Інструменти для керування налаштуваннями доменної зони DNS: що вибрати

  1. Головна
  2. Блог
  3. Техпідтримка
  4. Інструменти для керування налаштуваннями доменної зони DNS: що вибрати
Категорії

Один з частих запитів до нашої служби технічної підтримки — питання про те, за допомогою яких інструментів здійснюється налаштування доменної зони DNS. Нагадаємо, що дізнатися більш детально про те, що таке DNS, які DNS-записи існують та як ними керувати, допоможе наша окрема стаття. А наразі розповідаємо про різновиди інструментів для керування налаштуваннями доменної зони.

Три основні варіанти вирішення задачі

Загалом, багато залежить від програмного забезпечення, що встановлене на віртуальній машині:

  1. На серверах зі встановленою панеллю керування типу cPanel, Plesk, Webmin, ISPmanager, Vesta тощо керування доменними зонами є вбудованим функціоналом та зазвичай винесене в окреме меню. Ми не будемо детально вдаватися до всіх тонкощів налаштувань для кожної панелі, лише розглянемо дві найпопулярніші з них, які використовують наші користувачі, — веб-інтерфейси панелей керування ISPmanager Lite або Vesta

ISPmanager Lite — популярна панель керування фізичними або віртуальними виділеними серверами та створення сайтів. Рішення дозволяє керувати також серверами баз даних, поштовим сервером та іншими програмами за допомогою веб-інтерфейсу. Серед низки можливостей, цей програмний продукт дозволяє створювати веб-домени та власноруч керувати ними, а також налаштовувати і керувати DNS: створювати доменні зони, редагувати різноманітні типи DNS-записів тощо.

Щодо панелі Vesta, це програмне забезпечення є не менш затребуваним і зручним. Рішення також дозволяє налаштовувати і редагувати DNS-зони для домена, а серед інших корисних можливостей — робота з поштовим сервером та базами даних, керування та створення нових сайтів тощо.

  1. Програми типу PowerDNS або BIND.

Якщо ви не користуєтесь панелями керування веб-хостингом, можна застосувати спеціалізовані інструменти управління налаштуваннями програм для керування доменними зонами. Наприклад, встановити програму PowerDNS або BIND. 

PowerDNS — одна з провідних реалізацій DNS-сервера, яка має відкритий код та підтримується UNIX-системами. Програма також має власний веб-інтерфейс для керування налаштуваннями доменних зон. 

PowerDNS дозволяє отримувати інформацію про DNS, використовуючи різні джерела, зокрема файли, реляційні бази даних тощо. Крім того, програма досить часто використовується для балансування DNS-трафіка високонавантажених сайтів.

Для налаштування DNS-сервера можна також скористатися програмою BIND — однією з найбільш поширених реалізацій DNS-сервера. Програмне забезпечення використовується переважно на серверах, що працюють на базі UNIX-систем, але існують версії і для серверів на базі ОС Windows. 

Власного веб-інтерфейсу для керування налаштування доменними зонами ця програма не має. Але замість нього можна використовувати додаткові програмні продукти, наприклад, Bind DNS Server Web interface

Налаштування DNS-сервера та доменних зон у BIND здійснюється у файлі named.conf. Після редагування файла та внесення всіх змін до нього демон named потребує перезавантаження. 

  1. Додаткова послуга TuchaHosting.

Окрім перелічених вище панелей та програм, є ще один зручний варіант для керування налаштуваннями доменних зон — замовлення окремої додаткової послуги TuchaHosting. Вона передбачає надання DNS-серверів для розміщення доменних зон та керування ними за допомогою веб-інтерфейсу.

Зазвичай при використанні власного DNS-серверу на віртуальній машині домен працює лише на одному DNS-сервері, якщо користувач самостійно не подбає про наявність додаткових. Одна з головних переваг використання послуги TuchaHosting полягає у тому, що домен розташовується щонайменше на двох DNS-серверах. Це допомагає досягти ще більш стабільної роботи та посилити відмовостійкість. 

Який спосіб вибрати?

Спосіб керування налаштуваннями доменної зони цілком залежить від використовуваного програмного забезпечення та умов конкретної задачі. Якщо ви з яких-небудь причин не бажаєте залишати свій домен на DNS-серверах реєстратора (здебільшого ця можливість надається безкоштовно), найбільш зручним, надійним та простим способом є використання додаткової послуги TuchaHosting. 

У разі, якщо у вас залишились питання, потрібна наша консультація або предметна допомога, впевнено звертайтеся! Телефонуйте нам за номером +380 44 583-5-583 або пишіть на електронну адресу support@tucha.ua. Ми на зв’язку 24×7 і радо підберемо рішення саме для вашої задачі.

Поділитися:
Статті по темі

На основі одного з впроваджених нами проєктів ми вирішили детально розібрати типовий випадок того, як організувати віддалений офіс для команди з 25 осіб за 3 дні без простоювань у роботі та з мінімальними витратами

Винесення бухгалтерії у хмари — перевірений спосіб забезпечити надійну віддалену роботу з програмами і даними. А для того щоб процес організації не був задачею з кількома невідомими, ми зібрали в одній статті добірку корисних матеріалів з цієї теми: від вибору хмарного провайдера до етапу безпосередньої роботи з даними на сервері. Читайте, користуйтеся та мігруйте впевнено! 

[UPD] Друзі, відтепер хмарний хостинг TuchaHosting доступний на вибір також на базі українських майданчиків! Для кого підійде розміщення даних в Україні та у чому переваги такого рішення — вже у цій статті. 

Безперебійний та швидкий хостинг — запорука якісної роботи веб-сайту та корпоративної пошти. У більшості випадків для цього якнайкраще підійде віртуальний хостинг (shared-хостинг) у хмарі з високим рівнем відмовостійкості і при цьому за доступною вартістю. 

Продовжуємо розповідати про типові приклади вирішення популярних хмарних задач. Наразі розповідаємо про міграцію у хмару сайтів на базі різних CMS, зокрема WordPress, Drupal та Joomla. І робимо це на декількох реальних прикладах наших клієнтів.

Сьогодні чи не кожен власник сайту знає, що таке SSL-сертифікати, адже вони стали нагальною потребою. Деякий час тому ми писали детальну статтю про те, для чого потрібні сертифікати та як їх отримати. Та відтоді додалися деякі оновлення, що стосуються перевипуску комерційних SSL. Нагадуємо новину та головну інформацію про HTTPS.

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись