Інтернет та хмарні технології: як усе починалося

  1. Головна
  2. Блог
  3. Хмари для бізнесу
  4. Інтернет та хмарні технології: як усе починалося
Категорії

Віддалена робота, відеодзвінки, здійснення платежів і замовлень онлайн — реалії, які стали звичними для нас. Проте так було не завжди. Складно уявити, але інформаційний світ змінився так кардинально всього за 50 років: від невеликої мережі — до швидкісного інтернету і хмарних рішень, які наразі доступні кожному з нас!

як усе починалося

А починалося все з ARPANET — мережі, створеної 1969 року у США. Чи можливо було уявити, що тогочасна мережа для виконання дослідницьких і військових задач стане прототипом інтернету?!

Сьогоденні пости, новинні групи, чати, конференції, форуми, електронна пошта також з’явилися у другій половині минулого століття. А точніше, саме тоді виникли їхні пращури з таких мереж, як Usenet, UUCP (Unix-to-Unix CoPy), FidoNet і NSFNet. Усі вони мали свої особливості та безперечний вплив на становлення інтернет-світу, до якого сьогодні причетний чи не кожен з нас.

1 січня 1983 року сталася історична подія — Flag Day, яку офіційно вважають датою створення інтернету. Не менш цікаво, що поштовхом до цього став перехід ARPANET на протокол TCP/IP — той самий, який наразі є стандартом для локальних та глобальних мереж.

До речі саме в той час виникла ще одна дуууже важлива технологія, без якої неможливо уявити роботу сучасного інтернету, — система доменних імен (DNS). Чим вона так корисна? Сьогодні саме завдяки DNS вебсайт Tucha доступний за простою та зрозумілою адресою tucha.ua, а відвідувачам не потрібно запам’ятовувати та щоразу вводити складні комбінації з цифр. А зважаючи на те, що кількість сайтів у світі постійно зростає, винахід дійсно неоціненний. ;-)

Та справжньою кульмінацією і результатом всіх попередніх розробок стала подія у 1989 році. Тоді британський фахівець і розробник Тім Бернерс-Лі запропонував проєкт для публікації гіпертекстових документів (читайте — сьогоденних вебсайтів), які з’єднувалися між собою гіперпосиланнями. І це було не що інше, як Всесвітня мережа (або WWW — World Wide Web). А вже 6 серпня 1991 року з’явився перший у світі сайт.

Чи бачили ви, як він виглядав? Це ж майже сучасний лендінг:
 

Перший сайт

З плином часу ІТ-світ розвивався далі, прагнучи оптимізації та спрощення роботи. Наступним кроком стала поява хмарних технологій.

Перший сервіс надання в оренду платформи на основі розподілених обчислень створила компанія Amazon у 2006 році. А вже у 2012 році провайдер хмарних рішень Tucha першим в Україні почав надавати послуги з віртуалізації офісів та окремих додатків, організації хмарної ІТ-інфраструктури і захисту даних у хмарі.

І це — лише замальовка еволюції ІТ. Пропонуємо вашій увазі анімовану історію, яка допоможе більш докладно дізнатися про етапи становлення та розвитку інтернету і хмарних рішень зокрема. Знайомтесь та діліться відео з тими, хто також цікавиться історією створення сучасних технологій!

А за найкращими хмарними рішеннями чекаємо на вас у Tucha. Пишіть нам на адресу sales@tucha.ua або телефонуйте за номером +380 44 583-5-583. Ми завжди вам раді.

Поділитися:
Статті по темі

Відтепер усім користувачам доступна послуга із запуску програмних додатків у хмарі контейнерів від Tucha. Цю можливість реалізує платформа TuchaKube, що...

Було це ще у 2012 році. Саме тоді двоє молодих підприємців подумали, що мають мало клопоту, і вирішили створити першу на той час в Україні компанію, яка буде надавати хмарну ІТ-інфраструктуру. І назвали нову компанію Tucha. Відтоді цей хмарний провайдер успішно вирішує купу хмарних задач і допомагає сотням українських і закордонних компаній працювати стабільно та безпечно...

Один з найбільш функціональних варіантів на заміну 1С, BAS і подібних — це MASTER:Бухгалтерія, платформа для ведення бухгалтерського, податкового, управлінського обліків та формування звітності від українських розробників. Ми вирішили дізнатися докладніше, які особливості має система та які задачі вирішує, як відбувається процес перенесення даних з інших програм та за якими критеріями замовники обирають програмні продукти для роботи. І розібратися в цьому нам допомогла Ірина Дехтярук, керівниця комерційного відділу MASTER. Партнерка спеціалізується на напрямі прямих і партнерських продажів, а також керуванні та участі у розробці маркетингової стратегії компанії. 

Ми продовжуємо серію огляду альтернативних рішень, якими можна замінити російські CRM-системи Бітрікс24, amoCRM та інші. Цього разу ми вирішили дізнатися більше про платформу Zoho, яка містить усі необхідні інструменти для автоматизації роботи компаній. Розібратися докладніше в тому, які переваги має ця система і чому інтегратори вибирають саме її серед низки інших, нам допоміг Роман Іванов, керівник відділу впровадження CRM-систем компанії Regis Team.

Економіка країни-ворога не має отримувати гроші від українських споживачів. Тому компанії, які раніше користувалися програмним забезпеченням від розробників з рф, активно шукають заміну цим продуктам, і одна з альтернатив CRM-системам — це бельгійська CRM-ERP-платформа Odoo. Аби користувачі отримали більше інформації про цей продукт, ми поспілкувалися з компанією DevLab, що на практиці знається на впровадженні Odoo. В інтерв’ю Олександр Возний, виконавчий директор, розповів про особливості роботи системи та процес переходу на неї з інших CRM. Досвід партнера буде корисним кожному, хто наразі знаходиться у пошуках альтернатив російським програмним продуктам для автоматизації бізнесу.

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись