Нещодавно ми поспілкувалися із нашим партнером Ігорем Плакущим — директором та засновником приватної фірми «Байт» (м. Луцьк). В інтерв’ю Ігор поділився з нами історією створення власного підприємства та порадами, як реалізувати себе у професії. А ще розповів про помилки і життєві уроки, які допомогли знайти правильний шлях. Загалом, розмова вийшла цікавою та дуже корисною.
Розкажіть трішки про себе і свою компанію: як давно Ви відкрили свій бізнес, чим займається компанія, хто Ваші клієнти:
Історія створення нашого підприємства припадає на початок 90-х років минулого століття. Саме в цей час на Луцькому авіаремонтному заводі «Мотор» була закуплена сучасна комп’ютерна техніка і створена локальна комп’ютерна мережа. Тоді розпочався бурхливий процес автоматизації, в якому я разом зі своїми колегами з IT-відділу взяли безпосередню участь. Здобуті цінні знання, досвід та напрацювання дозволили почати свій власний шлях. 1 березня 1994 року я заснував власну фірму «Байт», котру очолюю вже майже 25 років.
Ми зосередились на одному конкретному напрямку і створили власний програмний продукт — бухгалтерську програму Хепі-Бух, яку реалізовуємо та супроводжуємо на різноманітних підприємствах практично по всіх областях України. Серед наших клієнтів — малі та середні підприємства різноманітних сфер діяльності, сільськогосподарські та фермерські господарства, комунальні підприємства, неприбуткові організації, школи, садочки, міські та селищні ради, інші бюджетні установи.
Важливі речі, про які Ви хотіли би знати на початку свого бізнесу:
Що це дорога в один кінець, зворотного шляху не буде. Що буде важко, інколи безнадійно. Що це надовго, можливо, назавжди.
Помилки, яких Ви припустилися на професійному шляху, і що корисного здобули завдяки їм (1-2 помилки):
Вважаю своєю головною помилкою те, що я несвоєчасно та недостатньо приділив увагу рекламі та просуванню власного програмного продукту. Як наслідок, довгий час ми працювали переважно у своєму місті та у західному регіоні, і до цього часу наш продукт не дуже відомий в Україні. Також були деякі помилки в написанні окремих версій, репутаційні втрати та проблеми, що виникали внаслідок цього. Завдяки усвідомленню власних помилок зараз ми активно рекламуємось і просуваємо наш програмний продукт, тому з кожним роком збільшуємо кількість клієнтів та бухгалтерів, які знають про нас.
Речі, про які з часом Ви перестали турбуватися:
Я здобув абсолютний імунітет від деяких абсурдних дій наших чиновників та законодавців. Навчився не турбуватись і не нервувати від непрофесіоналізму і некомпетентності окремих рішень, котрі в кінцевому підсумку відображаються на бізнесі, бухгалтерах та нас, розробниках програм, які повинні цей абсурд реалізовувати.
Корисні звички, які допомогли Вам досягти своїх цілей:
Це, в першу чергу, наполегливість та працьовитість. Працюю багато і намагаюсь завжди досягати поставленої мети.
Головна порада, як реалізувати себе в професії:
Найперша порада — це правильно обрати професію. Діяльність, якою займаєшся, повинна подобатись або дуже сильно мотивувати. Наявність однієї з цих двох складових — запорука успіху.
Діяльність, якою займаєшся, повинна подобатись або дуже сильно мотивувати
Як Ви познайомилися з нами?
Знайомство з Tucha розпочалось із листа з пропозицією про співпрацю. Оскільки пропозиція для нас була дуже актуальною, одразу зав’язався конструктивний діалог і ми почали співпрацювати.
Ваші враження від партнерства з Tucha.
За ці роки я мав великий досвід співпраці з різними партнерами, зокрема з тими, які надають хмарні сервіси. Мені подобається наша співпраця з Tucha і колектив, що працює в компанії. Усі звертання обробляються блискавично, відчувається професіоналізм та приязне ставлення. Вважаю, майбутнє саме за такими компаніями, як Tucha.
Мені подобається наша співпраця з Tucha і колектив, що працює в компанії
3 міфи про використання хмарних рішень, які виявилися неправдою:
Найпоширеніший міф, який я чув від своїх клієнтів, — це те, що дані знаходяться в когось і можуть бути якимось чином використані. Міф про відсутність доступу до даних в потрібний момент. Міф про зниження швидкості роботи бухгалтерської програми.
3 причини застосовувати хмари в бізнесі:
Це надійно. Це безпечно. Це мобільно.
Порада тим, хто ще не перейшов у хмари:
Спробуйте і оцініть усі переваги ведення бізнесу у хмарі.
Дякуємо Ігорю за змістовну розмову, а підприємству «Байт» — за ефективне партнерство. Бажаємо успіхів та подальшого розвитку! А ми завжди раді бути вам корисними і приносити позитивні емоції від співпраці!