Інструменти для керування налаштуваннями доменної зони DNS: що вибрати
- Головна
- Блог
- Техпідтримка
- Інструменти для керування налаштуваннями доменної зони DNS: що вибрати
Один з частих запитів до нашої служби технічної підтримки — питання про те, за допомогою яких інструментів здійснюється налаштування доменної зони DNS. Нагадаємо, що дізнатися більш детально про те, що таке DNS, які DNS-записи існують та як ними керувати, допоможе наша окрема стаття. А наразі розповідаємо про різновиди інструментів для керування налаштуваннями доменної зони.
Загалом, багато залежить від програмного забезпечення, що встановлене на віртуальній машині:
- На серверах зі встановленою панеллю керування типу cPanel, Plesk, Webmin, ISPmanager, Vesta тощо керування доменними зонами є вбудованим функціоналом та зазвичай винесене в окреме меню. Ми не будемо детально вдаватися до всіх тонкощів налаштувань для кожної панелі, лише розглянемо дві найпопулярніші з них, які використовують наші користувачі, — веб-інтерфейси панелей керування ISPmanager Lite або Vesta.
ISPmanager Lite — популярна панель керування фізичними або віртуальними виділеними серверами та створення сайтів. Рішення дозволяє керувати також серверами баз даних, поштовим сервером та іншими програмами за допомогою веб-інтерфейсу. Серед низки можливостей, цей програмний продукт дозволяє створювати веб-домени та власноруч керувати ними, а також налаштовувати і керувати DNS: створювати доменні зони, редагувати різноманітні типи DNS-записів тощо.
Щодо панелі Vesta, це програмне забезпечення є не менш затребуваним і зручним. Рішення також дозволяє налаштовувати і редагувати DNS-зони для домена, а серед інших корисних можливостей — робота з поштовим сервером та базами даних, керування та створення нових сайтів тощо.
- Програми типу PowerDNS або BIND.
Якщо ви не користуєтесь панелями керування веб-хостингом, можна застосувати спеціалізовані інструменти управління налаштуваннями програм для керування доменними зонами. Наприклад, встановити програму PowerDNS або BIND.
PowerDNS — одна з провідних реалізацій DNS-сервера, яка має відкритий код та підтримується UNIX-системами. Програма також має власний веб-інтерфейс для керування налаштуваннями доменних зон.
PowerDNS дозволяє отримувати інформацію про DNS, використовуючи різні джерела, зокрема файли, реляційні бази даних тощо. Крім того, програма досить часто використовується для балансування DNS-трафіка високонавантажених сайтів.
Для налаштування DNS-сервера можна також скористатися програмою BIND — однією з найбільш поширених реалізацій DNS-сервера. Програмне забезпечення використовується переважно на серверах, що працюють на базі UNIX-систем, але існують версії і для серверів на базі ОС Windows.
Власного веб-інтерфейсу для керування налаштування доменними зонами ця програма не має. Але замість нього можна використовувати додаткові програмні продукти, наприклад, Bind DNS Server Web interface.
Налаштування DNS-сервера та доменних зон у BIND здійснюється у файлі named.conf. Після редагування файла та внесення всіх змін до нього демон named потребує перезавантаження.
- Додаткова послуга TuchaHosting.
Окрім перелічених вище панелей та програм, є ще один зручний варіант для керування налаштуваннями доменних зон — замовлення окремої додаткової послуги TuchaHosting. Вона передбачає надання DNS-серверів для розміщення доменних зон та керування ними за допомогою веб-інтерфейсу.
Зазвичай при використанні власного DNS-серверу на віртуальній машині домен працює лише на одному DNS-сервері, якщо користувач самостійно не подбає про наявність додаткових. Одна з головних переваг використання послуги TuchaHosting полягає у тому, що домен розташовується щонайменше на двох DNS-серверах. Це допомагає досягти ще більш стабільної роботи та посилити відмовостійкість.
Спосіб керування налаштуваннями доменної зони цілком залежить від використовуваного програмного забезпечення та умов конкретної задачі. Якщо ви з яких-небудь причин не бажаєте залишати свій домен на DNS-серверах реєстратора (здебільшого ця можливість надається безкоштовно), найбільш зручним, надійним та простим способом є використання додаткової послуги TuchaHosting.
У разі, якщо у вас залишились питання, потрібна наша консультація або предметна допомога, впевнено звертайтеся! Телефонуйте нам за номером +380 44 583-5-583 або пишіть на електронну адресу support@tucha.ua. Ми на зв’язку 24×7 і радо підберемо рішення саме для вашої задачі.