Безпека — найголовніше, це пріоритет для всіх компаній. Досвід Сергія Басова, ТОВ «ТСПС»

 1. Головна
 2. Блог
 3. Інтерв'ю
 4. Безпека — найголовніше, це пріоритет для всіх компаній. Досвід Сергія Басова, ТОВ «ТСПС»
Категорії

Безпека інформації — важливе питання сьогодення. Як захистити свої дані? Які практики впроваджують в роботу компанії та що рекомендують робити своїм клієнтам? Обговорили актуальну тему з нашим давнім і надійним партнером Сергієм Басовим, технічним директором ТОВ «ТСПС»

Короткий бліц
 • ТОВ «ТСПС» спеціалізується на наданні послуг з автоматизації бізнес-процесів.
 • З Tucha є партнерами вже майже 20 років.
 • Для клієнтів ТОВ «ТСПС» хмари — це безпека та зручність: можна швидко отримати доступ до інформації з будь-якої точки світу.
Про безпеку даних
 • Сергію, які найголовніші виклики щодо безпеки даних зустрічаються Вам сьогодні?
С.Басов

У зв’язку з початком повномасштабних бойових дій постійно виникають якісь ексцеси, хакери створюють різні непередбачувані проблеми. Оскільки наразі ми працюємо з підприємствами, і для них бухгалтерія — це збереження всіх цих даних, то безпека — найголовніше, це пріоритет. 

 • Якою є роль хмар у посиленні захисту інформації?

Передусім важливим є те, що дані розміщуються на спеціалізованих серверах, які за допомогою певних засобів допомагають посилювати безпеку даних. Крім цього, хмари налаштовані таким чином, щоб передбачати постійне створення резервних копій даних. І завдяки цьому у разі непередбачуваних ситуацій є можливість повернути дані в початковий вигляд. 

 • Як розподіляється відповідальність за збереження даних між хмарним провайдером і користувачем?

Зі свого боку ми розуміємо, що хмарний провайдер виконує свою роботу досконально, і лише допомагаємо клієнту в тому, як правильно організувати процес збереження даних. Здебільшого клієнти самостійно піклуються про зберігання інформації, але є й ті, хто не розбирається в цьому та віддає такі задачі нам на аутсорс.

 • Які конкретні кроки Ви рекомендуєте робити клієнтам для посилення захисту даних у хмарах?

Обов’язково треба мати сервер для зберігання бекапів. Є певна періодичність створення резервних копій для різних типів інформації: раз на місяць, раз на тиждень або щодня, залежно від потреб і даних, які потрібно зберігати. 

 • З Вашого досвіду, наскільки поширеною є проблема використання простих паролів і зберігання їх у ненадійному місці?

Можливо, клієнтам це не завжди зручно, але ми цілком відмовились від простих паролів. Коли укладаємо договір з підприємством на супровід, то аргументуємо обов’язкове створення складних паролів. Ми відповідаємо за безпеку даних клієнтів і рекомендуємо використовувати саме такий вид паролів. До речі у нас на серверах навіть немає такого імені користувача, як admin, наприклад. Це вчорашній день. 

 • Якою є роль використання антивірусних систем для посилення захисту інформації?

Використання антивірусних систем — це обов’язкове правило. Наприклад, ми в роботі користуємось ESET NOD32. Також співпрацюємо з компанією SOFTICO, в якої замовляємо майже всі програмні продукти та яка допомагає нам своєчасно оновлювати їх.

 • Важливим є не лише впровадження в роботу заходів безпеки, а й дотримання їх кожним зі співробітників. Як Ви вважаєте, наскільки допомагає знизити ризики витоку інформації контроль наданих доступів фахівцям до даних?

Контролювати доступи — обов’язково, якщо ви бажаєте захистити дані бізнесу. Тому розподілення прав доступу — це пріоритетна задача в компанії. Кожен співробітник має знати правила захисту інформації та відповідати за це, а фахівці, які допомагають організувати безпеку даних, — контролювати дотримання всіх необхідних заходів.

 • Які інструменти та практики впроваджує в роботу особисто Ваш бізнес для захисту даних?

Наша компанія впроваджує стандартні інструменти та практики, тож, мабуть, нічого особливого. Наприклад, як і всі, ми використовуємо бекапи та snapshots.

 • Які ризики несе використання неліцензійного програмного забезпечення?

Насправді неліцензійне програмне забезпечення несе дуже негативні ризики. Це пов’язано з тим, що ви не знаєте, що саме може потрапити до системи. По-друге, неліцензійне ПЗ не оновлюється з моменту їх встановлення на сервер. Ви не знаєте, який код може бути зашифрований всередині і хто може отримати доступ до даних за допомогою цих програмних інструментів. Ми завжди рекомендуємо клієнтам відмовлятися від неліцензійного програмного забезпечення. 

Власний досвід роботи у хмарах
 • Чи пам’ятаєте Ви свій перший досвід роботи у хмарах? Яким було перше враження? 

Для нас хмари не були чимось незвичним, тому що ми вже мали власні сервери і вміли з ними працювати. Це більше питання відповідальності: яким чином ти передаєш відповідальність за сервер, що знаходиться десь віддалено. Тож хмари для нас — це звичний процес, який ми постійно використовуємо. А от для клієнтів, яким ми рекомендуємо переходити у хмари, це ще іноді може бути незвично.

 • Про які речі Ви не подумали та що не врахували при переході у хмари?

Мабуть, немає таких речей, які ми не врахували при переході у хмари. Оскільки ми працювали з серверами із самого початку своєї діяльності, то для нас організація роботи у хмарах — це буденність. При цьому зазначу: добре, що створюються snapshots, адже завдяки їм є можливість швидко відновити інформацію, навіть якщо щось трапляється на серверах. Та, на щастя, таких інцидентів у нас не було.

 • Що при роботі у хмарах перевищило Ваші очікування?

Перевищили очікування можливості доступу. Сьогодні, маючи доступ до мобільного інтернету, завдяки хмарам ви можете підключитися до робочого простору з будь-якого місця та з будь-якого пристрою.

 • Поділіться аргументами, які Ви зазвичай наводите клієнтам на користь розміщення програм і даних у хмарах від Tucha:

Безпека зберігання даних — це головний аргумент на користь хмар для клієнта. По-друге, хмари — це постійний доступ до даних з будь-якого місця та з будь-якого пристрою, навіть зі смартфона у разі потреби. 
Завдяки хмарам нашій компанії зручно обслуговувати клієнта: мені не потрібно їхати до нього безпосередньо на підприємство, я можу налаштовувати все віддалено, де б не знаходився замовник. Можу підключитися, подивитися, що відбувається на сервері та допомогти клієнту миттєво. Єдине, компаніям потрібно донести ці переваги, і лише коли клієнти побачать всі можливості на власні очі та переконаються у зручності, тоді погоджуються, що хмари — це чудово.

Використання бекапів та snapshots — це ідеальний варіант для збереження даних. Також за наявності резервних копій при перенесенні роботи у хмари немає потреби заново встановлювати програми, налаштовувати їх, вводити облікові записи користувачів. Весь цей процес займає певний час, а клієнти хочуть, щоб усі сервіси надавались миттєво, щоб усе працювало без затримок

Впроваджуйте дієві практики в роботу, друзі, та працюйте у хмарах від Tucha! Ще більше порад про те, як захистити важливу інформацію від втрат і витоків, ви знайдете у нашому блозі та на сторінці в Instagram. А ми будемо раді допомогти організувати надійну роботу на віддалених серверах, звертайтесь за консультацією.

Дякуємо Сергію за тривалу співпрацю і важливі рекомендації! Впевнені, досвід партнера допоможе ще раз переконатися в тому, наскільки важливим є дотримання заходів безпеки. 

Поділитися:
Статті по темі

Разом з партнерами ми продовжуємо обговорювати важливу тему для кожного бізнесу — безпеку при роботі у хмарах. Під час зустрічі з нашою надійною партнеркою Оленою Шаталіною розглянули питання щодо захищеності даних, які турбують клієнтів групи компаній Fort.Group і те, як у вирішенні цих питань допомагають хмари. Повна версія відеоінтерв’ю є на YouTube-каналі, а тут наводимо головну інформацію з нашої бесіди з керівницею відділу продажів Fort.Group.

Як хмари допомагають у посиленні захисту даних та чому наші партнери рекомендують використовувати їх в роботі своїм клієнтам? Щоб дізнатися відповіді на ці питання, скористалися нагодою поспілкуватися з партнеркою Мариною Бурдановою, керівницею відділу продажів компанії БВК-Софт. З пані Мариною ми активно співпрацюємо вже досить давно, і нещодавнє спілкування присвятили обговоренню теми посилення безпеки даних.

Чим корисні для бізнесу хмари та аутсорсинг? Як правильно обрати підрядника, що впевнено впорається з ІТ-процесами, та хмарного провайдера, якому можна довірити важливі дані? 

Ми розглянули тему хмарних сервісів та аутсорсингу ІТ-задач, а також дізналисящо думають з вищеозначених питань наші партнери, провідні експерти ІТ-галузі

Як посилити безпеку зберігання даних? Питання, що не лише не втрачає актуальність, а набуває все більшого значення: загроз стає більше, а хакери — ще досвідченішими. Проте й інформаційна просвіта серед користувачів зростає, до чого ми також активно долучаємось.

З компанією Uniqid та її засновницею Юлією Павловою, що з міста Львів, наша співпраця триває досить давно. Команда партнерів спеціалізується на проведенні інформаційно-тематичних заходів, супроводі та автоматизації спеціалізованого програмного забезпечення, наданні правових, юридичних, бухгалтерських консультацій та інших поширених послуг.

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись