5 переваг хмар для нафтогазової галузі

 1. Головна
 2. Блог
 3. Хмари для бізнесу
 4. 5 переваг хмар для нафтогазової галузі
Категорії

Українська нафтогазова галузь зараз має певні системні проблеми, які зменшують її ефективність. В області ІТ — це застаріле обладнання, недостатнє фінансування в потужні ресурси, ризикованість ведення нафтогазового бізнесу. Розглянемо, як тут можуть допомогти хмарні технології.

5-perevag-hmar-dlya-naftogazovoyi-galuzi_1
Особливості та потреби нафтогазової галузі

Нафтогазовий комплекс (НГК) Україна стає все більш технологічним: на зміну простим механізмам приходять новітні розробки. Наприклад, заправні станції з ручним керуванням перетворилися в системи, які вимагають мінімального втручання людини, а всю роботу автоматизовано.

Крім того, нафтогазові підприємства, навіть найменших масштабів, - це бізнес, часто пов'язаний з ризиками. По-перше, сама продукція високо цінується і має найважливіше значення для економіки і всієї держави в цілому. Тому конкуренція в області надвисока. По-друге, зберігання важливих даних (баз даних, архівів документів, програм для бухгалтерського обліку, спеціалізованих додатків і т.п.) на офісних серверах - не дуже безпечне рішення. Сторонні особи або зловмисники можуть отримати доступ до серверів і всіх даних повернути які вкрай важко.

Оскільки НПК передбачає спеціалізоване програмне забезпечення, необхідні потужні ІТ-ресурси, які час від часу потребують масштабування. Фізичні ресурси, звичайно, теж можливо масштабувати, але це - додаткові витрати фінансів і часу.

Не менш важливою потребою галузі є мобільність. Наприклад, поява нових мобільних лабораторій з дослідження якості нафтопродуктів привела до необхідності інакше організовувати роботу. Важливо, щоб можна було не перевозити з собою додаткове ІТ-обладнання для зберігання зібраних даних. А ще -обменіваться даними всім співробітникам в єдиному просторі без затримок у часі.

До того ж, вся нафтогазова промисловість базується на зборі та обробці великих обсягів інформації. До таких даних належать:

 • моніторинг нафтових і газових свердловин, трубопровідних і газокомпресорних станцій;
 • збір даних і контроль над установками;
 • занесення в архів і зберігання попередніх показників;
 • залучення сервісів автоматизації процесів, систем аналітики тощо.

Так які основні IT-завдання стоять перед нафтогазовою промисловістю?

 • Забезпечити ефективне і стабільне управління нафтогазовим обладнанням з будь-якого куточка світу.
 • Зменшити витрати на ІТ-обладнання.
 • Налагодити процеси управління і автоматизації роботи нафтогазових підприємств.
 • Забезпечити безперервний зв'язок між усіма ланками галузі.
5-perevag-hmar-dlya-naftogazovoyi-galuzi_2
Як хмари вирішують завдання нафтогазової промисловості

Хмарні технології спрощують і покращують діяльність нафтогазових компаній будь-яких масштабів. Вони вирішують одночасно кілька завдань і надають ряд переваг:

1. Забезпечують надійне і захищене зберігання даних

У хмара можна перенести як всю ІТ-інфраструктуру компанії, так і окремі додатки або спеціалізовані програми, наприклад CRM- або ERP-систему, бухгалтерський облік, телефонію тощо. Всі дані розміщуються за межами офісу або навіть країни, тому вони захищені від доступу зловмисників і фізичних втрат.

2. Економлять гроші на ІТ-обладнанні і обслуговуванні

Навіть найменші нафтогазові підприємства потребують потужного устаткування, щоб забезпечити надійну роботу. Чим більше є компанія, тим більше ресурсів йому необхідно. З хмарами ви зберігаєте гроші на закупівлю, обслуговування та заміну обладнання. А ще - оплачуєте тільки ті ресурси, якими ви дійсно користуєтеся.

3. Надають мобільність і доступ до даних 24/7 з будь-якої точки світу

Робота в хмарах є зручною для кожного учасника ланцюжка «підприємство-постачальник-замовник». І не тільки тому, що в офісі відсутні громіздкі і гучні сервери.

Хмари - це високий рівень доступності сервісів, можливість працювати з будь-якого куточка світу і миттєво відстежувати всі зміни в робочих просторах. До того ж, завдяки хмарам між співробітниками існує постійний зв'язок, і кожен з них оперативно отримує інформацію про спільні процесів.

Для доступу в хмари потрібен тільки інтернет. Ви можете підключатися до віддаленого робочого столу навіть з телефону і не втрачати контроль над робочим процесом в будь-який час.

4. Дозволяють масштабувати ІТ-ресурси під свої потреби

Час від часу виникає необхідність змінити кількість ресурсів. Фізичні сервери, звичайно, можна масштабувати, але необхідно кожного разу витрачати час і кошти на нове обладнання. І навпаки, якщо частина ресурсів не використовується, «залізо» буде простоювати без потреби.

В хмарах масштабувати будь-які ресурси легко: варто тільки звернутися в нашу службу техпідтримки, і через кілька хвилин ви отримаєте нову конфігурацію сервісу.

5. Забезпечують додатковий захист ваших даних (снапшоти і бекапи)

Домогтися ще більш надійного зберігання даних допоможуть снапшоти (знімки системи) і можливість робити бекапи (резервні копії):

 • снапшоти — це образи диска вашої віртуальної машини. Вони допомагають повернути систему до того стану, в якому вона була на момент зняття знімка. У вартість двох наших віртуальних серверів TuchaFlex+ і TuchaBit вже включена вартість снапшотов, тому ми гарантовано зберігаємо останні два знімка системи;
 • бекапи — резервні копії ваших даних, забезпечує сервіс TuchaBackup і зберігає їх в надійних дата-центрах за межами України.
Три світові компанії, успішно використовують хмари

Anadarko Petroleum Corporation — одна з найбільших нафтогазових компаній США, активно користується хмарними рішеннями. Вона зберігає в хмарах спеціалізовані програми, програми для онлайн-контролю над процесами буріння, а також дані, які збирають співробітники з бурового обладнання.

M.G. Bryan Equipment Co., що в Техасі, — виробник і постачальник спеціалізованого обладнання, запасних частин, послуг для нафти і газу. Завдяки хмар, ця масштабна компанія розробила рішення, що дозволяють їй керувати флотом і машинами для гідравлічного розриву пластів з найбільшою ефективністю.

А ось нафтогазова і нафтохімічна компанія Petroleos Mexicanos (або PEMEX, Pemex) використовує хмари для зберігання великих обсягів архівів і графічних даних надвисокої якості, постійно оновлюються.

Сервіси Tucha.ua для нафтогазової промисловості

Ефективно вирішити завдання нафтогазової галузі допоможуть такі наші сервіси:

 • TuchaFlex+ — віртуальні сервери різних конфігурацій з майданчиками за межами України (переважно в Німеччині). Цей сервіс є своєрідним конструктором, який можна зібрати по своїх потребах. Всі ресурси легко масштабуються, а гарантована доступність сервісу - 99,9%.
 • TuchaBit — сервери збалансованої конфігурації з майданчиками в Україні. Сервіс дозволяє розгортати віртуальні сервери на базі ОС Microsoft Windows і об'єднувати їх в ізольовані мережі. Серед особливостей TuchaBit - гарантія доступності 99,0% і включена у вартість кожного сервера ліцензія Windows Server Datacenter.
 • TuchaBackup — хмарне сховище для зберігання резервних копій на віддалених серверах за межами України (в основному в Німеччині). З сервісом можна винести в хмару бази даних систем обліку, CRM- і ERP-систем, поштові архіви тощо.
 • TuchaHosting — сервіс для стабільного і швидкого хостингу сайтів з помірним навантаженням з гарантією доступності 99,9%.
Калькулятор сервісів Tucha.ua

Розрахувати вартість будь-якого сервісу допоможе спеціальний калькулятор на сторінці кожного сервісу. А можна зробити ще простіше: зателефонувати або написати нам! Ми надамо детальну інформацію про кожного з сервісів, підберемо найкраще рішення і розрахуємо точну вартість сервісу в потрібній конфігурації.

5-perevag-hmar-dlya-naftogazovoyi-galuzi_3
Резюме

Хмарні технології — доступне і вигідне рішення для нафтогазових підприємств, які зацікавлені в підвищенні продуктивності роботи. Хмари вирішують відразу кілька завдань: безпечно розміщують дані, забезпечують мобільність і стабільну роботу всієї компанії. І головне, допомагають поліпшити робочі процеси з мінімальними витратами бюджету.

Якщо ви ще не перенесли в хмару ІТ-інфраструктуру підприємства або окремі підрозділи, то саме час діяти. А ми допоможемо вибрати краще рішення для будь-якого завдання, тому звертайтеся 24×7!

Поділитися:
Статті по темі

Переваги перенесення робочих даних у хмару

Так чи варто боятися зберігати дані в хмарі?

Інтернет-торгівля швидко поширюється світом. Вже понад 70% покупців надають перевагу онлайн-магазинам. Чималою мірою успіх e-shop залежить від швидкості завантаження сайту...

Хмарні технології сьогодні — це вже не якийсь «небачений звір», це технології, які змінюють дійсність тут і зараз. Сотні тисяч компаній по всьому світу вибрали хмари як простий, безпечний...

Перерахуємо 12 причин, чому варто використовувати хмарні сервіси в бізнесі ...

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись