Розгін на максимум: як використовувати можливості хмари на 100%
- Головна
- Хмарні рішення
- Розгін на максимум: як використовувати можливості хмари на 100%
Практика показує, що далеко не всі клієнти знають про реальні можливості хмарних серверів і не завжди використовують їх ресурс на 100%. Тому ми описали кілька кейсів на прикладі TuchaFlex+ про те, як «вичавити» з хмари максимум користі. Почнемо з одного бухгалтера і поступово дійдемо до мережі з офісом і філіями.
Одна з поширених помилок — бухгалтер переносить в хмару частину даних і додатків, а решту зберігає на локальному комп'ютері. Але ж тоді робота з сервером позбавляється сенсу. Та й закон підлості говорить, що дані з локальної машини знадобляться саме тоді, коли комп'ютера не буде поруч. Що робити?
Приклад. Бухгалтер розміщує 1С в хмарі, клієнт-банк, документи Word і Excel, пошту, працює з хмари в M.E.Doc, відправляє звітність. Він отримує доступ до всіх робочих даними з будь-якої точки світу і стає по-справжньому мобільним. Про фізичного збереження даних, до речі, він теж не турбується, адже дата-центр знаходиться в Німеччині під цілодобовим наглядом фахівців.
До речі, якщо бухгалтер веде більше однієї фірми — теж не проблема, помістити в хмару можна відразу кілька баз, і вони ніяк не завадять роботі один одного.
Наступна ситуація — крім бухгалтера, в компанії є кілька менеджерів. Як організувати їх спільну роботу в хмарі? Просто надайте співробітникам точку виходу в хмару — згодиться все: аж до домашнього ПК або планшета. При цьому права доступу до різними даними можна налаштувати індивідуально.
Приклад. Компанія зберігає в хмарі все, що використовується в роботі: документи Word і Excel, 1С, пошту, CRM. Загалом, все, що до цього зберігалося на локальній машині. До речі, периферійні пристрої (принтер, сканер, касовий апарат і т. д.) Теж запускаються з хмари — це не проблема. Одного разу керівник вирішує розширити штат, дзвонить своєму хмарному провайдеру і вже через кілька хвилин змінює конфігурацію хмари так, щоб підключення нових користувачів не заважало якості роботи.
Тепер уявімо, що, крім бухгалтера та менеджерів, у підприємства є філія, магазин, інший підрозділ і т.д. У цьому випадку хмара просто незамінна.
Приклад 1. Перший магазин підприємства перебуває в столиці, другий — у великому промисловому центрі. Директор переносить всю ІТ-інфраструктуру в хмару і підключає до бази обидва магазину. Підсумок — бухгалтеру більше не потрібно зводити в одне ціле дані з різних міст, а співробітники філії можуть працювати за одними стандартами з головним підприємством, адже все користуються загальними базами (в рамках виділених прав доступу, звичайно ж).
Приклад 2. Менеджери компанії їздять по країні і укладають договори. Директору і бухгалтеру потрібно постійно стежити за процесом. Щоб возити своє робоче місце за собою, співробітники підключають до робочого простору свої ноутбуки або планшети і їдуть «в поля», а керівник в режимі онлайн відстежує всі операції.
1. Налаштуйте хмару. У кожного бізнесу своя специфіка, тому і хмара потрібно налаштувати індивідуально. Якщо вам потрібна допомога фахівців, звертайтеся, завжди раді допомогти.
2. Хмара — для роботи. Звичайно, ви можете винести на сервер фільм, альбом улюбленого виконавця або архів фото з котиками, але чи варто? Залиште розваги для локальної машини, а хмара використовуйте в робочих цілях.
3. Поменше вкладок. Не варто відкривати в хмарі мільйон вкладок і постійно тримати їх відкритими - це перевантажує процесор.
4. Змінюйте паролі. Хоча б зрідка змінюйте і не зберігайте їх записаними на стікері поруч із клавіатурою. Папка на робочому столі комп'ютера - теж не найкраще місце.
5. Інтернет-з'єднання від 10 Мбіт/с. Не забувайте, що для доступу до хмари потрібен інтернет. Його швидкість і стабільна робота — не останні чинники.
6. Полюбіть хмару. Усім потрібен догляд — і людині, і машині, і навіть хмари. Тому час від часу перевіряйте, що відбувається всередині сервера і все працює як треба. Найменші проблеми усувайте самі або звертайтеся до нас.
Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам отримати від роботи в хмарі ще більше користі. Чи готові приступити? Ми завжди допоможемо і порадимо. Якщо у вас з'явилися додаткові питання, звертайтеся до нас за грамотної консультацією 24/7.