Ігор Прокопенко: Найкращий варіант — зберігати дані якомога далі від офісу

  1. Головна
  2. Ігор Прокопенко: Найкращий варіант — зберігати дані якомога далі від офісу
Категорії

З партнером Ігорем Прокопенком, що спеціалізується на системному адмініструванні, ми плідно співпрацюємо вже багато років поспіль. З початком повномасштабної війни на професійну діяльність партнера, як і на долю всіх українців, припадали різні етапи розвитку. Нещодавно ми поспілкувалися з паном Ігорем та дізналися про те, як працює партнер в умовах нових реалій і чому вже давно рекомендує клієнтам віртуальні сервери. Партнер поділився досвідом того, як хмари допомагають бізнесу працювати у різних життєвих ситуаціях: під час переїзду з офісу в офіс, перебування фахівців за кордоном, в періоди масових відключень електроенергії тощо.

Про трансформацію діяльності в умовах війни

2022 рік став часом початку повномасштабної війни. Як Ви переживали цей період і через які етапи розвитку пройшла Ваша професійна діяльність?

З початком повномасштабної війни все змінилося кардинально: ми, українці, почали жити та працювати в нових умовах, відповідно до часу та обставин. Спочатку було вкрай складно: я не міг повірити в те, що дійсно можливе повномасштабне вторгнення. Але коли почав усвідомлювати, то з'явилися страх і паніка, які на початковому етапі гальмували будь-яку діяльність. Ніхто не знав, що буде потім, як працювати далі та пристосовуватися до нових умов. Чимало компаній, з якими я співпрацював, виїхали за кордон, тому, можна сказати, я втратив багато клієнтів. Наразі ж звикаємо працювати в тих умовах, які є, і намагаємося підтримувати український бізнес.

партнер Tucha Ігор Прокопенко

Поділіться головними викликами, які постали перед Вами за останні півтора роки. Які з них були найскладнішими?

Повномасштабна війна загалом стала великим викликом, який спричинив чимало наслідків в роботі: частина клієнтів виїхала за межі країни, ще частина — призупинила свою діяльність на певний час. Також у багатьох були фінансові проблеми. Так, деякі компанії продовжили працювати, але й вони надавали зворотний зв'язок не так оперативно, як це було раніше, і це цілком зрозуміло. Згодом потроху бізнес знову ставав на рейки, щоб працювати далі. Частина компаній продовжила діяльність в Україні, проте багато фахівців, що виїхали, так і залишаються за кордоном.

Які особисті навички та якості допомагають Вам не опускати руки та рухатися далі?

Натхненням для того, щоб рухатися далі та розвиватися, є моя робота, улюблена робота. Намагаюся шукати нові можливості для розвитку відповідно до сьогодення та прагнути до тих цілей, які можливо досягти в нинішніх умовах.

Про професійну діяльність сьогодні

Як наразі йдуть справи у Ваших партнерів? Наскільки легко сьогодні залучати нових партнерів?

Зміни не оминули й цю сферу професійної діяльності. Деякі компанії-партнери припинили роботу, деякі — скоротили бюджет і зменшили витрати, відповідно, зменшилася кількість звернень від замовників. Тож у напрямі партнерства також сталися зміни, і вони — не на краще. Знаходити нових партнерів і починати співпрацю теж стало дещо складніше.

А як змінилася кількість звернень від замовників до компаній, з якими Ви співпрацюєте?

Щодо кількості замовників у тих компаніях, де я працюю, то можу сказати, що вона не зменшилась. Зі свого боку намагаюся також ефективно співпрацювати з клієнтами та підтримувати їх, аби вони надалі продовжували діяльність.

Про користь хмар

Які задачі Ваших замовників допомагають вирішити хмари?

Як приватні компанії, так й інші організації здебільшого розміщують у хмарах програми для ведення бухгалтерії та CRM-системи.

Як давно Ви рекомендуєте хмари клієнтам і чому прийшли до такого рішення?

Хмарні технології рекомендую клієнтам вже досить давно. Колись я починав користуватися сервісами одного з провайдерів, але потім знайшов компанію Tucha. Ми спробували співпрацювати і переконались у тому, що сервіси Tucha — набагато кращі та ефективніші. 

На той час метою залучення хмар було винесення інформації компанії за межі офісу та надання можливості співробітникам підключатися до робочого простору і працювати будь-коли, незалежно від місця знаходження. 

Назвіть головні причини залучати віртуальні сервери для розміщення програм і даних бізнесу:

Перша причина використовувати хмари для бізнесу — це безпека, адже програми та дані зберігаються далеко за межами офісу компанії. Друга причина, пов’язана з можливими частими переїздами компаній, — це мобільність. Дійсно, у разі переїздів незручно щоразу везти за собою серверне обладнання з місця на місце. А завдяки розміщенню робочих даних у хмарах кожен співробітник може працювати з дому або іншого зручного місця за допомогою планшета, ноутбука чи іншого пристрою.

Насправді переваг дуже багато. Серед них — ще й економія фінансових ресурсів на закупівлі серверів та їх обслуговування. Хмари — це куди більш вигідно, ніж тримати у штаті співробітників, які б адміністрували серверне обладнання.

Важливою перевагою також є мінімальне можливе простоювання віртуального обладнання, порівняно з локальними фізичними машинами. Загалом, при роботі у хмарах відкидаються багато чинників, які можуть гальмувати роботу і викликати простоювання.

До речі навіть у періоди відключень електроенергії хмари виявилися дуже корисними: саме завдяки їм можна було підключатися до робочого простору з телефона чи планшета і продовжувати працювати. Головне, щоб було інтернет-з’єднання.

Робота в умовах війни довела: найкращий варіант — це зберігати дані якомога далі від офісів компаній

Про перемогу та майбутнє

Що від початку повномасштабного вторгнення змінилося у стратегії діяльності та який горизонт планування маєте наразі?

Горизонт планування змінився, і наразі він складає близько місяця. А от щодо стратегії діяльності, поки що масштабно нічого не змінилося. Зараз працюємо задля наближення перемоги та чекаємо на неї, а тому про глобальні плани не йдеться. Намагаємося втримати те, що є, і продовжити працювати далі. Коли настане перемога, тоді й будемо переглядати стратегію діяльності та інші важливі речі.

Яким вбачаєте майбутнє України після перемоги?

Зараз відповіді щодо бачення майбутнього немає, бо найперше — це перемога, а вже потім усе решта. Загалом, повномасштабна війна стала лакмусовим папером і багато чого проявила в нашому суспільстві: ставлення людей один до одного, ставлення влади до народу. Війна чимало змінила у свідомості людей, і у багатьох, на жаль, не на краще. Деякі побачили у цьому дуже великі гроші та великі можливості в поєднанні з низькою відповідальністю та низьким рівнем контролю за процесами, які відбуваються у суспільстві. Навіть якщо в сьогоденних, катастрофічних, умовах усе це відбувається, то мені складно уявити, що може бути після перемоги. Якщо така ситуація продовжиться і надалі, на жаль, глобально нічого не зміниться. Хоча багато чого залежить не тільки від народу.

Зі свого боку я продовжую працювати, адже інакше ніяк. І вважаю, що сьогодні кожен має бути на своєму місці та крок за кроком виконувати свою роботу

 


 

Команда Tucha разом з партнерами продовжує працювати і підтримувати справи, які наближають перемогу. Якщо ви також бажаєте перенести у хмари бухгалтерські програми, CRM-ERP-системи, вебсайти або інші програми та дані для роботи компанії, звертайтеся за персональною консультацією.

Дякуємо пану Ігорю за інтерв’ю та надійне партнерство!
 

Поділитися:
Статті по темі

Володимир Бадіров — ІТ-фахівець і засновник компанії New Evolution, що спеціалізується на системній інтеграції: розробці проєктів під потреби замовників, впровадженні їх в роботу та подальшому супроводі. 

Сьогодні українському бізнесу доводиться вкрай непросто. Та є чимало компаній, які попри всі виклики продовжують працювати та приносити користь клієнтам, і одна з них — це компанія БВК-Софт, що спеціалізується на автоматизації бізнесу. Для того щоб дізнатися, що допомагає бізнесу продовжувати діяльність в умовах змін і нестабільності, ми поспілкувалися з Мариною Бурдановою, керівницею відділу продажів компанії БВК-Софт. Під час бесіди обговорили питання щодо змін у веденні бізнесу, особистої трансформації та бачення майбутнього України.

З компанією Б.В. Лайн, що спеціалізується на автоматизації інформаційних систем, ми плідно співпрацюємо вже чимало років поспіль. Днями вкотре мали нагоду особисто зустрітися з її директором Богданом Жмайло. З власного досвіду та досвіду роботи з клієнтами пан Богдан розповів про переваги ведення електронного документообігу та розміщення бухгалтерських програм і даних на віртуальних серверах. А також поговорили на актуальну й важливу тему для кожного українця — бачення майбутнього нашої країни, підтримку економіки, віру в перемогу та відбудову держави.

Співпраця з партнерами для команди Tucha — це про спільну спрямованість на те, щоб клієнт отримав якнайкращий результат. Таким є зокрема партнерство з ІТ-фахівцем Олексієм Ольховим. З інтерв’ю ви дізнаєтеся про те, які задачі клієнтів, що працюють з бухгалтерією, закривають віртуальні сервери. З власного досвіду партнер розповів про те, чому в умовах сьогодення хмари є нагальною потребою. Про зміни в бізнес-діяльності та горизонті планування за останній рік — читайте далі.

На початку 2023-го року мали нагоду поспілкуватися з Віктором Нерсесовим, засновником та CEO компанії amphibian, що спеціалізується на цифровій трансформації для середнього і великого бізнесу. До початку повномасштабної війни команда amphibian працювала та стрімко розвивалася в Одесі, де ми записували відеовідгук про співпрацю. Наразі ж Віктор мешкає у Барселоні, і не так давно його компанія вийшла на європейський ринок. Саме на обговоренні цього досвіду ми і зробили акцент під час інтерв’ю. 

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись