Техпідтримка 24×7 | +380 44 583-5-583 | support@tucha.ua

Виділені віртуальні або фізичні сервери? Кожній задачі — своє рішення

  1. Головна
  2. Хмарні рішення
  3. Виділені віртуальні або фізичні сервери? Кожній задачі — своє рішення
Категорії

Вибір віддалених серверів стає все ширшим. Як серед усього різноманіття вибрати найбільш влучне рішення для своєї задачі? Пропонуємо разом розібратися у видах віддалених серверів, які ми пропонуємо до оренди своїм клієнтам, і з’ясувати, в яких випадках найбільш корисними будуть віртуальні машини з їх вагомими перевагами, а коли є сенс звернути увагу на фізичні сервери.

Переваги віддалених серверів над локальними

За функціоналом та можливостями віддалені машини нічим не поступаються локальним серверам в офісі, але суттєво перевершують їх за рівнем захищеності та надійності. Найперше — завдяки розміщенню у спеціальних дата-центрах, а не в офісі компанії, куди можуть отримати доступ сторонні особи. По-друге, віддалені машини простіше розгортаються та не потребують значних початкових вкладень у закупівлю обладнання, а згодом — і його обслуговування. 

Крім цього, робота на віддалених серверах дозволяє не залежати від єдиного джерела комунікацій (наприклад, електропостачання в офісі) та передбачає можливість додатково посилити безпеку зберігання даних завдяки спеціальним інструментам: повним знімкам кожного диска сервера (snapshots), можливістю створення та зберігання резервних копій файлів, налаштуванню механізму тривожних кнопок та багато іншого. Усе це, разом з високими показниками гарантованої доступності послуг, робить віддалені сервери більш зручним і вигідним рішенням для роботи за їх локальні побратими.

Тепер розповімо більш детально про основні види віддалених серверів, що доступні завдяки сервісам Tucha, — виділені віртуальні та фізичні машини. 

Віртуальні сервери (VPS)
Віртуальні сервери (VPS)

Передусім ми завжди рекомендуємо працювати саме на віртуальних серверах, адже вони мають низку переваг, у порівнянні з фізичними:

  • робота віртуальних серверів забезпечується обчислювальною хмарою;
  • вони мають вищий рівень відмовостійкості;
  • масштабування VPS — це швидко, тому працювати на оновлених ресурсах можна впродовж декількох годин після відповідного запиту;
  • для віртуальних машин на базі більшості сервісів Tucha вже передбачена можливість регулярного створення і зберігання повних знімків кожного диска сервера (snapshots).

Що можна розмістити на віртуальних серверах

VPS відмінно підійдуть для перенесення у хмару програм, застосунків і практично будь-яких даних для роботи всієї компанії. На серверах можна організувати робоче місце для кожного співробітника з усіма необхідними йому додатками, а також налаштувати зручний доступ до простору 24×7 з будь-яких куточків світу. 

Ще один популярний варіант використання віртуальних машин — прицільне розміщення на них програмного забезпечення та інших даних для роботи окремих відділів компанії чи співробітників. Це можуть бути, скажімо, програми для ведення бухгалтерії (M.E.Doc, різні версії 1С:Підприємство), системи керування проєктами, різноманітні додатки (типу «клієнт-банк») тощо. Крім цього, сервери допоможуть забезпечити стабільну роботу CRM- і ERP-систем, офісної IP-телефонії, вебсайту компанії або інтернет-магазину, корпоративної пошти. Також у хмарі можна зберігати бази даних, архіви, документи, резервні копії файлів та інші схожі дані.

Сервіси Tucha, на основі яких доступні VPS

Ми пропонуємо декілька варіантів хмарних сервісів, розроблених для вирішення різних задач:

  • TuchaFlex+ — віртуальні машини, розміщені у сертифікованих дата-центрах за межами України (здебільшого у Німеччині). Сервери TuchaFlex+ мають довільну конфігурацію, що дозволяє зібрати машину з будь-яким потрібним набором ресурсів: обсягом оперативної пам’яті та дискового простору, кількістю ядер процесора та IP-адрес. Гарантована доступність послуг — 99,9%.
  • TuchaBit+ — надшвидкі VPS, які працюють на сучасних процесорах Intel Xeon Gold 6248R і складаються з юнітів, тобто збалансованих наборів ресурсів. Потужності сервісу знаходяться як в Україні, так і за кордоном — за наявності ресурсів та на вибір клієнта. Рішення відповідає всім сьогоденним вимогам до хмарних серверів, а гарантована доступність послуг знаходиться на рівні 99,9%.
  • TuchaBit — VPS з уже встановленою операційною системою Windows, що розміщуються на захищених майданчиках в Україні. Гарантована доступність послуг складає 99,0%. Сервери TuchaBit теж побудовані за принципом збалансованих за кількістю ресурсів юнітів.
  • TuchaHost — віртуальні сервери з великими дисками HDD за бюджетною вартістю. Сервіс дозволяє розмістити дані у закордонних дата-центрах (в Німеччині), а гарантована доступність послуг складає 99,0% (в режимі гіпервізору) та 99,9% (в режимі кластеру віртуалізації). Сервіс складається зі збалансованих наборів ресурсів — сот.

Конфігурації кожного із сервісів легко масштабуються.

Детальне порівняння всіх сервісів, на базі яких доступні в оренду віддалені сервери (як віртуальні, так і фізичні), читайте та дивіться тут.

Резюме

Віртуальні сервери відрізняються між собою територіальним розташуванням дата-центрів, у яких розміщуються дані, рівнем гарантованої доступності послуг, особливостями масштабування ресурсів, наявністю додаткових інструментів захисту даних, вартістю оренди. Та всі вони допомагають досягти стабільної і зручної роботи як компанії загалом, так і окремих її співробітників. А головне — серед віртуальних серверів Tucha кожен клієнт знайде потрібне рішення саме для своєї задачі.

Фізичні сервери

Якщо навантаження на сервер дійсно надвелике і потужностей ресурсів віртуальних серверів уже не вистачає (наприклад, у разі хостингу масштабних інтернет-магазинів з кількістю товарів від 10000), імовірно буде доречним варіант оренди фізичних серверів, розміщених на віддалених майданчиках. Таке рішення передбачає надання замовнику виділеної машини у серверній стійці в дата-центрі. Всі ресурси сервера на час оренди знаходяться у повному розпорядженні клієнта.

Що можна розмістити на фізичних серверах

Як уже зазначалося, фізичні машини можуть стати у пригоді, якщо йдеться про вирішення задач, які мають високе навантаження та підвищені вимоги до обчислювальних ресурсів. Окрім хостингу вебсайтів або інтернет-магазинів з великою кількістю товарів або відвідувачів, це також можуть бути:

  • розміщення онлайн-ігор або інших вебпроєктів, пов’язаних зі складними обчислювальними процесами;
  • розробка вебдодатків;
  • зберігання великих обсягів даних тощо. 

Сервіс Tucha, на базі якого доступні фізичні сервери

Надання в оренду фізичних серверів передбачає сервіс TuchaMetal. Його потужності розміщуються в європейських сертифікованих дата-центрах, які відповідають рівню захищеності Tier 3 і вище (у Франції). Приємним бонусом є передбачена можливість користуватися хмарним сховищем TuchaBackup (в обсязі дисків орендованого сервера). Гарантована доступність послуг складає 99,9%.

Резюме

Фізичні машини мають своє призначення та особливості в роботі, а ще — відрізняються від тих можливостей, які надають клієнтам віртуальні сервери. Таке рішення імовірно буде доречним, якщо йдеться про задачі з реально високими навантаженнями на сервер або в інших випадках, коли віртуальні машини з якихось причин не підходять замовникам. Фізичні сервери на базі TuchaMetal у потрібній конфігурації надаються клієнтам за умови наявності вільних ресурсів.

Про технічну підтримку

Який би варіант віддалених серверів не вибрав клієнт, поруч цілодобово буде чуйна та кваліфікована команда технічної підтримки Tucha. Ми беремося за роботу над задачами клієнтів одразу після звернення і вже впродовж перших 13 хвилин надаємо змістовний оперативний зв’язок. Коло повноважень, які бере на себе команда техпідтримки Tucha, залежить від вибраного замовником виду технічної підтримки. Дізнатися про якість хмарних сервісів і роботи команди Tucha допоможуть відгуки від клієнтів і партнерів, а також відеовідгуки на нашому YouTube-каналі. Знайомтесь і також переконайтеся в усіх перевагах хмар на власному досвіді!

Підсумок

Зважаючи на численні переваги та зручність у використанні, ми насамперед рекомендуємо почати роботу у хмарах з віртуальних серверів. Вони відмінно впораються з переважною більшістю задач, які мають сучасні компанії, а різноманітність сервісів Tucha допоможе вибрати найбільш влучне рішення. Та якщо у клієнта є реальна потреба у потужних обчислювальних ресурсах, в окремих випадках є сенс розглянути фізичні сервери в оренду. Словом, для кожного клієнта існує своє хмарне рішення Tucha. 

А ми завжди готові допомогти вам у підборі потрібного сервісу та конфігурації відповідно до конкретної задачі. Телефонуйте нам за номером +380 44 583-5-583 або пишіть на електронну адресу sales@tucha.ua. Tucha завжди вам рада!

Поділитися:
Статті по темі

Поки що не придумали нічого більш надійного для роботи сайтів, ніж розміщення їх у хмарах. Та як організувати хмарний хостинг і що для цього потрібно? З чого почати та на які важливі аспекти звернути увагу? Ми регулярно отримуємо такі запити від клієнтів і допомагаємо швидше зорієнтуватися у вирішенні цієї задачі за допомогою розгорнутих матеріалів у блозі Tucha. А наразі зібрали всі корисні статті в одній, аби під рукою завжди був покроковий гайд. Користуйтеся!

Віддалені сервери — поняття не нове, але часом їх вибір може здатися непростою задачею. Віртуальні та фізичні, гнучкі конструктори і ті, що складаються зі збалансованих наборів ресурсів, з дата-центрами в Україні або за кордоном... Чим усі вони відрізняються та на чому зупинити вибір? Ділимося головною інформацією про сервіси Tucha, на базі яких доступна оренда віртуальних та фізичних серверів. Стаття допоможе краще зорієнтуватися та більш усвідомлено визначити, який саме із сервісів підійде для вирішення тієї чи іншої задачі.

На основі одного з впроваджених нами проєктів ми вирішили детально розібрати типовий випадок того, як організувати віддалений офіс для команди з 25 осіб за 3 дні без простоювань у роботі та з мінімальними витратами

Винесення бухгалтерії у хмари — перевірений спосіб забезпечити надійну віддалену роботу з програмами і даними. А для того щоб процес організації не був задачею з кількома невідомими, ми зібрали в одній статті добірку корисних матеріалів з цієї теми: від вибору хмарного провайдера до етапу безпосередньої роботи з даними на сервері. Читайте, користуйтеся та мігруйте впевнено! 

Продовжуємо розбирати вирішення типових хмарних задач для клієнтів. На черзі — приклад вирішення ще однієї популярної задачі з перенесення коробкової версії CRM-системи Бітрікс24 у хмару, яку ми нещодавно реалізували для клієнта. 

Закрити
Замовити зворотний дзвінок

Будь ласка, перевірте правильність заповнення поля з номером телефону

Поля обов'язкові для заповнення.
Цей сайт захищено reCAPTCHA та приймаються Політика конфеденційності й Умови користування від Google.

Ми використовуємо cookies.

Ми використовуємо файли cookies, щоб забезпечити основні функціональні можливості на нашому сайті і збирати дані про те, як відвідувачі взаємодіють з нашим сайтом, продуктами і послугами. Натискаючи Прийняти або продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо ці інструменти для реклами і аналітики згідно з «Політикою про файли сookies»

ПрийнятиВідмовитись