Як організувати хостинг сайтів у хмарі. Гайд користувача
- Головна
- Блог
- Хмарні сервіси
- Як організувати хостинг сайтів у хмарі. Гайд користувача
Поки що не придумали нічого більш надійного для роботи сайтів, ніж розміщення їх у хмарах. Та як організувати хмарний хостинг і що для цього потрібно? З чого почати та на які важливі аспекти звернути увагу? Ми регулярно отримуємо такі запити від клієнтів і допомагаємо швидше зорієнтуватися у вирішенні цієї задачі за допомогою розгорнутих матеріалів у блозі Tucha. А наразі зібрали всі корисні статті в одній, аби під рукою завжди був покроковий гайд. Користуйтеся!
Головне, що потребує сайт, коли йдеться про вибір хостингу, — це безпечне розміщення даних та стабільність роботи. Саме цим вимогам відповідають хмари. Віддалені сервери, розташовані у сертифікованих дата-центрах, забезпечують посилений захист інформації від вилучень, доступів сторонніх осіб і зловмисників. Крім цього, таке рішення забезпечує:
- відмовостійкість системи, гарантований рівень доступності послуг 99,0-99,9% залежно від територіального розташування потужностей;
- стабільний доступ до даних 24×7 як з будь-яких пристроїв, так і з різних куточків світу;
- просте розширення конфігурацій у разі потреби;
- заощадження фінансів на облаштуванні та утриманні ІТ-обладнання;
- найкращу технічну підтримку від кваліфікованих і чуйних фахівців Tucha.
Ще більше про те, чому сайт має жити у хмарах, а не на локальних машинах, читайте в окремій статті.
Якщо йдеться про вибір хостингу для інтернет-магазинів, рекомендуємо дізнатися детальніше про всі переваги хмар саме для e-shop, а також про те, у чому користь такого рішення на різних етапах роботи онлайн-магазинів.
Хмари відмінно підходять для розміщення як простих сайтів-візитівок і лендінгів, так і корпоративних порталів та інтернет-магазинів з великими щоденними навантаженнями. Залежно від виду проєктів, а також від потреб кожного окремого клієнта, ми і допомагаємо підібрати необхідне рішення.
Загалом, для початку можна орієнтуватися на такі показники:
- Для невеликих вебсайтів і тих, що мають помірне навантаження, зазвичай підходить звичайний shared-хостинг на базі сервісу TuchaHosting. Про особливості та можливості цього сервісу є окрема корисна стаття у блозі.
- Для сайтів з підвищеними навантаженнями та суттєвою кількістю відвідувачів рекомендуємо вибирати віддалені сервери, що доступні завдяки сервісам TuchaBit, TuchaBit+, TuchaFlex+, а також в окремих випадках — TuchaMetal. Нещодавно ми підготували наочну статтю-навігатор цими сервісами, де розповіли про різницю між ними.
Якщо потрібно розмістити у хмарі вебсайт, що працює на CMS «Бітрікс: Управління сайтом», підійдуть сервіси TuchaBit, TuchaBit+ і TuchaFlex+.
Звісно, найпершим кроком для цього є прийняття рішення про розміщення проєкту у хмарі. Після ознайомлення з усіма перевагами рекомендуємо дотримуватися такого алгоритму дій:
- Визначитися з провайдером, якому можна впевнено довірити важливі дані. При цьому значення мають усі показники: територіальне розташування та рівень захищеності дата-центрів, якість сервісів і рівень технічної підтримки, наявність додаткових інструментів захисту даних, відгуки клієнтів і партнерів тощо. Чек-лист допоможе не пропустити жоден з цих важливих пунктів.
- Підібрати влучний сервіс разом з фахівцями з команди хмарного провайдера, про що ми розповідали вище.
Заздалегідь зорієнтуватися у тому, скільки коштують різні конфігурації сервісів, допоможуть спеціальні калькулятори на сайті. Тим паче вже є наочні приклади розрахунку вартості хостингу, наприклад, для невеликого сайту на базі різних сервісів. А якщо йдеться про розміщення проєкту на CMS «Бітрікс: Управління сайтом», також є спеціальна стаття з прикладом розрахунків.
Наші фахівці зі служби підбору рішень завжди готові надати особисті консультації, враховуючи потреби, побажання та наявний бюджет замовників.
- Заздалегідь визначитися, які додаткові послуги та інструменти для роботи із сайтом потрібні. Скажімо, SSL-сертифікати для підтвердження безпечного з’єднання з сайтом, про які ми докладно писали тут не так давно. Також рекомендуємо потурбуватися про регулярне створення резервних копій файлів і баз даних сайту та їх зберігання завдяки сховищу TuchaBackup.
Є ще один важливий інструмент, який вже включено у вартість користування сервісами TuchaBit, TuchaBit+ і TuchaFlex+. Це повні знімки кожного диска віртуального сервера (snapshots). У разі непередбачуваних збоїв програмного забезпечення вони стануть у пригоді для відновлення диска машини в тому стані, в якому він був на момент створення знімка. Ми регулярно створюємо snapshots та зберігаємо дві останні копії з них.
- Власне перенести сайт у хмару, що включає в себе реєстрацію (або трансфер) домену, випуск SSL-сертифіката, копіювання файлів сайту та перенесення дампу бази даних, перевірку виконаної роботи та інше. Послідовно про всі ці етапи дізнавайтеся з докладної статті про міграцію сайтів на базі різних CMS.
Важливо! Послугу перенесення в нашу хмару вебпроєктів, що працюють на базі будь-якої системи керування вмістом, фахівці Tucha надають безкоштовно.
Надійна технічна підтримка та оперативний зворотний зв’язок від провайдера — не менш важливі чинники для роботи проєктів, ніж якісні сервіси. Клієнтам, що працюють на віддалених серверах, Tucha пропонує чотири види технічної підтримки на вибір:
- Базова — безкоштовний вид, за якого ми відповідаємо за працездатність фізичної інфраструктури і сервера безпосередньо. Доступу до системи клієнта при цьому виді не маємо.
- Постійне адміністрування сервера передбачає, що ми беремо машину на постійний облік для моніторингу роботи, оскільки маємо реквізити доступу до неї. Вартість користування складає 50% від вартості сервера, але не менше ніж 30 євро/місяць та не більше ніж 300 євро/місяць.
- Погодинне адміністрування сервера, за якого фахівці Tucha мають доступ до сервера замовника на час проведення разових робіт всередині системи. Послуга коштує 20 євро/годину.
- Підтримка по гарантії, що надається безкоштовно на визначених умовах і діє для віртуальних серверів, на яких розміщуються вебсайти, вебсайти разом з електронною поштою, доменні зони та файли.
Якщо замовник обирає сервіс TuchaHosting, у такому разі ми відповідаємо за працездатність і доступність shared-хостингу, своєчасні оновлення та надання оперативної допомоги у вирішенні питань щодо роботи у хмарі.
Організувати хостинг сайтів у хмарі — це рішення, яке гарантовано виправдає сподівання, якщо вибрати відповідального провайдера та довірити йому цю задачу. А з нашим практичним путівником і допомогою досвідчених фахівців усе точно вийде належним чином якнайшвидше!
Будемо раді вирішити саме вашу задачу з розміщення вебпроєктів на віддалених серверах. Пишіть нам на електронну адресу sales@tucha.ua або телефонуйте за номером +380 44 583-5-583. Tucha завжди поруч.