Віталій Крашенінін: Якщо обрав дорогу, то іди нею до кінця

  1. Головна
  2. Блог
  3. Інтерв'ю
  4. Віталій Крашенінін: Якщо обрав дорогу, то іди нею до кінця
Категорії

Кожне інтерв’ю Tucha з партнером — це щоразу нова цікава історія. Ми не просто спілкуємося на актуальні теми, а й обмінюємося життєвим досвідом та досвідом у бізнесі. Так, Віталій Крашенінін, керівник і фахівець з обслуговування та експлуатації комп’ютеризованих систем digital-студії «KR. Laboratories», поділився власною філософією життя: що є найголовнішим у роботі, як ставитися до невдач та що допоможе позбутися непотрібних думок. Словом, розповів, як стати гармонійною особистістю, щоб досягти успіхів, у кар’єрі зокрема.

Про себе та компанію:

Розкажіть трішки про себе: хто Ви за освітою, з чого розпочинали кар’єрний шлях, чи є у Вас хобі:

Віталій Крашенінін

Я — IT-спеціаліст, фахівець з питань обслуговування та експлуатації комп’ютеризованих систем. Мені 30 років. Народився і живу у місті Дрогобич, Львівської області, Україна. Навчався в Дрогобицькому механічному технікумі (ДМТ). Після закінчення отримав спеціальність техніка-електроніка ІІІ розряду. Згодом був запрошений на роботу в одну з рекламних агенцій на посаду графічного дизайнера. Також з невеликими перервами працював оператором КВіП, фрілансером-журналістом, спеціалістом технічної підтримки. 

На даний момент є керівником української digital-студії «KR. Laboratories», яка надає IT-послуги повного циклу: комп’ютерне обслуговування, розробка веб-сайтів, SEO/SMM-просування, дизайн реклами, інтернет-маркетинг. Наші клієнти — власники бізнесу, приватні особи, котрі потребують комплексного IT-аутсорсингу, підтримки і консультацій у сфері IT. 

У вільний від роботи час я є головним редактором культурно-історичного веб-порталу «Спадщина Предків», який заснував у 2011 році. На сьогодні це один з найбільших в Уарнеті інтернет-проектів на тему української історії, культури і традицій. Власне, це моє хобі. Також захоплююсь музикою, подорожую по Україні, багато читаю.

Що надихнуло обрати саме ту нішу, в якій Ви працюєте зараз?   

На початку мене цікавила стратегія розвитку: як ефективно поглиблювати та застосовувати свої знання, як правильно формувати себе як особистість, як добиватися такого ж успіху, як досягли Стів Джобс (Apple), Джон Кармак (ID Software) чи Лінус Торвальдс (GNU/Linux). Саме вони були моїми першими кумирами. Мене цікавила психологія їх успіху, спосіб мислення. На той час мій батько був електронщиком і виписував велику кількість різної комп'ютерної, технічної преси. У нас була ціла майстерня, «завалена» телевізорами і комп'ютерами, комплектуючими, аксесуарами, компакт-дисками. Тож уже в юному віці я мав змогу ознайомлюватися як з апаратною, так і з програмною частиною, будучи у курсі всіх подій, що відбувалися в цифровому світі. 

Пізніше, ставши підлітком, помаленьку почав опановувати основи веб-дизайну та веб-програмування. Розробляв свої перші веб-сторінки а-ля «Hello world!», надавав послуги «першої комп'ютерної допомоги» для «своїх», брав участь у шкільних і студентських проектах. Тоді для мене було найважливішим систематично черпати достовірну інформацію (яку збирав по крупицях), швидко знаходити відповіді на свої питання у вирішенні тих чи інших проблем, мати «під рукою» надійні інструменти. На мою думку, це фундамент, з якого потрібно починати.

…уже в юному віці я мав змогу ознайомлюватися як з апаратною, так і з програмною частиною, будучи у курсі всіх подій, що відбувалися в цифровому світі

Чи були у Вас помилки на професійному шляху? Якщо так, що корисного здобули завдяки їм?

Мені довелось зробити достатню кількість «проб» і помилок, перш ніж я почав реально на чомусь розумітися. Хтось вважає це даремною тратою часу та що можна було уникнути помилок. Я ж вважаю це цінним досвідом, котрий допомагає мені сьогодні. 

Перша помилка, і, мабуть, основна — ставити свої амбіції, симпатії чи, навпаки, образи вище за цілі та мету у своїй роботі, до яких я готувався та йшов тривалий час. У моєму житті були «подарунки долі», коли я знаходився за крок до успіху в проекті, який мене надихав і мені подобався. Проте за своїм власним бажанням в останню мить покинув його, розчарувавшись чи то в байдужості керівників, чи то незрозумілістю поведінки напарників, яка була важливою для мене. Потім я зробив для себе кілька висновків: якщо обрав дорогу, то іди нею до кінця, не звертаючи увагу ні на що. Працюй у поті чола — важливою має бути ціль та ідея, а все інше не має великого значення. А якщо сумніваєшся — то не іди. Перемагай не інших, а себе.

Виробивши таку філософію, я почав по-іншому міркувати, сприймати будь-які незгоди та невдачі як каталізатор, а не перешкоду. Заняття йогою і медитаціями допомогли мені позбутися другорядних думок, переживань, страхів. Я «озброївся» високими ідеалами та ідеєю, які, на мою думку, скріплюють особистість, вибудовують той духовний стрижень, який не дає людині впасти духом та робить лідером. 

Важливо робити свою роботу від душі, отримуючи задоволення від самореалізації. Це і є найвища нагорода, на мою думку. А найгірше — бути не реалізованим, розпорошуватися, витрачати свій час на зайве: конфлікти, стереотипи, шкідливі звички. Адже життя плинне та хитке, дрібниці забуваються, а в пам'яті зостається лиш те, що реально зробив і робиш: кількість та якість твоїх вчинків, дій, здобутків.

…важливою має бути ціль та ідея, а все інше не має великого значення. А якщо сумніваєшся — то не іди. Перемагай не інших, а себе

Якими порадами Ви могли б поділитися? 

Перш за все, порадив би терпіння. Не спішіть, ретельно відміряйте кожен крок. Чітко окреслюйте свою мету. Усвідомлюйте, чого вимагаєте від себе, від життя, від інших. Відчувайте ритміку життя, будуйте плани та будьте творчими, креативними людьми. Не упускайте трендів і тенденцій з поля зору, не втрачайте шансів та можливостей, слідкуйте за тим, що відбувається у світі та сферах, в яких працюєте. І працюйте, у першу чергу, задля натхнення і задоволення, працюйте на совість, не забуваючи про конструктивізм! 

Беріть приклад з Великих і Геніальних світу цього, вивчайте їх біографії, життєвий шлях. Читайте літературу, досліджуйте, знайте історію свого села або міста, своєї країни. Це покращує аналітичне мислення. Прислухайтесь до більш досвідчених, при цьому не загубивши свого «Я», зберігаючи свій індивідуальний стиль і «почерк». Адже унікальність — це те, що найбільше цінується у сучасному світі. Ставте себе на місце інших, враховуйте різні точки зору. Таким, на мою думку, і повинен бути справжній професіонал.

Про знайомство з Tucha:

Давайте тепер поговоримо про бізнес, зокрема про партнерство. Які Ваші враженнями від співпраці з Tucha?

Хочу подякувати команді Tucha за чудовий сервіс. Познайомився, шукаючи надійний, стабільний хостинг для своїх сайтів. Знаю Tucha вже достатньо давно і дійсно можу сказати, що за стільки часу рідко виникали непорозуміння, натомість продуктивність та ефективність сервісу «ростуть на очах». Подобається, що команда не зупиняється на досягнутому і полюбляє креативити, уміло використовуючи свої можливості та ресурси. На мою думку, у Tucha є те, чого не вистачає іншим українським хмарним провайдерам, — це бажання правильно розуміти свого клієнта та допомагати йому ділом, а не словом, не будучи при цьому байдужими до його ідей та пропозицій, тим самим збільшуючи довіру та інтерес до самих себе.

…у Tucha є те, чого не вистачає іншим українським хмарним провайдерам, — це бажання правильно розуміти свого клієнта та допомагати йому ділом…

Про хмари:

Перелічіть, будь ласка, 3 міфи про використання хмарних рішень, які виявилися неправдою:

× Хмарні технології повільні. Принципова відмінність хмарних технологій різних моделей обслуговування (IaaS, PaaS чи SaaS) від, наприклад, локальних фізичних серверів, на мій погляд, полягає у тому, що ресурси хмари фактично є необмеженими. Ви споживаєте стільки ресурсів, скільки потрібно, що зумовлює еластичність, гнучкість та масштабованість ресурсів для ваших проектів. Хмара більш ефективно розподіляє ресурси: вони автоматично виділяються і вивільняються з великою швидкістю, унеможливлюючи будь-які сповільнення, збої чи перенавантаження як такі. 

На фізичному сервері, на відміну від хмари, усе по-іншому: ресурси виділяються згідно з вашою конфігурацією (процесор, оперативна пам'ять, дискова квота сервера тощо), тому, якщо вам цього буде замало, доведеться переходити на більш потужний сервер за іншим тарифом. Таким чином, хмарні технології — найкраще рішення для вимогливих клієнтів, які люблять швидкодію та не хочуть переплачувати.

× Хмарні технології — це дорого. Насправді, ви економите з хмарою в рази більше, ніж будете організовувати власну інфраструктуру в офісі, постійно підтримуючи та обслуговуючи її. Усе це потребує знань, кадрів і значних капіталовкладень. Натомість, з хмарою усе набагато простіше. Вам не потрібно перейматись апаратним чи програмним забезпеченням — цим буде займатись провайдер. Усе, що потрібно, — налагодити спільний доступ для своїх співробітників до хмари та навчитись правильно працювати з системою управління. У такий спосіб ви зменшуєте ризики втрати своїх інвестицій. Адже у будь-який момент можна відмовитися від використання хмари, вивантаживши свої дані.

× Зберігати інформацію у хмарі – ненадійно. За моїми спостереженнями, найчастіше так говорять консерватори, які не звикли до новітніх технології і десятиліттями зберігають всю інформацію десь на старенькому вінчестері. Насправді, будь-яка хмара вже давно має багатоступеневий захист, що може попереджувати несанкціонований доступ чи DDos-атаки, гарантуючи клієнту і його даним надійність та безпеку. Самі ж дані стабільно резервуються, що унеможливлює їх втрату. Загалом, за хмарними технологіями майбутнє, а тому вони стрімким темпом розвиваються, і особлива увага якраз приділяється стандартам кібербезпеки.

…за хмарними технологіями майбутнє…

Назвіть 3 причини застосування хмари в бізнесі: 

Хмарні технології — це потужний засіб для зберігання та використання даних великих об'ємів, який суттєво знижує витрати на IT-інфраструктуру (hardware&software) та гарантує високу швидкість і безперебійність роботи.

Хмарні технології —  це ваша свобода і мобільність. Ви зможете керувати усіма бізнес-процесами, оброляти дані, не виходячи зі свого дому, з будь-якої точки земної кулі, з будь-якого комп'ютера, маючи лише доступ до Інтернету. 

Хмарні технології — це новітні методи і можливості, які дають вашому бізнесу потужний імпульс (наприклад, можна вводити в експлуатацію такі системи, як 1С або online-CRM), а також впливають на подальший розвиток інформаційних технологій у світі.

Тож тим, хто досі з якихось причин не перейшов у хмари, раджу: не вагайтесь, пробуйте. Будете задоволені. Хмарні технології — це не тільки цікаво і корисно, це необхідність. На хмарну інфраструктуру вже давно перейшли такі гіганти, як Google, Amazon, Microsoft тощо. Усім відомий Google Drive чи Google Docs, якими щодня користуємося, — це теж хмарні технології. Час сам диктує свої вимоги та умови, а тому не зволікайте, переходьте у хмари, крокуючи в ногу з часом.

Успіхів і натхнення всім!

…переходьте у хмари, крокуючи в ногу з часом…

 

Ось таким змістовним вийшло наше інтерв’ю з Віталієм Крашенініним. Щиро дякуємо Віталію за те, що він відверто поділився своїм досвідом. Бажаємо всій команді «KR. Laboratories» розвитку та нових досягнень!

Поділитися:
Статті по темі

Ми завжди раді разом з партнерами вирішувати задачі наших спільних клієнтів. А бесіди з партнерами про їх кар'єрний шлях, досвід у бізнесі та важливі уроки — це окреме задоволення. Цього місяця ми поспілкувалися з Сергієм Жигалкіним, керуючим директором веб-студії «Курсор», про корисні звички для досягнення цілей, досвід співпраці з Tucha, користь хмар та багато іншого.

Цього місяця поспілкувалися про професійний шлях та життєві уроки, про бізнес і місце партнерства в ньому з Олександром Возним, виконавчим директором компанії «Девлаб Україна». Олександр розповів про те, з чого починалася його кар'єра, до усвідомлення яких важливих речей він дійшов до цього моменту та як зав'язувалася співпраця з Tucha. 

Партнерство — важлива частина розвитку нашого бізнесу. При цьому, партнери для нас — це, передусім, однодумці, з якими набагато легше робити клієнтів щасливими. Не так давно ми писали про те, на яких засадах будує партнерські відносини наша компанія і чому співпраця з Tucha — це куди більше, ніж просто фінансові вигоди. Тепер вирішили поспілкуватися з партнерами...

Інтерв'ю з партнерами — давня та добра традиція Tucha. Цього місяця ми поспілкувалися з Олександром Крицьким, приватним підприємцем з Одеси, і дізналися, які вміння допомагають партнеру в роботі, яких принципів дотримується його компанія та чому хмари — це завжди відмінне рішення для бізнесу.

Співпраця Tucha з партнерами — це завжди далеко не лише про гроші. Це і взаємна підтримка, і спільна робота над тим, щоб кожен клієнт був повністю задоволеним. Таке бачення партнерства і в Меїра Маєвського, засновника та керівника компанії CYBERtool. В інтерв’ю Меїр поділився історією створення команди та баченням її місії. Також партнер розповів, що саме вплинуло на початок співпраці з Tucha, і навів головні аргументи на користь хмар.

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись