виборі потрібного сервісу і його конфігурації. Звертайтеся 24/7!

Ознайомтеся з вартістю сервісів

Ціна повинна бути адекватною, тому заздалегідь вивчіть цінові пропозиції на сервіси. Остерігайтеся занадто дорогих і підозріло дешевих пропозицій. Завищена вартість не завжди гарантує сверхкачество, а неприродно низька ціна може говорити про сумнівні технологіях і ризики втрати даних.

Багато провайдерів розміщують на сайті спеціальні калькулятори, наприклад, як це робимо ми. Калькулятори допоможуть вам швидко розрахувати вартість будь-якого сервісу.

З'ясуйте, чи прозоре ціноутворення у компанії

Вартість сервісів повинна не тільки відповідати співвідношенню «ціна-якість», а й бути прозорою для всіх клієнтів. Що це означає? Якщо провайдер готовий на все в питаннях ціни — це, звичайно, заманливо, але, в той же час, і привід насторожитися. Або провайдер не зовсім чітко розуміє свою математику, а значить стабільність компанії (і ваших даних) під питанням, або ви зіткнетеся з підводними каменями і переплатите за неочевидні відразу моменти. Наші ціни доступні на нашому сайті і єдині для всіх клієнтів.

Уточніть, чи є безкоштовний тест-драйв сервісів

Тестовий період — відмінна можливість випробувати провайдера в справі, оцінити сервіс і роботу техпідтримки.

Крім технічних факторів, звертайте увагу на якість спілкування зі співробітниками компанії. Чи легко знаходите спільну мову, чи є взаєморозуміння? Якщо вам некомфортно спілкуватися на початковому етапі, тривалий і ефективну співпрацю навряд чи вийде.

Ми пропонуємо 7 днів безкоштовного тестового користування будь-яким з наших сервісів. Тестовий період хороший тим, що дозволяє стати клієнтом на час і оцінити, підходить вам провайдер чи ні.

Подивіться відгуки про провайдера і рекомендації

Поцікавтеся, що говорять інші клієнти. Відгуки і особистий досвід користувачів — найпотужніший інструмент формування думки про компанії та прийняття рішення.

Крім відгуків на сайті самого постачальника, не полінуйтеся почитати незалежні ресурси (об'єктивні огляди хостинг-компаній, відгуки в соціальних мережах). І хоча цей пункт ми поставили в кінці, відгуки — то, з чого коштувати починати пошук хмарного провайдера.

Вибрати надійного провайдера — відповідальний крок. Ми зібрали для вас головні підказки, як серед безлічі компаній знайти свою і не помилитися. Читайте, вивчайте, а ми завжди готові вам допомогти і стати вашим надійним постачальником хмарних рішень. Звертайтеся 24/7!

Ми підготували для вас зручний чек-лист для скачування! Зберігайте собі, відзначайте в таблиці характеристики кожного потенційного постачальника за всіма основними критеріями і вибирайте кращого провайдера.

Поділитися:
Статті по темі

Будь-яку ситуацію можна обернути на користь, якщо знати, як цим правильно та вчасно скористатися. Так, зокрема, і з нестабільним курсом...

Тепер оплата сервісів Tucha стала ще зручніше! Ви можете швидко і легко оплатити будь-який сервіс в Приват24 або через термінали ПриватБанку...

У будь-якого стартапера виникає питання: як зменшити фінансові вкладення і збільшити свої шанси на створення успішного проекту? Ми розібралися у цьому та пропонуємо свою відповідь — хмарні технології

Безпека і збереження даних — важливе питання для будь-якого бізнесу. На відміну від фізичних серверів, у хмарі ці можливості набагато ширше. Наприклад, можна повністю відновити «з минулого» диск віртуальної машини. Це доступно завдяки корисному інструменту — snapshots.

Інтернет-торгівля швидко поширюється світом. Вже понад 70% покупців надають перевагу онлайн-магазинам. Чималою мірою успіх e-shop залежить від швидкості завантаження сайту...

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись