Як безпечно поділитися паролем? Огляд корисного сервісу

  1. Головна
  2. Блог
  3. Техпідтримка
  4. Як безпечно поділитися паролем? Огляд корисного сервісу
Категорії

Втрата даних часто стає непоправною. Один із головних заходів для збереження як особистої, так і бізнесової інформації — це використання безпечних паролів для доступу до робочого столу, сторінок у соціальних мережах, сховищ інформації та інших критичних даних. Про те, що таке надійний пароль, як його створити та де правильно зберігати, ми писали окремо. Та що робити, якщо є потреба передати пароль іншій особі? Записати комбінацію на аркуші паперу, переслати за допомогою месенджера чи продиктувати по телефону — все це неконфіденційні та небезпечні способи. Ми рекомендуємо взяти на озброєння спеціальний сервіс для передачі текстових повідомлень, який ми організували на базі додатку Yopass та яким користується і наша команда в роботі з колегами та клієнтами. Розповідаємо, які можливості має сервіс та як ним користуватися.

Про сервіс: функціонал та основні можливості

Зашифрувати повідомлення

Додаток має простий та зрозумілий інтерфейс. Для того щоб зашифрувати текстове повідомлення та передати його іншій особі, в полі Секретне повідомлення прописуємо пароль або будь-який інший потрібний текст. Далі в пункті Повідомлення буде автоматично видалено через вибираємо проміжок часу, впродовж якого текст буде доступним за посиланням з моменту його шифрування: одна година, один день або один тиждень.

Це основні функції, які потрібно вказати для обміну паролем чи іншим повідомленням, що має конфіденційну інформацію.

Також є можливість позначити додаткові параметри для шифрування тексту. Наприклад, доступна опція встановлення дозволу тільки на одноразовий перегляд повідомлення, якщо натиснути на відповідний пункт Один перегляд. Така дія допоможе додатково знизити ризики перехоплення інформації сторонніми особами. Якщо не вмикати можливість одноразового перегляду, текст за посиланням буде доступним впродовж встановленого часу.

Крім цього, сервіс пропонує Згенерувати ключ автоматично для доступу до тексту, яким потрібно поділитися. Якщо така потреба є, просто натискаємо на позначку біля відповідного пункту. Або ж є можливість створити ключ власноруч, прибравши позначку, та додати його в новому полі Введіть пароль для розшифрування повідомлення.

Введіть пароль

Після того, як вказано всі необхідні параметри, натискаємо на кнопку Зашифрувати повідомлення. Якщо була вибрана автоматична генерація ключа, на екрані з’явиться посилання на створене повідомлення в один клік, а також коротке посилання на нього і згенерований ключ до розшифровування. 

При генерації ключа вручну відображатимуться лише коротке посилання та самостійно створений ключ до розшифровування. Дані з кожного рядка можна скопіювати та додати до буфера обміну, натиснувши на відповідну позначку зліва.

Генерація ключа вручну

Таким чином, сервіс дозволяє ділитися не лише паролями, а й текстами чи повідомленнями, передача яких потребує підвищених заходів безпеки.

Які переваги має сервіс

Сервіс допомагає посилити захист інформації, вберегти від її перехоплень та втрат. Він має декілька корисних особливостей:

  • усі процеси з шифрування та розшифровування повідомлень здійснюються виключно у веббраузері користувача, тобто додаток не зберігає у собі ключі;
  • є можливість самостійно впливати на період життя зашифрованого повідомлення та встановлювати одноразовий доступ до нього;
  • робота із сервісом здійснюється без створення акаунтів або використання додаткових особистих даних користувача.
Як безпечно поділитися файлом

Якщо потрібно обмінятися окремими невеликими файлами (скажімо, SSH-ключами або сертифікатами), сервіс також має окрему спеціальну функцію для цього. Вона працює так само, як і з шифруванням текстових повідомлень. Єдина відмінність — для додавання файлу потрібно натиснути на відповідну іконку вгорі та вибрати потрібний з них або перетягнути файл одразу для завантаження.

Поділитися файлом

Резюме

Використання спеціального сервісу, організованого нашою командою для обміну текстовими повідомленнями, зокрема паролями, ключами і сертифікатами, а також файлами, — це не складно. Важливо, що він допомагає ділитися інформацією безпечно та саме з тими користувачами, для яких вона призначена.

Залучайте до роботи корисний інструмент та працюйте у надійних хмарах від Tucha, аби ваші дані завжди були захищені! Пишіть нам на електронну адресу sales@tucha.ua або телефонуйте за номером +380 44 583-5-583. Наші фахівці допоможуть підібрати рішення саме для вашої задачі та наявних потреб. Звертайтеся 24×7!

Поділитися:
Статті по темі

Ми часто чуємо про те, що необхідно створювати надійні паролі. Проте вигадувати і запам’ятовувати складні комбінації немає ні часу, ні...

В цій статті детально розповідаємо про особливості кожного з видів технічної підтримки Tucha та допомагаємо розібратися, який з них підійде для вирішення тих чи інших задач.

Втрата важливих та конфіденційних даних для будь-якої компанії часто стає непоправною. Вона тягне за собою безліч неприємностей, зокрема матеріальні збитки, втрату часу та докладених зусиль. А часто ці наслідки і зовсім драматичні — бізнес може просто зруйнуватися.
 

З листів до служби техпідтримки Tucha народжуються справжні статті. Так, нещодавно до нас звернувся клієнт із запитом роз’яснити, що відбувається при з'єднаннях всередині VPN-тунелю між офісом користувача та середовищем у хмарі, а також при з’єднаннях поза VPN-тунелем. Тож увесь текст, наведений нижче, — це реальний лист, який ми надіслали одному з клієнтів у відповідь на його запитання. Звісно, змінили IP-адреси, аби не деанонімізувати клієнта. Але, так, служба технічної підтримки Tucha справді славиться своїми розгорнутими відповідями та змістовними листами. :-)

Розповімо вам прохолодну історію про те, як «треті особи» намагалися перешкодити роботі наших клієнтів і як ця проблема була вирішена ...

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись