Інструменти для керування налаштуваннями доменної зони DNS: що вибрати

  1. Головна
  2. Блог
  3. Техпідтримка
  4. Інструменти для керування налаштуваннями доменної зони DNS: що вибрати
Категорії

Один з частих запитів до нашої служби технічної підтримки — питання про те, за допомогою яких інструментів здійснюється налаштування доменної зони DNS. Нагадаємо, що дізнатися більш детально про те, що таке DNS, які DNS-записи існують та як ними керувати, допоможе наша окрема стаття. А наразі розповідаємо про різновиди інструментів для керування налаштуваннями доменної зони.

Три основні варіанти вирішення задачі

Загалом, багато залежить від програмного забезпечення, що встановлене на віртуальній машині:

  1. На серверах зі встановленою панеллю керування типу cPanel, Plesk, Webmin, ISPmanager, Vesta тощо керування доменними зонами є вбудованим функціоналом та зазвичай винесене в окреме меню. Ми не будемо детально вдаватися до всіх тонкощів налаштувань для кожної панелі, лише розглянемо дві найпопулярніші з них, які використовують наші користувачі, — веб-інтерфейси панелей керування ISPmanager Lite або Vesta

ISPmanager Lite — популярна панель керування фізичними або віртуальними виділеними серверами та створення сайтів. Рішення дозволяє керувати також серверами баз даних, поштовим сервером та іншими програмами за допомогою веб-інтерфейсу. Серед низки можливостей, цей програмний продукт дозволяє створювати веб-домени та власноруч керувати ними, а також налаштовувати і керувати DNS: створювати доменні зони, редагувати різноманітні типи DNS-записів тощо.

Щодо панелі Vesta, це програмне забезпечення є не менш затребуваним і зручним. Рішення також дозволяє налаштовувати і редагувати DNS-зони для домена, а серед інших корисних можливостей — робота з поштовим сервером та базами даних, керування та створення нових сайтів тощо.

  1. Програми типу PowerDNS або BIND.

Якщо ви не користуєтесь панелями керування веб-хостингом, можна застосувати спеціалізовані інструменти управління налаштуваннями програм для керування доменними зонами. Наприклад, встановити програму PowerDNS або BIND. 

PowerDNS — одна з провідних реалізацій DNS-сервера, яка має відкритий код та підтримується UNIX-системами. Програма також має власний веб-інтерфейс для керування налаштуваннями доменних зон. 

PowerDNS дозволяє отримувати інформацію про DNS, використовуючи різні джерела, зокрема файли, реляційні бази даних тощо. Крім того, програма досить часто використовується для балансування DNS-трафіка високонавантажених сайтів.

Для налаштування DNS-сервера можна також скористатися програмою BIND — однією з найбільш поширених реалізацій DNS-сервера. Програмне забезпечення використовується переважно на серверах, що працюють на базі UNIX-систем, але існують версії і для серверів на базі ОС Windows. 

Власного веб-інтерфейсу для керування налаштування доменними зонами ця програма не має. Але замість нього можна використовувати додаткові програмні продукти, наприклад, Bind DNS Server Web interface

Налаштування DNS-сервера та доменних зон у BIND здійснюється у файлі named.conf. Після редагування файла та внесення всіх змін до нього демон named потребує перезавантаження. 

  1. Додаткова послуга TuchaHosting.

Окрім перелічених вище панелей та програм, є ще один зручний варіант для керування налаштуваннями доменних зон — замовлення окремої додаткової послуги TuchaHosting. Вона передбачає надання DNS-серверів для розміщення доменних зон та керування ними за допомогою веб-інтерфейсу.

Зазвичай при використанні власного DNS-серверу на віртуальній машині домен працює лише на одному DNS-сервері, якщо користувач самостійно не подбає про наявність додаткових. Одна з головних переваг використання послуги TuchaHosting полягає у тому, що домен розташовується щонайменше на двох DNS-серверах. Це допомагає досягти ще більш стабільної роботи та посилити відмовостійкість. 

Який спосіб вибрати?

Спосіб керування налаштуваннями доменної зони цілком залежить від використовуваного програмного забезпечення та умов конкретної задачі. Якщо ви з яких-небудь причин не бажаєте залишати свій домен на DNS-серверах реєстратора (здебільшого ця можливість надається безкоштовно), найбільш зручним, надійним та простим способом є використання додаткової послуги TuchaHosting. 

У разі, якщо у вас залишились питання, потрібна наша консультація або предметна допомога, впевнено звертайтеся! Телефонуйте нам за номером +380 44 583-5-583 або пишіть на електронну адресу support@tucha.ua. Ми на зв’язку 24×7 і радо підберемо рішення саме для вашої задачі.

Поділитися:
Статті по темі

У цій публікації ми хотіли б розглянути DirectAdmin — систему з відкритим API від канадських розробників JBMC Software. Розповідаємо та наочно показуємо, які головні функції має панель та як з нею працювати. Тож сподіваємося, що ті клієнти, які ще не наважилися на те, щоб позбутися ще одного російського програмного продукту, після ознайомлення з цим матеріалом матимуть можливість переконатися в тому, що DirectAdmin дійсно є гідною альтернативою тим засобам, які вони використовують наразі.

На основі одного з впроваджених нами проєктів ми вирішили детально розібрати типовий випадок того, як організувати віддалений офіс для команди з 25 осіб за 3 дні без простоювань у роботі та з мінімальними витратами

Винесення бухгалтерії у хмари — перевірений спосіб забезпечити надійну віддалену роботу з програмами і даними. А для того щоб процес організації не був задачею з кількома невідомими, ми зібрали в одній статті добірку корисних матеріалів з цієї теми: від вибору хмарного провайдера до етапу безпосередньої роботи з даними на сервері. Читайте, користуйтеся та мігруйте впевнено! 

[UPD] Друзі, відтепер хмарний хостинг TuchaHosting доступний на вибір також на базі українських майданчиків! Для кого підійде розміщення даних в Україні та у чому переваги такого рішення — вже у цій статті. 

Безперебійний та швидкий хостинг — запорука якісної роботи веб-сайту та корпоративної пошти. У більшості випадків для цього якнайкраще підійде віртуальний хостинг (shared-хостинг) у хмарі з високим рівнем відмовостійкості і при цьому за доступною вартістю. 

Продовжуємо розповідати про типові приклади вирішення популярних хмарних задач. Наразі розповідаємо про міграцію у хмару сайтів на базі різних CMS, зокрема WordPress, Drupal та Joomla. І робимо це на декількох реальних прикладах наших клієнтів.

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись